Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

052 / 4512 111

Pacienti a návštevy

Príjem pacienta

Príchod do nemocnice

V záujme bezproblémového prijatia pacienta na hospitalizáciu si prečítajte nasledovné informácie. Konkrétne informácie týkajúce sa hospitalizácie Vám budú poskytnuté priamo na oddelení. Prosíme pacientov, aby pri prijatí na lôžkové oddelenie predložili svoj občiansky preukaz, preukaz zdravotnej poisťovne ako aj odporúčanie na hospitalizáciu. Prosíme, prineste si so sebou aj predchádzajúce lekárske správy, resp. výsledky vyšetrení. Ak ste alergický/á na niektoré lieky, potraviny, nezabudnite to vopred oznámiť lekárovi. Všetky otázky lekára a zdravotníckeho personálu pri príjme pomôžu pri zostavení liečebného a ošetrovateľského postupu.


V prípade hospitalizácie by si pacienti mali priniesť:

  • občiansky preukaz a platný preukaz zdravotného poistenia,
  • všetky užívané lieky,
  • hygienické potreby (mydlo, uterák, pohár, potreby na ústnu hygienu, holiace potreby a pod.),
  • pyžamo, župan (počas zákrokov zapožičiavame nemocničné oblečenie),
  • prezuvky.

Nakoľko priestorové vybavenie oddelení je obmedzené, prosíme vás, aby ste svoje oblečenie podľa možností poslali domov a počas hospitalizácie si u seba ponechali len tie najnevyhnutnejšie veci. Zodpovednosť za peňažnú hotovosť a cenné predmety preberáme len v prípade, ak ich odovzdáte do nemocničnej úschovy prostredníctvom vedúcej sestry, resp. inej poverenej osoby. O prevzatí peňažnej hotovosti a cenných predmetov vám bude vystavený doklad, na základe ktorého vám pri ukončení hospitalizácie budú tieto vrátené. Ak to ďalšie vyšetrenia dovolia, v deň prijatia vám bude zabezpečený obed aj večera. 

V prípade záujmu o hospitalizáciu v nadštandardných, alebo polo nadštandardných izbách Vám lekár pri príjme predloží cenník platených služieb a dohodu o využívaní nadštandardnej izby. 

Okrem pacientov so zdravotným poistením môže využiť nemocničnú zdravotnú starostlivosť aj pacienti-samoplatcovia na základe platného cenníka zverejneného na každom oddelení.

V zmysle platných právnych predpisov dohliadame na ochranu vašich osobných údajov.