Kežmarská nemocnica za uplynulý týždeň otestovala takmer 1500 ľudí

30.11.2020

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok robí všetko preto, aby aktuálna pandemická situácia mala čo najmenší dopad na chod nemocnice a zdravotná starostlivosť zostala zachovaná nielen pre covid pozitívnych pacientov. V tejto súvislosti boli prijaté aj viaceré organizačné zmeny. Veľký záujem prejavila verejnosť aj o testovanie či už najspoľahlivejším PCR testom, alebo bezplatným antigénovým testovaním. Za uplynulý týždeň to bolo takmer 1500 otestovaných.

„K dnešnému ránu evidujeme celkovo 27 pozitívnych zamestnancov, 2 ďalší sú v karanténe. Vzhľadom na to, že sú medzi nimi aj lekári a sestry, museli sme dočasne zlúčiť oddelenie dlhodobo chorých a interné oddelenie,“ uviedol riaditeľ Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Viktor Halíř. Nemocnica eviduje tiež 2 pozitívnych pacientov.

Za minulý týždeň nemocnica realizovala vo svojom mobilnom odberovom mieste 809 PCR testov, z nich 55 bolo pozitívnych. Ďalších 614 záujemcov absolvovalo bezplatný antigénový test, pozitívnych bolo 76 z nich.

V nemocnici stále platia prísne protiepidemiologické opatrenia, zákaz návštev pacientov a dočasne je zakázaná aj prítomnosť otca či inej sprevádzajúcej osoby pri pôrode.