Kežmarská nemocnica eviduje 14 covid pozitívnych pacientov

11.5.2021

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, sa k dnešnému dňu stará o štrnásť covid pozitívnych pacientov. Pozitivita PCR testov bola minulý týždeň na hranici 18,5%. V nemocnici naďalej platí zákaz návštev a prísne protipandemické opatrenia.

„V našej nemocnici evidujeme jedenásť pacientov na oddelení covid-19 a troch na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny napojených na umelú pľúcnu ventiláciu,“ informuje námestníčka riaditeľa pre ošetrovateľskú starostlivosť PhDr. Anna Rybková.

„K dnešnému dňu máme v domácej izolácii len jedného kolegu. Za minulý týždeň sme na našom mobilnom odberovom mieste vykonali 571 antigénových testov, z ktorých boli 4 pozitívne. Čo sa týka formy PCR testovania, bolo za minulý týždeň vykonaných celkovo 265 testov. Z nich bolo pozitívnych celkom 49,“ informuje námestníčka.

V kežmarskej nemocnici naďalej platia prísne protipandemické opatrenia a zákaz návštev. Záujemcovia o testovanie sa musia registrovať prostredníctvom webu korona.gov.sk.