Kežmarská nemocnica sa stará o 12 covid pozitívnych pacientov Pasuje sa aj so zvýšeným počtom covid pozitívnych zamestnancov

2.2.2022

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok n. o., člen skupiny AGEL, sa k dnešnému dňu stará o 12 covid pozitívnych pacientov. Situácia v nemocnici sa ohľadom starostlivosti o pacientov pozitívnych na ochorenie covid-19 mení s rastúcou silou variantu omikron. Pribudol aj zvýšený počet covid pozitívnych zamestnancov, ktorých je 11 a 4 sú v karanténe.

„Na reprofilizovaných lôžkach máme 9 pacientov na kyslíkovom lôžku na internom oddelení, 1 pacient potrebuje podporu high flow, 1 pacientku evidujeme na gynekologicko-pôrodníckom oddelení a 1 pacient, ktorý potrebuje podporu umelej pľúcnej ventilácie, je na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny. Z radov našich kolegov sú pozitívni jedenásti a štyria sú v karanténe. Silu variantu koronavírusu omikron a vysoké percento pozitívne testovaných tak pociťujeme na rastúcom príjme pacientov a úbytku personálu,“ informuje námestíčka pre liečebno-preventívnu starostlivosť MUDr. Lýdia Wikarská.

Vo vakcinačnom centre podali minulý týždeň 612 dávok vakcín proti ochoreniu covid-19. „Najvyšší záujem pri tretej dávke stále pretrváva. Z celkové počtu sme ju podali 475-krát. V mobilnom odberovom mieste covid-19 sa počas minulého týždňa vykonalo 1206 antigénových testov, ktorých pozitivita bola 12,36%, čo je o 10% viac ako v období spred dvoch týždňov. PCR testov sa vykonalo 931 a pozitivita predstavovala 43,93%, čo je v priebehu dvoch týždňov nárast o 24,43%,“ hovorí PhDr. Anna Rybková, námestníčka riaditeľa pre ošetrovateľskú starostlivosť.

V mesiaci február kežmarská nemocnica ostáva pri časovom harmonograme vakcinačného centra z predchádzajúceho mesiaca, a tak je možnosť očkovania aj vo štvrtky. Posledný záujemca by mal prísť najneskôr 15 minút pred ukončením pracovnej doby. Časový harmonogram vakcinačného centra je pravidelne aktualizovaný v úvode webovej stránky Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok v sekcii „Informácie o očkovaní“.

Časový harmonogram očkovania vo februári 2022

UTOROK:         07:00 – 12:00 (registrovaní)

12:30 – 15:30 (neregistrovaní)

STREDA:           07:00 – 12:00 (registrovaní)