Prvým bábätkom narodeným v novom roku bola v kežmarskej nemocnici malá Kvetka

4.1.2023

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, sa ako prvé dieťatko v roku 2023 narodila malá Kvetka. Dievčatko prišlo na svet 1. januára, a to len hodinu a pol po polnoci. Vedenie nemocnice si pre ňu a jej mamičku pripravilo pozornosť v podobe darčekového balíčka s rôznymi užitočnými drobnosťami. „Blahoželáme mamičke k narodeniu dieťatka. Kvetka je prvým bábätkom narodeným v našej nemocnici v roku 2023. Narodila sa v skorých ranných hodinách, a to 1. januára o 1.30 hod. Pri narodení mala miery 2750 gramov a 52 centimetrov,“ informuje vedúca sestra novorodeneckého oddelenia, Mgr. Alžbeta Pokrivčáková. „Dieťatko prišlo na svet sekciou, obe sú s mamičkou v poriadku a koncom týždňa budú prepustené domov,“ dodáva vedúca sestra gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia, Mgr. Katarína Živčáková.