Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

052 / 4512 111

O nemocnici

Novinky a médiá


Všetko o pôrode a materstve len počas troch sedení

2.4.2024

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, má pre budúce rodičky pripravený kurz predpôrodnej prípravy s pôrodnou asistentkou a laktačnou poradkyňou. Už pol roka sa teší veľkému záujmu mamičiek, ktoré sa počas troch sedení dozvedia všetky podstatné informácie o dôležitom okamihu ich života. Na kurze, v príjemnom prostredí, získajú užitočné vedomosti o pôrode, šestonedelí, aj o starostlivosti o novorodenca.

Celý článok


Kežmarská nemocnica má k dispozícii mobilný RTG prístroj

27.2.2024

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL má pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti k dispozícii mobilný RTG prístroj. Toto mobilné zariadenie umožňuje vykonávať röntgenové snímky mimo röntgenového pracoviska. Využíva sa najčastejšie pri vyšetrovaní pacientov z oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny, JIS interného a JIS novorodeneckého oddelenia.

Celý článok


Kežmarská nemocnica pokračuje v príprave žien na pôrod a materstvo

22.1.2024

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, otvorila v septembri 2023 Centrum predpôrodnej prípravy. Budúce rodičky kežmarskej nemocnice tu nájdu príjemné prostredie, v ktorom sa pripravia na praktické aspekty pôrodu, šestonedelia aj starostlivosti o novorodenca. Cieľom prípravy je odstrániť strach, obavy a navodiť pozitívny postoj ženy k celému pôrodu, čo sa darí vďaka individuálnemu prístupu personálu nemocnice. Kurz predpôrodnej prípravy odporúčajú aj mamičky, ktoré ho už absolvovali.

Celý článok


Kežmarská nemocnica vykonala v minulom roku viac ako 1400 operácií

15.1.2024

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člena skupiny AGEL, sa v roku 2023 vykonalo 1428 operačných zákrokov. Gynekologické operácie tvorili viac ako polovicu z celkového počtu zákrokov. Najsilnejším mesiacom v rámci operačných výkonov bol október, v ktorom sa vykonalo dokopy 146 operácií. Desať percent chirurgických operácií bolo z odboru cievnej chirurgie, ktorej špecializovanú ambulanciu spustila kežmarská nemocnica do prevádzky v septembri 2023.

Celý článok


Kežmarská nemocnica eviduje za minulý rok 726 pôrodov. Po troch rokoch chlapčenskej prevahy sa v roku 2023 narodilo viac dievčat.

4.1.2024

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, ktorá je členom skupiny AGEL, sa v roku 2023 pri 726 pôrodoch narodilo 732 bábätiek. Rok 2023 prerušil trojročnú šnúru, v ktorej bolo narodených viac chlapcov ako dievčat. Vyše 50 % percent detí sa narodilo vo váhovej kategórii 3000 – 3999 gramov. Minuloročné štatistiky evidujú takmer 30 % slobodných mamičiek a 6 % percent rodičiek pod vekovou hranicou 18 rokov. Trinásť novorodencov sa narodilo ešte pred príchodom do nemocnice.

Celý článok


Kežmarská nemocnica mení adresu prevádzky ambulancie pevnej pohotovostnej služby pre dospelých

20.11.2023

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, pristupuje k prevádzkovým zmenám. Od 21. 11. 2023 (utorok) bude ambulancia pevnej pohotovostnej služby pre dospelých presťahovaná do bývalých priestorov vakcinačného centra na Hviezdoslavovej ulici č. 27 (budova polikliniky).

Celý článok


Kežmarská nemocnica má vďaka Nadácii AGEL nový prístroj

15.11.2023

NADÁCIA AGEL použila výťažok 2 % z dane na nákup a darovanie desiatich špeciálnych prístrojov pre sedem nemocníc skupiny AGEL SK. Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL získala vďaka tejto iniciatíve hysteroskop – špeciálne medicínske zariadenia používané na diagnostiku a liečbu gynekologických problémov vyskytujúcich sa v maternici. Využívajú sa na centrálnych operačných sálach v rámci gynekologických operačných výkonov.

Celý článok


Rehabilitačný tím kežmarskej nemocnice rozširuje svoje pôsobenie

7.11.2023

Oddelenie dlhodobo chorých Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, má od minulého roka k dispozícii tím rehabilitačných pracovníkov pod vedením atestovanej lekárky fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie MUDr. Jany Galkovej. Tím sa rozrástol o novú fyzioterapeutku a svoje pôsobenie rozšíril aj do novootvoreného Centra predpôrodnej prípravy.

Celý článok


Centrum predpôrodnej prípravy kežmarskej nemocnice zdobia fotografie od profesionálnej novorodeneckej fotografky Ľubky Čubanovej

23.10.2023

Ľubka Čubanová je certifikovaná fotografka novorodencov, ktorá Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra darovala množstvo svojich umeleckých diel. Priestory novootvoreného Centra predpôrodnej prípravy tak zdobia nádherné fotografie bábätiek a rodinných portrétov. Aká je najdôležitejšia vlastnosť novorodeneckej fotografky?

Celý článok


Kežmarská nemocnica otvorila Centrum predpôrodnej prípravy

27.9.2023

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL otvorila Centrum predpôrodnej prípravy. Budúce rodičky kežmarskej nemocnice sa môžu tešiť na príjemné prostredie, v ktorom sa pripravia na praktické aspekty pôrodu, šestonedelia aj starostlivosti o novorodenca. Nové Centrum predpôrodnej prípravy sa nachádza v Centre integrovanej zdravotnej starostlivosti (CIZS).

Celý článok


Zamestnanci kežmarskej nemocnice sa aj tento rok zúčastnili Lesného kúpeľa

25.9.2023

Zdravotníci z Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku sa aj tento rok zúčastnili ozdravnej relaxačnej terapie „Lesný kúpeľ“. Konala sa v Národnej rezervácii Morské oko. Karpatské bukové pralesy sľúbia pokoj, spomalenie, relax a žiadny signál. Účastníci relaxačnej terapie sa môžu tešiť na nevšedné liečivé prechádzky lesom, dychové cvičenia a relaxačné techniky.

Celý článok


Vedenie oddelení nemocníc spišského klastra sa stretlo na veľkej gremiálnej porade

22.9.2023

V Nemocnici AGEL Levoča sa streli všetci vedúci pracovníci oddelení levočskej, krompašskej a kežmarskej nemocnice. Účelom stretnutia bola účasť na školení pod vedením riaditeľa Spojenej akreditačnej komisie. Spojená akreditační komisia vznikla v roku 1998 a jej poslaním je trvalé zvyšovanie kvality a bezpečia zdravotnej starostlivosti, akreditácia zdravotníckych zariadení, poradenské činnosti a publikačné aktivity.

Celý článok


Kežmarská nemocnica otvorila ambulanciu cievnej chirurgie

14.9.2023

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, otvorila začiatkom septembra novú ambulanciu. Ide o ambulanciu cievnej chirurgie, ktorá sa nachádza v priestoroch Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti. Ordinačné hodiny ambulancie pre pacientov sú pondelok, utorok, štvrtok a piatok v časoch 8:00 – 12:00 a 12:30 – 14:00.

Celý článok


Ambulancia klinickej logopédie kežmarskej nemocnice je presťahovaná

5.9.2023

Ambulancia klinickej logopédie Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL je presťahovaná. Od 4. 9. 2023 sa nachádza na I. poschodí Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti na Huncovskej 40, ktorého hlavný vstup je z cesty od domova dôchodcov. Ambulancia sa venuje celej populácii, prevažne ju navštevujú detskí pacienti, pretože dospelí sú často časovo vyťažení a ostýchajú sa logopéda navštíviť.

Celý článok


Cesta do pôrodnice. Čo by si mala pribaliť budúca mamička?

16.8.2023

Každá budúca mamička chce prežiť svoje prvé chvíle s bábätkom v zdraví, pohodlí a bez zbytočných komplikácií tak, aby si z nemocnice odniesla tie najkrajšie spomienky. Jednou z vecí, ktorá jednoznačne pomôže celému procesu je správna príprava na pôrod, ale aj samotné zbalenie všetkých dôležitých vecí. Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL si pre budúce rodičky pripravila prehľadný zoznam potrebných vecí, na ktoré by si nemali zabudnúť.

Celý článok


Módna prehliadka priniesla detskému oddeleniu kežmarskej nemocnice až 4300 eur

9.8.2023

Vďaka finančným prostriedkom, ktoré podujatie prinieslo bude môcť detské oddelenie Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, zakúpiť potrebné vybavenie. Benefičnú akciu zorganizovali CVČ Kežmarok, SOŠ Biela voda a Spring. To všetko v duchu príjemného posedenia a prezentácie módnej práce žiakov.

Celý článok


Svetový týždeň dojčenia: V kežmarskej nemocnici si pre pacientky pripravili užitočnú prezentáciu

4.8.2023

Svetový týždeň dojčenia je významná celosvetová iniciatíva zameraná na podporu dojčenia a osvetu o jeho výhodách pre zdravie matiek a detí. Novorodenecké a gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, pri tejto príležitosti usporiadalo pre rodičky prednášku o výhodách, technikách a polohách pri dojčení dieťatka.

Celý článok


Kežmarská nemocnica eviduje zvýšený počet zranení v súvislosti s letnými aktivitami

31.7.2023

Zdravotníci z Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok n. o., člen skupiny AGEL sa v súčasnom prázdninovom období stretávajú so zvýšeným počtom „letných“ úrazov. Dôsledky pádov z kolobežky sa stávajú bežnou súčasťou ošetrovania chirurgickej ambulantnej starostlivosti. Úrazy, ktoré sa často vyskytujú počas letných mesiacov, zahŕňajú rôzne pády pri športových aktivitách.

Celý článok


Zdravotníci z kežmarskej nemocnice ošetrili počas víkendového festivalu EĽRO 32 ľudí

12.7.2023

Zdravotníci z Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok n. o., člen skupiny AGEL, sa opäť aktívne zúčastnili festivalu Európske ľudové remeslo organizovaného mestom Kežmarok. Počas troch dní konania festivalu ošetrili 32 ľudí, ktorým bola poskytnutá základná zdravotná starostlivosť. V porovnaní s počtom ošetrených v roku 2022 klesol ich počet o 26. Najčastejšou príčinou ošetrenia bola nevoľnosť a zvýšený krvný tlak.

Celý článok


Kedy by sme deti nemali dávať do táborov a čo robiť, aby boli zdravé aj v lete

30.6.2023

Ovocné šťavy sú výbornou alternatívou komerčných sladených nápojov. Pediater z detského oddelenia Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, MUDr. Jozef Serafín hovorí o základných princípoch zdravotnej prevencie detí počas letného obdobia. Vďaka jednoduchým pravidlám sa vaše ratolesti môžu vyhnúť zdravotným nepríjemnostiam. Netreba zabudnúť ani na to, že nie je úplne v poriadku ak rodičia prídu za obvodným lekárom s tým, že potrebujú „iba podpísať papier do tábora“.

Celý článok


Seniori sú v letnom období zraniteľní. Na čo by si mali dávať pozor?

23.6.2023

V horúcich letných mesiacoch je dôležité venovať osobitnú starostlivosť zdraviu seniorov. Primár oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku MUDr. Peter Bárta, má pre túto zraniteľnú skupinu obyvateľstva niekoľko odporúčaní. Najdôležitejšie je dodržiavanie dostatočné pitného režimu a vyhýbanie sa priamemu slnečnému žiareniu. Ako môžeme zistiť, že nie sme dehydrovaní?

Celý článok


Vedenie nemocníc spišského klastra upevňuje spoluprácu a posilňuje zdravotnú starostlivosť

5.6.2023

Vedenie Nemocnice AGEL Levoča, Nemocnice AGEL Krompachy a Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, usporiadalo dôležité stretnutie s vedúcimi pracovníkmi internistických oddelení jednotlivých nemocníc. Cieľom tohto stretnutia bolo dosiahnuť dohodu o spolupráci medzi jednotlivými zariadeniami, ktorá podporí zefektívnenie zdravotnej starostlivosti pacientov interného oddelenia a oddelenia dlhodobo chorých.

Celý článok


Vysoké Tatry privítali stovky zdravotníkov z celého Slovenska

29.5.2023

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL v spolupráci so Vzdelávacím, vedeckým a výskumným inštitútom AGEL zorganizovala celoslovenskú odbornú konferenciu s medzinárodnou účasťou XXV. Kežmarské lekárske dni Dr. Vojtecha Alexandra, ktoré sa uskutočnili v dňoch 26. – 27. mája 2023 v Kongresovom centre Hotela ACADEMIA, Stará Lesná, Vysoké Tatry. Konferencia sa konala pod záštitou predsedu predstavenstva AGEL SK Ing. Michala Pišoju, MPH, LL.M. za účasti stovky zdravotníkov.

Celý článok


Zamestnanci kežmarskej, krompašskej a levočskej nemocnice majú veľké srdcia. V máji spravili Vianoce tým, ktorí to potrebujú

23.5.2023

Zamestnanci Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, Nemocnice AGEL Levoča a Nemocnice AGEL Krompachy majú veľké srdcia a obrovskú dávku empatie. Zapojili sa do zbierky potravín a hygienických potrieb pre Dom Charitas Sv. Jozefa Spišská Nová Ves, zariadenie pre týrané matky a deti v núdzi. Spoločnými silami vyzbierali desiatky kilogramov užitočných vecí, ktoré ľuďom v zariadení pomôžu. Iniciatívu projektu zastrešila NADÁCIA AGEL.

Celý článok


Biele srdce ocenilo dobré srdcia našich sestier. Najvyššie ocenenie si prevzala aj sestra kežmarskej nemocnice

22.5.2023

Pre niekoho bežný deň, pre sestry, ktoré bez ohľadu na to, či je deň, či noc, bežný deň alebo sviatok pracujú s plným nasadením, viac než výnimočný. Piatok 19. mája patril v Senci slávnostnému galavečeru a odovzdávaniu prestížneho ocenenia Biele srdce, ktoré sa konalo pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej. Až sedem ocenení získali sestry, ktoré pôsobia v zdravotníckych zariadeniach Skupiny AGEL. Medzi nimi aj Mária Danielčáková, sociálna sestra oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok.

Celý článok


Pôrodná asistentka Anna pracuje v kežmarskej nemocnici už takmer 40 rokov. Najsilnejším zážitkom bol pre ňu pôrod vlastnej vnučky

19.5.2023

Anna Bieliková pracuje ako pôrodná asistentka v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, už takmer 40 rokov. Kežmarok jej prirástol k srdcu a bola pri pôrode obrovského množstva detí, no najsilnejším zážitkom počas jej praxe bol pôrod vlastnej vnučky. Čo by odkázala budúcim matkám a budúcim kolegyniam?

Celý článok


Kežmarská nemocnica dočasne pozastavuje prevádzku mobilného odberového miesta Covid-19

3.5.2023

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, od 1. mája 2023 na základe rozhodnutia RÚVZ dočasne pozastavuje prevádzku mobilného odberového miesta Covid-19. Pozastavenie prevádzky z rozhodnutia RÚVZ by malo trvať najmenej do 31. októbra 2023. Nemocnica však naďalej ponúka platenú formu antigénového a PCR testovania na pôvodnom mieste.

Celý článok


Kežmarský medicínsky velikán má svoju galériu

2.5.2023

Aj fotografia Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člena skupiny AGEL, je súčasťou galérie, ktorá vznikla na počesť Dr. Vojtecha Alexandra. Nachádza sa v priestoroch SOŠ Garbiarska 1 v Kežmarku. Stálu fotogalériu zo života kežmarského medicínskeho velikána pripravil Spolok lekárov Dr. Vojtecha Alexandra pri príležitosti životného jubilea dlhoročného predsedu spolku.

Celý článok


Kežmarskí chirurgovia vykonávajú širokú škálu operačných zákrokov

21.4.2023

Oddelenie jednodňovej zdravotnej starostlivosti Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, vykonáva širokú škálu operácií. V minulom roku prvýkrát vykonalo pod vedením primára MUDr. Martina Novotného, MPH menej častý typ operačného zákroku. Laparoskopicky operovali pupočný pruh (umbilikálna hernia). Ide o stredne ťažkú operáciu, ktorá sa v blízkom okolí vykonáva len zriedkavo.

Celý článok


Zdravotníci kežmarskej nemocnice absolvujú študijný program neodkladnej podpory životných funkcií

14.4.2023

Permanentné vzdelávanie je pre oblasť zdravotníctva nevyhnutnou súčasťou. Všetci zdravotníci z Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, postupne absolvujú 8-hodinový študijný program pre zdravotnícky personál, ktorý sa bude týkať neodkladnej podpory životných funkcií. Pozostáva z teoretickej a praktickej časti, kedy si môžu svoje zručnosti a vedomosti precvičiť aj na tréningových figurínach.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici sa malí pacienti zapojili do veľkonočnej kreatívnej činnosti

6.4.2023

Na detskom oddelení Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok n. o., člen skupiny AGEL, už vládne veľkonočná a jarná atmosféra. Pod vedením pedagogičky a zdravotníčky Mgr. Márie Veselovskej detskí pacienti spojili svoju kreativitu a šikovnosť. Pri podobných aktivitách sa detskí pacienti rozptýlia, čím sa znižuje ich stres z nemocničného prostredia.

Celý článok


Ingrediencie mieša v práci aj doma. Laborantka Lucka je aj vynikajúcou pekárkou

5.4.2023

Nemocnica AGEL Levoča prevádzkuje laboratórium aj v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL. V tomto laboratóriu pracuje aj laborantka Lucia Belúchová, ktorá sa vo voľnom čase venuje pečeniu. Torty a koláčiky rôznych chutí z domácej výroby vznikli najmä pre jej deti a nie veľmi chutnú spomienku z detstva. Vníma to ako vynikajúci relax, nápaditú kombináciu chutí a umelecké realizovanie sa. Umeleckého ducha mala už počas študentských čias, kedy sa zúčastnila výtvarnej súťaže v Japonsku a získala druhé miesto.

Celý článok


Horúčka u detí: „U niektorých detí je viditeľná triaška tela a koncové časti končatín môžu byť paradoxne aj studené,“ hovorí pediater kežmarskej nemocnice.

22.3.2023

Lekár detského oddelenia Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, MUDr. Jozef Serafín v rozhovore podrobne opisuje príznaky horúčky u malých pacientov. Hovorí o tom, že u detí je najčastejšou príčinou horúčky infekcia alebo zápal. Spomína aj kategóriu bábätiek, ktoré sú v prvom roku života špecifickou kategóriou v spojitosti s horúčkou a zvýšenou teplotou. Aký je rozdiel medzi zvýšenou teplotou a horúčkou? Ako spoznať, že niečo nie je v poriadku? Kedy navštíviť lekára?

Celý článok


Na pôde kežmarskej nemocnice sa konal regionálny sesterský seminár

17.3.2023

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, sa konal regionálny sesterský seminár. Vzdelanie je pre profesiu zdravotníka neoddeliteľnou súčasťou. Odborné podujatie bolo organizované pod záštitou Vzdelávacieho, vedeckého a výskumného inštitútu AGEL n.o., Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku a Regionálnej komory Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek so sídlom v Kežmarku. Súčasťou podujatia bolo aj Valné zhromaždenie RK SaPA v Kežmarku.

Celý článok


Levočská nemocnica privítala návštevu z ministerstva zdravotníctva

14.3.2023

Nemocnica AGEL Levoča privítala 13. marca 2023 trojčlennú návštevu z Ministerstva zdravotníctva SR, a to zástupcov z Inštitútu zdravotných analýz, analytického a poradného útvaru. Hlavným cieľom stretnutia s vedením nemocníc spišského klastra a medicínskeho vedenia AGEL SK bolo rokovanie ohľadom optimalizácie siete nemocníc a riešenie žiadaných doplnkových programov druhej úrovne.

Celý článok


Kežmarská nemocnica má 17 nových polohovateľných lôžok

13.3.2023

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, má na niektorých oddeleniach nové polohovateľné lôžka. Personálu uľahčujú manipuláciu s pacientom a pre pacientov sú omnoho pohodlnejšie. Zlepšovanie možností poskytovania zdravotnej starostlivosti je pre nemocnicu dôležitým faktorom.

Celý článok


Kežmarská nemocnica získala od poistencov DÔVERY výborné hodnotenie

9.3.2023

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, sa v rebríčku hodnotenia poistencov zdravotnej poisťovne DÔVERA umiestnila na popredných priečkach. Prieskumu sa zúčastnilo viac ako 6900 pacientov a hodnotili odbornosť lekárov, kvalitu ubytovania či prístup personálu. V kategórii Všeobecné nemocnice získala kežmarská nemocnica 2. miesto. V kategórii Zdravotná starostlivosť a spokojnosť s lekármi a so sestrami obsadila 3. miesto.

Celý článok


Vedenie kežmarskej nemocnice sa stretlo s lekármi kežmarského okresu

2.3.2023

Vedenie Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL, zorganizovalo stretnutie s lekármi kežmarského okresu, ktoré bolo spojené s odbornými prednáškami. Celoživotné vzdelávanie v medicínskom obore je nesmierne dôležité. Cieľom stretnutia bolo aj prehĺbenie spolupráce zdravotníckych subjektov a oboznámenie okolitých lekárov o pripravovaných projektoch nemocnice. Na stretnutí boli prítomní aj zástupcovia Spolku lekárov Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku.

Celý článok


Drvivá väčšina alkoholikov sa vysokého veku nedožíva. „Churchillov syndróm“ je výnimkou

22.2.2023

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, si spoločne s primárom Oddelenia dlhodobo chorých, MUDr. Petrom Bártom, symbolicky pripomína „suchý február“. Je to iniciatíva, ktorá motivuje počas uvedeného mesiaca limitovať, alebo úplne obmedziť konzumáciu alkoholu. Dlhodobým užívaním alkoholu je postihnutý celý organizmus i celková sociálna situácia človeka. V geriatrii alkoholizmus nie je najväčším zdravotným problémom, no v žiadnom veku rozhodne neprispieva k zlepšeniu zdravotného stravu pacienta. Čo je to „Churchillov syndróm“?

Celý článok


Šikovné žienky podarovali novorodeneckému oddeleniu kežmarskej nemocnice valentínske chobotničky

16.2.2023

Novorodenecké oddelenie Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, obdarovali šikovné žienky, ktoré spája vášeň k háčkovaniu. Na oddelenie priniesli množstvo háčkovaných chobotničiek, papučiek a čiapočiek, ktoré budú určené pre potreby novonarodených bábätiek. Iniciátorkou projektu je Jana Šlacká, ktorá chcela efektívne využiť zvyšky priadze a vlny. Koncom minulého roka obdarovala aj novorodenecké oddelenie krompašskej nemocnice. Háčkované chobotničky majú pre bábätká pozitívne účinky.

Celý článok


Študentky a pedagogičky Školy umeleckého priemyslu Kežmarok vyzdobili novorodenecké oddelenie kežmarskej nemocnice

14.2.2023

Novorodenecké oddelenie Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, hýri novými farbami. Pedagogičky a študentky zo Školy umeleckého priemyslu Kežmarok sa podobu niekoľkých týždňov venovali skrášleniu novorodeneckého oddelenia detskými motívmi. Zútulnili tak prostredie pre novonarodené detičky, ale aj pre personál a mamičky, ktoré prichádzajú s prostredím do kontaktu.

Celý článok


Veľtrhu príležitostí v zdravotníctve na UPJŠ v Košiciach sa zúčastnili aj nemocnice spišského klastra

13.2.2023

Na „Veľtrhu príležitostí v zdravotníctve,“ ktorú organizovala LF UPJŠ v Košiciach v spolupráci do SMMK a UNIPOC sa zúčastnili aj zástupcovia nemocníc spišského klastra a Nemocnice AGEL Košice-Šaca. Študentom lekárskej fakulty boli odprezentované možnosti uplatnenia sa v jednotlivých zdravotníckych zariadeniach. Nemocnice vítajú záujem mladých lekárov a pred nástupom ponúkajú štipendijný program či zmluvu do pracovného pomeru už v máji.

Celý článok


Pitný režim či kvalitný spánok. Ako preventívne predchádzať ochoreniam v tomto období?

8.2.2023

Vedúca Lekárne AGEL Kežmarok Mgr. Tatiana Mečárová hovorí o prevencii ochorenia v tomto období. Vhodný je dostatočný pitý režim, vitamíny, kvalitný spánok, dostatočná fyzická aktivita či vyvážená strava. K posilneniu imunity môžu pomôcť vitamíny C, D, zinok, výťažky z hlivy ustricovej, rakytníka a echinacey. S akými problémami sa momentálne lekárnici najčastejšie stretávajú a kto je v tomto období najzraniteľnejší?

Celý článok


Levočské laboratórium vykázalo v minulom roku vyše 925 000 výkonov

2.2.2023

Levočská nemocnica prevádzkuje laboratórium nielen vo svojich priestoroch, ale aj v kežmarskej nemocnici. Ich práca je nepostrádateľná a má pre pacientov aj zdravotníkov zásadný význam. Tím laborantov z Nemocnice AGEL Levoča a tím laborantov z pracoviska v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra vykonali v minulom roku dohromady 925 003 laboratórnych vyšetrení. Oproti roku 2021 počet výkonov vzrástol.

Celý článok


Kežmarská nemocnica dostala od Nadácie Križovatka nové monitory dychu

30.1.2023

Nadácia Križovatka opäť obdarovala Nemocnicu Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL. Novorodenecké oddelenie sa potešilo piatim novým monitorom dychu, ktoré osobne priniesla riaditeľka Nadácie Križovatka Táňa Tomasch v sprievode zástupcu sponzora zo spoločnosti Dr. Max. Nové zariadenia poslúžia novorodencom, vďaka ktorým sa predchádza syndrómu náhleho úmrtia dojčiat. To môže nastať v prvom roku života dieťaťa.

Celý článok


Detské oddelenie kežmarskej nemocnice dostalo nové vybavenie Vďačí zaň podujatiu Charity golf cup pod záštitou Petra Bondru

25.1.2023

Detské oddelenie Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, dostalo vďaka charitatívnemu projektu Charity golf cup nové vybavenie. Projekt pod záštitou Petra Bondru prispel v minulom roku na vybavenie detského oddelenia sumou takmer 5 000 eur. V súčasnosti sú všetky dary skompletizované a slúžia na poskytovanie zdravotnej starostlivosti malým pacientom na detskom oddelení.

Celý článok


Kežmarská nemocnica vykonala v minulom roku takmer 1400 operácií Operovaní boli novorodenci aj 89-ročný senior

20.1.2023

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, sa v roku 2022 vykonalo 1395 operácií. Až 60% všetkých zákrokov bolo gynekologických. Najvyššie percento chirurgických zákrokov tvorili artroskopické operácie kolenného kĺbu. Najkratšia operácia má trvanie do 10 minút. Najdlhšia môže trvať aj 4,5 hodiny. Najmladším pacientom operačných sál bol niekoľkodňový novorodenec, naopak, najstarším pacientom bol 89-ročný Ján.

Celý článok


Aký bol rok 2022 v nemocniciach spišského klastra? Covid, rekonštrukcie, nové ambulancie, ocenenia, úspechy, spolupráca a hlavne personálna stabilizácia po predchádzajúcich krízových obdobiach

16.1.2023

Nemocnice spišského klastra, Nemocnica AGEL Levoča a. s., Nemocnica AGEL Krompachy s. r. o. a Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL, si v roku 2022 prešli okrem obdobia Covidu rôznymi zmenami, rekonštrukciami priestorov, úspechmi a hlavne obdobím personálnej stabilizácie. V zdravotníctve je potrebné permanentne venovať pozornosť dvom oblastiam. Jednak vylepšovaniu zdravotnej starostlivosti o pacientov, ako aj vytváraniu vhodných podmienok pre prácu zamestnancov a ich stabilizácia. Tieto tri nemocnice zamestnávajú viac ako 1200 zamestnancov a poskytujú zdravotnú starostlivosť na cca 600 lôžkach a v desiatkach ambulanciách. O tom, aký bol rok v týchto nemocniciach hovorí riaditeľ všetkých troch nemocníc spišského klastra, Ing. František Lešundák.

Celý článok


Kežmarská nemocnica eviduje za minulý rok 880 pôrodov. Tretí rok po sebe sa narodilo viac chlapcov ako dievčat

5.1.2023

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL sa v roku 2022 pri 880 pôrodoch narodilo 890 bábätiek. Už tretí rok po sebe bolo narodených viac chlapcov ako dievčat. Takmer 50% percent detí sa narodilo vo váhovej kategórii 3000 – 3999 gramov, čo predstavuje najvyšší počet. Minuloročné štatistiky evidujú 30% slobodných mamičiek. Medzi najmladšou a najstaršou rodičkou bol 29-ročný vekový rozdiel.

Celý článok


Prvým bábätkom narodeným v novom roku bola v kežmarskej nemocnici malá Kvetka

4.1.2023

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, sa ako prvé dieťatko v roku 2023 narodila malá Kvetka. Dievčatko prišlo na svet 1. januára, a to len hodinu a pol po polnoci. Vedenie nemocnice si pre ňu a jej mamičku pripravilo pozornosť v podobe darčekového balíčka s rôznymi užitočnými drobnosťami. „Blahoželáme mamičke k narodeniu dieťatka. Kvetka je prvým bábätkom narodeným v našej nemocnici v roku 2023. Narodila sa v skorých ranných hodinách, a to 1. januára o 1.30 hod. Pri narodení mala miery 2750 gramov a 52 centimetrov,“ informuje vedúca sestra novorodeneckého oddelenia, Mgr. Alžbeta Pokrivčáková. „Dieťatko prišlo na svet sekciou, obe sú s mamičkou v poriadku a koncom týždňa budú prepustené domov,“ dodáva vedúca sestra gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia, Mgr. Katarína Živčáková.

Celý článok


Nadácia AGEL pripravila pre pacientov oddelenia dlhodobo chorých balíček pohody

23.12.2022

Nadácia AGEL si opäť pripravila užitočnú pozornosť pre pacientov oddelenia dlhodobo chorých. Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, tak vo vianočnom období obdaruje pacientov milou pozornosťou s užitočnými drobnosťami. Pacienti sa z balíčkov pohody tešia a zamestnanci oddelenia tak prijímajú pozitívne ohlasy.

Celý článok


Asociácia na ochranu práv pacientov ocenila aj sestru kežmarskej nemocnice

7.12.2022

Asociácia na ochranu práv pacientov ocenila aj lekárov a sestry nemocníc AGEL. Medzi nimi bola aj sestra kežmarskej nemocnice, PhDr. Júlia Pitoňáková, ktorá pracuje na internom oddelení a jednotke intenzívnej starostlivosti. Ocenenie v kategórii „Moja sestra“ má pre ňu veľkú morálnu hodnotu a motiváciu v pôsobení v zdravotníckom zariadení.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici sa tešia už 800. pôrodu v tomto roku. V magický dátum 22. 11. 2022 sa narodilo päť bábätiek

28.11.2022

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, sa 25. novembra 2022 o 14.35 hod. narodilo dieťatko osemstého pôrodu. Malý Šimon prišiel na svet s mierami 3400 gramov a 53 centimetrov. Pár dní pred ním sa v neopakovateľný dátum, 22. 11. 2022, narodilo päť bábätiek. Aké dostali mená?

Celý článok


Burzy práce v Poprade sa zúčastnili aj nemocnice spišského klastra

28.11.2022

Na burze práce v Poprade s názvom „Práca v regióne pre každého“, ktorú organizoval Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Poprad + pracovisko Levoča sa v zdravotníckom bloku predstavili aj nemocnice spišského klastra. Nemocnica AGEL Levoča, Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku a Nemocnica AGEL Krompachy v zastúpení personálneho oddelenia uchádzačom predstavili voľné pracovné pozície. O ktoré ide?

Celý článok


Kežmarčania sa zúčastnili predčasnej mikulášskej kvapky krvi

23.11.2022

Transfúziologické oddelenie Nemocnice AGEL Levoča opäť spustilo mobilnú odberovú jednotku. Od septembra sú vítaní darcovia krvi na Ulici Dr. Fischera č. 7 v Kežmarku v budove pohotovosti a mobilnej odberovej jednotky. Predčasnej mikulášskej kvapky krvi sa zúčastnili nielen Kežmarčania, ale aj darcovia z okolitých miest a obcí.

Celý článok


Lekáreň AGEL Kežmarok bude otvorená už od pondelka

18.11.2022

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, otvára v priestoroch Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti (CIZS) verejnú lekáreň s názvom Lekáreň AGEL Kežmarok. Otvorená bude od pondelka 21. novembra 2022. Otváracie hodiny budú od pondelka do piatka v čase 7:45 – 15:45 hod. V lekárni nájdu pacienti široký sortiment liekov na predpis aj liečivá voľnopredajného sortimentu.

Celý článok


Rádiologické oddelenie kežmarskej nemocnice vykonalo v tomto roku takmer 23 000 vyšetrení

8.11.2022

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, nesie meno slávneho priekopníka v odbore rádiológie a symbolicky si pripomína Svetový deň rádiológie. Pracovníci tohto oddelenia spravili v tomto roku takmer 23 000 vyšetrení. Na oddelení sa stretávajú aj s rôznymi neobvyklými zraneniami. Výskyt ťažkostí, s ktorými pacienti navštevujú toto oddelenie často súvisí s ročným obdobím. Ako?

Celý článok


Kežmarská nemocnica úspešne obhájila certifikát kvality

2.11.2022

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, bol počas októbra realizovaný periodický externý audit certifikačnou spoločnosťou Det Norske Veritas. Recertifikačný audit prebehol úspešne a nemocnica obhájila certifikát kvality pre poskytovanie zdravotnej starostlivosti podľa požiadaviek normy ISO 9001:2015. Kežmarská nemocnica je držiteľom tohto certifikátu od roku 2007 a každoročne ho úspešne obhajuje. V kategórii nezhody nebol počas 15-tich rokov zaznamenaný ani jeden zápis.

Celý článok


Kežmarská nemocnica dostala od Nadácie Križovatka nové monitory dychu

25.10.2022

Nadácia Križovatka obdarovala novorodenecké oddelenie Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, piatimi novými monitormi dychu. Nové zariadenia poslúžia bábätkám na novorodeneckom oddelení. Vďaka monitorom dychu sa predchádza syndrómu náhleho úmrtia dojčiat, ktoré môže nastať v prvom roku života dieťatka. Nemocnica ponúka aj možnosť ich zapožičania.

Celý článok


Kežmarská nemocnica očkuje vakcínou proti variantu Omicron

18.10.2022

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, prevádzkuje v súčasnosti vakcinačné centrum dvakrát do mesiaca. Od 19. 10. 2022 ponúka záujemcom možnosť očkovania vakcínou Comirnaty Original/Omicron BA. 4-5, zameranou proti variantu Omicron. Vakcinačné centrum sa nachádza v priestoroch polikliniky na Hviezdoslavovej ulici č. 27.

Celý článok


89-ročný pacient kežmarskej nemocnice má pre mladých jasný odkaz

12.10.2022

Nemocnicu Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, navštevujú pacienti každého veku s rôznymi životnými skúsenosťami. Nedávnym pacientom chirurgickej ambulancie bol aj 89-ročný Ján. Absolvoval operáciu odstránenia nádoru/tumoru v tvárovej časti na Oddelení jednodňovej starostlivosti, ktorá si vyžadovala stehy v tvárovej oblasti. S personálom sa podelil o životné skúsenosti a pre mladú generáciu má jasný odkaz: „Šírte dobro, nie zlo.“

Celý článok


V septembri sa v kežmarskej nemocnici narodilo najviac bábätiek

6.10.2022

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, sa počas septembra narodilo najviac bábätiek v tomto roku. Z celkového počtu 97 novorodencov bolo 60,8 % narodených chlapcov a 39,2 % dievčat. Pri troch pôrodoch sa narodili dvojičky. Mená novorodencov mali tradičný i netradičný charakter.

Celý článok


Oddelenie dlhodobo chorých kežmarskej nemocnice má profesionálny rehabilitačný tím

29.9.2022

Oddelenie dlhodobo chorých Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, má k dispozícii tím rehabilitačných pracovníkov pod vedením atestovanej lekárky fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie MUDr. Jany Galkovej. Oddelenie má aj masérsku a rehabilitačnú miestnosť s potrebným materiálno-technickým vybavením. Okrem poskytovania rehabilitácie v týchto miestnostiach je starostlivosť poskytovaná aj pri lôžku pacienta. Zdravotníci sa tešia z pokrokov, ktoré pacienti vďaka rehabilitácii preukazujú.

Celý článok


Kežmarčania darovali krv. Levočská nemocnica opäť spustila mobilnú odberovú jednotku

26.9.2022

Nemocnica AGEL Levoča opäť spustila mobilnú odberovú jednotku. V spolupráci s Nemocnicou Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku sa po dlhšej prestávke realizoval 26. 9. 2022 odber krvi. Odberné miesto je na Ulici Dr. Fischera č. 7 v budove pohotovosti a mobilnej odberovej jednotky. Kežmarčania darovali celkom 4050 ml krvi. Ďalší odber je plánový o mesiac, a to 24. októbra 2022.

Celý článok


Kežmarskí zdravotníci sa zúčastnili XXI. Slovenského geriatrického kongresu

12.9.2022

Vo Vysokých Tatrách sa 5. – 9. septembra konal XXI. Slovenský geriatrický kongres s medzinárodnou účasťou. Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra bola spoluorganizátorom a jej zamestnanci mali na konferencii aj aktívnu účasť. Na konferencii odznelo viac ako 30 odborných prednášok.

Celý článok


Lesný kúpeľ v chránenej oblasti otestovali aj zamestnanci levočskej a kežmarskej nemocnice

17.8.2022

Národná prírodná rezervácia Morské oko privítala koncom minulého týždňa aj zdravotníkov z Nemocnice AGEL Levoča a Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL. Ozdravná relaxačná terapia, tzv. „Lesný kúpeľ“, je podporená Nadáciou VSE a určená pre zdravotníckych zamestnancov z celého Slovenska. Karpatské bukové pralesy poskytujú pokoj, spomalenie, relax a žiadny signál.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici sa 8. augusta narodili dvojičky Straší braček prišiel na svet prirodzene, mladší sekciou

16.8.2022

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, sa 8. 8. 2022 narodili dvojvaječné dvojičky. Ján a Adam prišli na svet 25 minút po sebe a každý iným spôsobom. Starší Ján sa narodil spontánne a prirodzeným spôsobom o 14.35 hod. Mladší Adam prišiel na svet cisárskym rezom o 15.00 hod. S ojedinelým prípadom sa mnohí v praxi ani nestretli.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici sa narodilo 500. bábätko v tomto roku

8.8.2022

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, prišlo na svet 500. bábätko v tomto roku. V prvom augustovou týždni, počas ktorého si nemocnice pripomínajú Svetový týždeň dojčenia, sa narodila malá Grétka s mierami 2600 g a 46 cm. Vedenie nemocnice mamičke darovalo darčekový kôš s užitočnými predmetmi.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici si pripomenuli Svetový týždeň dojčenia

4.8.2022

Gynekologicko-pôrodnícke a novorodenecké oddelenie Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, si pripomenulo Svetový týždeň dojčenia. Rodičkám na oddelení pripravili krátku prezentáciu a prednášku o výhodách, technikách a polohách pri dojčení dieťatka. Dojčenie má pre novonarodené dieťa a matku množstvo výhod. Čo medzi nich patrí?

Celý článok


Detské oddelenie kežmarskej nemocnice dostane vďaka Charity golf cupu pod záštitou Petra Bondru nové vybavenie

3.8.2022

Detské oddelenie Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, bude mať vďaka charitatívnemu projektu Charity golf cup nové vybavenie. Projekt pod záštitou Petra Bondu prispeje na vybavenie detského oddelenia sumou 4992,36€. Peter Bondra odovzdal v Hoteli International zástupcom kežmarskej nemocnice symbolický šek.

Celý článok


Na oddelení JZS chirurgia kežmarskej nemocnice vykonali v prvom polroku 2022 viac ako 300 operácií

29.7.2022

Oddelenie jednodňovej zdravotnej starostlivosti Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, vykonalo v prvom polroku 2022 viac ako 300 operačných zákrokov. K najčastejším zákrokom vykonávaným na centrálnych operačných sálach patria chirurgické, ortopedické a otorinolaryngologické operácie. Časť výkonov v rámci JZS vykonávajú aj gynekológovia v rámci svojej špecializácie. V máji tohto roku sa začal vykonávať aj menej častý typ operačného zákroku. O aký miniinvazívny výkon ide?

Celý článok


V kežmarskej nemocnici sa narodili ďalšie dvojičky

19.7.2022

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, sa 15. 7. 2022 opäť narodili dvojičky. Adrián a Tobias prišli na svet v skorých ranných hodinách, tri minúty po sebe. V priebehu prvého polroka 2022 zaznamenala nemocnica 433 pôrodov, z ktorých opäť prevládajú narodení chlapci.

Celý článok


Interné oddelenie kežmarskej nemocnice sa pasuje s covid pozitívnymi pacientmi a výpadkom personálu

18.7.2022

Zdravotníci Interného oddelenia Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok n. o., člen skupiny AGEL, sa k dnešnému dňu starajú o 9 covid pozitívnych pacientov a pasujú sa aj s výpadkom personálu. Štyria zamestnanci oddelenia sú pozitívne testovaní na ochorenie COVID-19 a sú v domácej karanténe. Interné oddelenie sa tak dočasne stalo oddelením len pre covid pozitívnych pacientov.

Celý článok


V nemocniciach spišského klastra bude platiť zákaz návštev

14.7.2022

V Nemocnici AGEL Levoča, Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL, a Nemocnici AGEL Krompachy začne platiť od 15. júla 2022 zákaz návštev hospitalizovaných pacientov. Vyplýva tak z rozhodnutia hlavného epidemiológa a hygienika skupiny AGEL SK.

Celý článok


Zdravotníci z kežmarskej nemocnice ošetrili počas víkendového festivalu EĽRO 58 ľudí

12.7.2022

Zdravotníci z Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok n. o., člen skupiny AGEL sa aktívne zúčastnili XXX. ročníka festivalu Európske ľudové remeslo organizovaného mestom Kežmarok. Počas troch dní konania festivalu ošetrili 58 ľudí, ktorým bola poskytnutá základná zdravotná starostlivosť. K dvom pacientom bola pre poruchu vedomia privolaná RZP. Zoskupenie zdravotníkov dopĺňala aj levočská nemocnica, vďaka ktorej sa opäť prejavila dôležitosť spolupráce medzi nemocnicami spišského klastra.

Celý článok


Kedy by sme deti nemali dávať do táborov a čo robiť, aby boli zdravé aj v lete

6.7.2022

Pediatra z detského oddelenia Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, MUDr. Jozefa Serafína, sme sa spýtali na základné princípy zdravotnej prevencie detí počas letného obdobia. Vďaka jednoduchým pravidlám sa vaše ratolesti môžu vyhnúť zdravotným nepríjemnostiam. Netreba zabudnúť ani na to, že nie je úplne v poriadku, ak rodičia prídu za obvodným lekárom s tým, že potrebujú „iba podpísať papier do tábora“.

Celý článok


Kežmarská nemocnica mení od júla prevádzku vakcinačného centra

21.6.2022

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok n. o., člen skupiny AGEL, zmení od 1. 7. 2022 prevádzkové hodiny vakcinačného centra. Počas prázdninového režimu bude k dispozícii len každú druhú stredu od 7.00 hod. do 11.00 hod. V júli to bude streda 6. 7. 2022 a 20. 7. 2022. Dôvodom je veľmi nízky, no pretrvávajúci záujem o očkovanie.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici sa v tomto roku narodilo najviac bábätiek v máji

10.6.2022

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, sa v tomto roku narodilo už 361 bábätiek. Najúspešnejším mesiacom bol zatiaľ máj, v ktorom prišlo na svet 86 detičiek, z ktorých v počte ťahá za dlhší koniec 47 chlapcov. Mamičky dali svojim ratolestiam netradičné mená, ako Mia, Rania, Tanya či Ozan, no niektoré zvolili tradičnejšie mená ako Anna, Jozef, Michal a Adam.

Celý článok


V Starej Lesnej sa stretli zdravotníci z celého Slovenska Kežmarská nemocnica zorganizovala XXIV. Kežmarské lekárske dni Dr. Vojtecha Alexandra

30.5.2022

Kežmarské lekárske dni majú dlhoročnú tradíciu. V kongresovom centre hotela Academia sa 27. – 28. mája uskutočnil už 24. ročník konferencie pre zdravotníkov. Organizátorom bola Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, ktorý privítal množstvo zdravotníkov z celého Slovenka aj okolitých krajín. Cieľom podujatia je najmä nepretržité vzdelávanie zdravotníkov a výmena skúseností z praxe.

Celý článok


V Kežmarku volili regionálnu prezidentku Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek

20.5.2022

Na pôde Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, sa volila regionálna prezidentka a zástupkyne Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek kežmarského okresu. Súčasťou valného zhromaždenia bola aj úvodná prednáška o správnej hygiene rúk personálnu zdravotníckeho zariadenia. Novozvolená regionálna prezidentka Bc. Soňa Valenčíková, má jasné vízie.

Celý článok


Kežmarskí chirurgovia robia nový typ operácií Prvýkrát operovali pupočný pruh laparoskopicky

5.5.2022

Oddelenie jednodňovej zdravotnej starostlivosti Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, vykonalo pod vedením primára MUDr. Martina Novotného, MPH menej častý typ operačného zákroku. Laparoskopicky operovali pupočný pruh (umbilikálna hernia). Ide o stredne ťažkú operáciu, ktorá sa v blízkom okolí vykonáva len zriedkavo.

Celý článok


Vedúce sestry levočskej a kežmarskej nemocnice úzko spolupracujú

28.4.2022

V priestoroch Nemocnice AGEL Levoča sa uskutočnilo stretnutie vedúcich sestier hosťujúcej nemocnice a Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL. Hlavným dôvodom spoločného stretnutia bolo vzájomné zoznámenie sa a odovzdávanie skúseností z jednotlivých pracovísk za účelom efektívneho využívania synergických efektov týchto zdravotníckych zariadení.

Celý článok


Kežmarskí lekári riešili kuriózny prípad. V uchu chlapčeka našli baterku

26.4.2022

Lekári Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, sa stretávajú s kurióznymi prípadmi. V uchu deväťročného chlapčeka napríklad objavili cudzie teleso – okrúhlu alkalickú baterku. V prevencii voči takýmto prípadom by mali byť u malých detí obozretní najmä rodičia. Prípady cudzích telies v detskom organizme nie sú ojedinelé a niektoré z nich môžu viesť až k operačnému zákroku. Ako dopadol prípad baterky v uchu? Na čo by si mali rodičia dávať pozor a aké symptómy sa môžu v takých prípadoch u detí vyskytovať? Na otázky odpovedá lekár Detského oddelenia kežmarskej nemocnice MUDr. Jozef Serafín.

Celý článok


Kežmarská nemocnica povolila návštevy

25.4.2022

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, už povoľuje návštevy pacientov lôžkových oddelení. Rozhodnutie je platné od pondelka 25. apríla 2022. Návštevníci nesmú mať príznaky ochorenia COVID-19, v zdravotníckom zariadení musia mať prekryté dýchacie cesty a maximálna doba trvania návštevy pacienta dvomi osobami súčasne je 30 minút. Povolenie návštev sa nevzťahuje na oddelenie COVID-19 a oddelenia s karanténnym režimom.

Celý článok


Kežmarská nemocnica dostala nové monitory dychu pre novorodencov

21.4.2022

Nadácia Križovatka obdarovala Novorodenecké oddelenie Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, monitormi dychu pre bábätká. Päť nových monitorov poslúži na monitorovanie dychu dieťatka na novorodeneckom oddelení. Vďaka nim sa prechádza syndrómu náhleho úmrtia dojčiat, ktoré môže nastať v prvom roku ich života. Ako taký monitor dychu vlastne funguje?

Celý článok


V kežmarskej nemocnici vytvárali malí pacienti veľkonočné vajíčka

12.4.2022

Na detskom oddelení Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok n. o., člen skupiny AGEL, už vládne veľkonočná atmosféra. Pod vedením pedagogičky a zdravotníčky Mgr. Márie Veselovskej, vyfarbovali hospitalizovaní pacienti veľkonočné vajíčka. Pri kreatívnych činnostiach sa detskí pacienti rozptýlia, čím sa znižuje ich stres z nemocničného prostredia. Zapojili sa aj niektoré mamičky a podobné aktivity vítajú.

Celý článok


V nemocniciach spišského klastra sa počas Veľkej noci nebude testovať

11.4.2022

Nemocnica AGEL Levoča, Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL a Nemocnica AGEL Krompachy počas veľkonočných sviatkov nebudú mať v prevádzke mobilné odberové miesta. V dňoch 15. – 18. apríla tak nebude možnosť PCR a antigénového testovania na ochorenie covid-19. Mobilné odberové miesta covid-19 budú fungovať v štandardnej prevádzke od utorka 19. apríla.

Celý článok


Nemocnice spišského klastra už zamestnávajú 15 Ukrajincov

5.4.2022

V Nemocniciach spišského klastra, teda v Nemocnici AGEL Levoča, Nemocnici AGEL Krompachy a Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL je už zamestnaných 15 ukrajinských zdravotníkov, z toho 13 lekárov a 2 sestry. Stali sa novou posilou viacerých oddelení. V levočskej nemocnici majú zastúpenie na detskom, neurologickom a internom oddelení a na oddelení balneológie a liečebnej rehabilitácie. V krompašskej a kežmarskej nemocnici sú zamestnaní na gynekologicko-pôrodníckych oddeleniach. Cieľom do budúcna je však nielen kvantita, ale predovšetkým kvalita, odbornosť a zodpovedajúca komunikácia s pacientmi.

Celý článok


Levočská a kežmarská nemocnica očkuje vakcínou Nuvaxovid

5.4.2022

Vo vakcinačnom centre Nemocnice AGEL Levoča a Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, je možnosť očkovania vakcínou Nuvaxovid. Vakcína je určená pre dospelých záujemcov. Vakcinačné centrá oboch nemocníc sú v prevádzke len v stredu.

Celý článok


Kežmarská nemocnica prenajíma kyslíkový koncentrátor

24.3.2022

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok n.o., člen skupiny AGEL, ponúka pacientom novú službu, možnosť prenájmu prenosného kyslíkového koncentrátora OXY LIGHT. Oxygenoterapia sa aplikuje s cieľom okysličovania organizmu, celkovej regenerácie buniek, posilnenia imunity, naštartovanie bunkového metabolizmu, látkovej výmeny v organizme a revitalizácie správnej činnosti pľúc.

Celý článok


Pozitivita AG a PCR testov v kežmarskej nemocnici za minulý týždeň výrazne poklesla

21.3.2022

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok n. o., člen skupiny AGEL, sa stále pasuje s miernym výpadkom personálu a covid pozitívnymi pacientmi. Pozitivita antigénového testovania klesla z 10 % na 4 % a pozitivita PCR testov klesla takmer o 14 %. Nízky záujem o vakcináciu naďalej pretrváva.

Celý článok


Kežmarská nemocnica ponúka nové typy operačných výkonov

16.3.2022

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, ponúka nové typy operačných zákrokov v odbore chirurgia, ortopédia a traumatológia. Koncom februára prevzal primariát Oddelenia jednodňovej zdravotnej starostlivosti MUDr. Martin Novotný, MPH, ktorého odborné pôsobenie rozšíri ponuku operačných výkonov. V kežmarskej nemocnici je tak možnosť okrem operácie hernie otvoreným prístupom, aj laparoskopicky, s použitím sieťky.

Celý článok


Antigénové testy za 5 eur sa rušia aj v kežmarskej nemocnici

14.3.2022

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok n. o., člen skupiny AGEL, zrušila od 12. marca 2022 na základe mobilizačného príkazu MZ SR možnosť antigénového testovania v mobilnom odberovom mieste covid-19 za poplatok 5 eur. Antigénové testovanie je zrušené aj počas víkendov. Možnosť objednania sa na antigénové testovanie však nemocnica ponúka prostredníctvom webu www.agellab.sk.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici sa cez víkend narodila malá Ukrajinka Pozitivita PCR testov je stále veľmi vysoká

8.3.2022

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok n. o., člen skupiny AGEL, prijalo počas uplynulého víkendu rodičku z Ukrajiny, ktorá v sobotu, 5. marca priviedla na svet malú Eluzavetu. Nemocnica sa k dnešnému dňu stará o 25 covid pozitívnych pacientov a percento pozitivity PCR testov stále narastá a dosahuje výšku 68,22%.

Celý článok


Kežmarská a krompašská nemocnica evidujú rapídny pokles záujmu o očkovanie

21.2.2022

Boj s výpadkom personálu výrazne pretrváva aj v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL a Nemocnici AGEL Krompachy. Obe nemocnice evidujú neustály pokles záujmu o očkovanie. Vo vakcinačných centrách oboch nemocníc sa minulý týždeň podalo len 8 dávok vakcín prvej dávky. Pozitivita PCR testov v mobilných odberových miestach je rôzna. V Kežmarku evidujú pokles o 0,57%. Naopak, Krompachy hlásia zvýšenie pozitivita PCR testov až o 13,4%.

Celý článok


Nemocnice spišského klastra bojujú s výpadkom personálu

16.2.2022

Nemocnica AGEL Levoča, Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL a Nemocnica AGEL Krompachy bojujú s výpadkom pracovných síl. Kežmarská nemocnica pristúpila k personálnemu zlúčeniu oddelení. Pozitivita PCR testov vo všetkých mobilných odberových miestach počas minulého týždňa stúpla. Pohybuje sa v rozmedzí od 49,5% – 55,8%. Záujem o očkovanie klesá. Vakcinačné centrá všetkých troch nemocníc podali počas minulého týždňa vakcínu 355 záujemcom, čo je o 129 menej ako prvý februárový týždeň.

Celý článok


Kardiológia je moja „srdcovka“: Lekár kežmarskej nemocnice hovorí o najčastejších príčinách kardiovaskulárnych ochorení

14.2.2022

Kardiológ Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL, MUDr. Rudolf Potanko, hovorí o srdciach a približuje hlavné príčiny srdcovocievnych ochorení. Prevenciou voči týmto ochoreniam je zdravý životný štýl a stravovanie, ktorého prototypom je stredomorská kuchyňa. Väčšina pacientov sa po vyšetrení snaží dodržiavať doporučené opatrenia a liečbu. Sú však aj takí, ktorých od fajčenia neodradí ani infarkt. Veľa starších kardiologických pacientov sa ho pýta, či sa môžu dať zaočkovať proti vírusu COVID-19. Aké má odporúčanie?

Celý článok


Počet pacientov a zamestnancov s ochorením Covid-19 rastie vo všetkých nemocniciach spišského klastra

7.2.2022

Nemocnica AGEL Levoča, Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL a Nemocnica AGEL Krompachy sa dohromady starajú o 33 covid pozitívnych pacientov. Evidentný je aj výpadok z radov zamestnancov, ktorých je v domácej izolácii z dôvodu pozitivity a karantény celkovo 74. Vakcinačné centrá všetkých troch nemocníc podali počas minulého týždňa vakcínu 484 záujemcom. Pozitivita PCR testov vykonaných v mobilných odberových miestach sa pohybuje v rozmedzí 43 – 46%. Aktuálny časový harmonogram vakcinačných centier je zverejnený na webových stránkach jednotlivých nemocníc.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici sa 02. 02. 2022 narodila Kristínka

4.2.2022

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, prišlo na svet v magický dátum 02. 02. 2022 dievčatko. Kristínka sa narodila o 8.45 hod s mierami 2980g a 49cm mamičke Klaudii. Magický dátum so sebou priniesol 60. pôrod v roku 2022.

Celý článok


Kežmarská nemocnica sa stará o 12 covid pozitívnych pacientov Pasuje sa aj so zvýšeným počtom covid pozitívnych zamestnancov

2.2.2022

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok n. o., člen skupiny AGEL, sa k dnešnému dňu stará o 12 covid pozitívnych pacientov. Situácia v nemocnici sa ohľadom starostlivosti o pacientov pozitívnych na ochorenie covid-19 mení s rastúcou silou variantu omikron. Pribudol aj zvýšený počet covid pozitívnych zamestnancov, ktorých je 11 a 4 sú v karanténe.

Celý článok


Situácia v kežmarskej nemocnici sa zlepšila Minulý týždeň bol zaevidovaný len jeden príjem na oddelenie covid-19

18.1.2022

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok n. o., člen skupiny AGEL, sa k dnešnému dňu stará o 5 covid pozitívnych pacientov. Situácia v nemocnici sa ohľadom starostlivosti o pacientov pozitívnych na ochorenie covid-19 počas minulého týždňa zlepšila, no ďalší priebeh v súvislosti s variantom Omikron nie je istý. V priebehu minulého týždňa kežmarská nemocnica zaevidovala len jeden príjem pacienta na oddelenie covid-19. V pondelok (17. 1. 2022) sa však prijali ďalší traja pacienti. Záujemcom o očkovanie sa podalo 924 dávok vakcín proti ochoreniu covid-19.

Celý článok


Kto sa ukrýva pod maskami? Zdravotníci kežmarskej nemocnice prehovorili o svojich skúsenostiach z covid oddelení

13.1.2022

Zdravotníci z Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, sa podelili o svoje dojmy a skúsenosti z oddelení, na ktorých sa stretávajú s pacientmi pozitívnymi na ochorenie covid-19. Pod každým ochranným oblekom sa ukrýva príbeh. Príbeh človeka, zdravotníka. Napriek tomu, že v uniforme vyzerajú rovnako, sú jedineční a každý svoj príbeh prežíva iným spôsobom. Pocit úzkosti a bezradnosti pri držaní človeka, ktorý sa nemôže nadýchnuť, neprajú nikomu. Ochranný odev je v súčasnosti ich druhá uniforma, ktorú si obliekajú po príchode do práce. Je ťažké a veľmi náročné zotrvať v ňom dlhšiu dobu, ale starostlivosť o pacientov patrí medzi ich priority.

Celý článok


Kežmarská nemocnica priviedla v roku 2021 na svet 855 bábätiek Druhý rok po sebe sa narodilo viac chlapcov ako dievčat

12.1.2022

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, prišli na svet počas roka 2021 stovky bábätiek. Pri 851 pôrodoch sa už druhý rok po sebe narodilo viac chlapcov ako dievčat. Medzi rodičkami nemocnica eviduje aj mladistvé matky, dve z nich mali pod 15 rokov. Pôrody covid pozitívnych rodičiek neobišiel ani kežmarskú nemocnicu. Počas roka 2021 ich bolo 12.

Celý článok


Kežmarská nemocnica sa stará o 12 pozitívnych pacientov Pre záujemcov o očkovanie pridáva v januári deň navyše

10.1.2022

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, sa k dnešnému dňu stará o 12 covid pozitívnych pacientov, z ktorých 2 potrebujú podporu umelej pľúcnej ventilácie a 1 podporu high flow. V priebehu týždňa ide o pokles o 1 pacienta. Nemocnica eviduje aj mierny výpadok personálu. Vo vakcinačnom centre sa za minulý týždeň podalo 516 vakcín proti ochoreniu COVID-19.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici sa pandemická situácia zlepšila Hospitalizovaných je 13 pacientov pozitívnych na ochorenie COVID-19

5.1.2022

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, zaznamenala na začiatku roku 2022 celkové zlepšenie pandemickej situácie a pokles počtu hospitalizovaných pacientov. Na priveľký optimizmus je zatiaľ priskoro, pretože sa očakáva, ako sa v regióne aj nemocnici prejaví nástup ochorenia v súvislosti s novou mutáciou Omikron. Nemocnica však naďalej poskytuje možnosť dať sa proti koronavírusu zaočkovať.

Celý článok


Kežmarská nemocnica bude testovať aj počas vianočných sviatkov

22.12.2021

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL, sa prispôsobuje potrebám verejnosti. Upravila časový harmonogram antigénového testovania, ktoré bude možné aj počas vianočných sviatkov, a to 25. a 26. decembra od 7.00 do 11.00 hod. Mobilné odberové miesto bude zatvorené 24. decembra a 1. januára 2022. Medzi sviatkami sa bude očkovať v štandardnom režime, a to v utorok a stredu.

Celý článok


Mobilná očkovacia jednotka kežmarskej nemocnice bola opäť v teréne V piatich obciach zaočkovali takmer 450 ľudí

14.12.2021

Mobilná očkovacia jednotka Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, bola uplynulý víkend opäť v plnom nasadení v teréne. Výjazdový tím očkoval do neskorých večerných hodín v piatich obciach kežmarského okresu. Počas únavných 14 hodín s piatimi presunmi zaočkovali až 444 osôb. Vo vakcinačnom centre sa minulý týždeň podalo 750 vakcín proti ochoreniu COVID-19. S výjazdovým tímom sa tak zdravotníkom podarilo minulý týždeň podať celkovo 1194 dávok vakcín.

Celý článok


Výjazdový tím kežmarskej nemocnice zaočkoval počas víkendu v obci Výborná a Matiašovce 366 ľudí

6.12.2021

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, vyslala počas víkendu tím mobilnej očkovacej jednotky. Počas soboty sa im podarilo zaočkovať 366 ľudí v obciach Výborná a Matiašovce. Aktuálne sa nemocnica stará o 32 covid pozitívnych pacientov, z ktorých 4 potrebujú podporu umelej pľúcnej ventilácie a 1 podporu high flow. Vo vakcinačnom centre sa minulý týždeň podalo 522 vakcín proti ochoreniu COVID-19. S výjazdovým tímom sa tak zdravotníkom podarilo minulý týždeň podať celkom 888 dávok vakcín.

Celý článok


Kežmarská nemocnica sa o 30 pacientov pozitívnych na ochorenie COVID-19. Medzi nimi je aj čerstvá mamička s novorodencom

30.11.2021

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, naďalej bojuje proti pandémii koronavírusu a za záchranu životov a zdravia svojich pacientov. Zdravotníci sa aktuálne starajú o 30 covid pozitívnych pacientov, z ktorých 4 potrebujú podporu umelej pľúcnej ventilácie a 1 podporu high flow. Vo vakcinačnom centre sa minulý týždeň podalo 570 vakcín proti ochoreniu COVID-19. Vstup do priestorov nemocnice je v každom prípade povolený len v režime OTP.

Celý článok


Kežmarská nemocnica bude poskytovať len neodkladnú zdravotnú starostlivosť

25.11.2021

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., na základe príkazu Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky mení rozsah vykonávania opatrení hospodárskej mobilizácie. V lôžkovej časti bude poskytovať výlučne neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Výnimku tvoria onkologickí pacienti a pacienti, ktorým sa poskytuje dialyzačná alebo biologická liečba.

Celý článok


Pandemická situácia sa komplikuje aj v kežmarskej nemocnici. Stará sa o 25 pacientov pozitívnych na ochorenie COVID - 19

23.11.2021

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, sa stará o 25 covid pozitívnych pacientov, z ktorých 4 potrebujú podporu umelej pľúcnej ventilácie a 1 podporu high flow. Vo vakcinačnom centre sa najmä vďaka piatkovému výnimočnému dňu pre neregistrovaných podarilo podať 563 vakcín proti ochoreniu COVID - 19.

Celý článok


Vakcinačné centrum kežmarskej nemocnice bude tento piatok očkovať neregistrovaných záujemcov

15.11.2021

Vakcinačné centrum Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, bude v piatok, 19. 11. 2021 očkovať neregistrovaných záujemcov. Výnimočný deň bude sprístupnený kvôli zvýšenému záujmu o vakcináciu proti ochoreniu covid-19. Vakcinačné centrum sa nachádza v budove polikliniky na Hviezdoslavovej ulici č. 27 a jeho prevádzka je od 7.00 hod. do 15.30 hod. Posledný záujemca o očkovanie by mal prísť najneskôr o 15.00 hod.

Celý článok


Dnes si pripomíname Svetový deň rádiológie Priekopníkom odboru na Slovensku bol MUDr. Vojtech Alexander

8.11.2021

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, je úzko spätá s priekopníkom a zakladateľom nového vedného odboru rádiológie na Slovensku, MUDr. Vojtechom Alexandrom. V súčasnosti nemocnica pracuje s najmodernejšími prístrojmi tohto odboru. Moderné a zrekonštruované priestory sa môžu pochváliť špičkovým RTG a CT prístrojom.

Celý článok


Kežmarská nemocnica sa stará o 6 covid pozitívnych pacientov. Vo vakcinačnom centre sa už očkuje 3. dávkou vakcíny

3.11.2021

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, sa stará o 6 covid pozitívnych pacientov, z ktorých 2 potrebujú podporu umelej pľúcnej ventilácie. Vo vakcinačnom centre sa už očkuje 3. dávkou vakcíny od spoločnosti Pfizer/BioNTech a možnosť očkovania proti ochoreniu COVID-19 je aj bez registrácie, a to v utorok a stredu. Prevádzka vakcinačného centra je od 7.00 hod. do 15.30 hod. Posledný záujemca o očkovanie by mal prísť najneskôr o 15.00 hod.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici pomáhajú štvornohí liečitelia. Vďaka profesionálnej pomoci psíkov sa pacienti tešia aplikovanej zooantropológii

15.10.2021

Oddelenie dlhodobo chorých Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL prvýkrát privítalo štvornohých liečiteľov. Rotvajler Argo (8,5 roka) a kríženec plemena principessa italiana Nina(11 rokov) budú pacientov oddelenia navštevovať pravidelne. Primárnym cieľom ich návštev je dostať pacientov do psychosociálnej pohody, ktorá prispieva k liečbe a zlepšeniu ich zdravotného stavu. Pozitívne emočné vibrácie môžu priaznivo ovplyvniť všetky ostatné biologické systémy.

Celý článok


Vo vakcinačnom centre kežmarskej nemocnice sa očkuje 2 dni v týždni. Možnosť očkovania je aj bez registrácie

11.10.2021

Vo vakcinačnom centre Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, je možnosť očkovania proti ochoreniu COVID-19 bez registrácie počas dvoch pracovných dní, a to v utorok a stredu. Nachádza v budove polikliniky na Hviezdoslavovej ulici č. 27. Prevádzka vakcinačného centra je od 7.00 hod. do 15.30 hod. Posledný záujemca o očkovanie by mal prísť najneskôr o 15.00 hod.

Celý článok


Mobilné odberové miesto covid-19 kežmarskej nemocnice je presťahované. Od 4. októbra sídli na ulici Dr. Daniela Fischera č. 7

1.10.2021

Mobilné odberové miesto covid-19, ktoré prevádzkuje Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL, je presťahované. Od pondelka 4. októbra 2021 bude sídliť na ulici Dr. Daniela Fischera č. 7, v budove pohotovosti. Presťahovanie má zaručiť lepšie priestorové podmienky pre personál a záujemcov o testovanie. Taktiež sa predpokladá redukcia motorových vozidiel v areáli nemocnice.

Celý článok


Dva dni, 100 lekárov, 300 sestier a 58 prednášok. Vysoké Tatry privítali zdravotníkov z celého Slovenska

28.9.2021

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, zorganizovala celoslovenskú odbornú konferenciu s medzinárodnou účasťou XXIII. Kežmarské lekárske dni Dr. Vojtecha Alexandra. Uskutočnili sa v dňoch 24. – 25. septembra 2021 v Kongresovom centre Hotela Academia, Stará Lesná, Vysoké Tatry. Už tradične boli venované pamiatke slávneho kežmarského rodáka a priekopníka röntgenológie Dr. Vojtechovi Alexandrovi.

Celý článok


V Starej Lesnej odštartovali XXIII. Kežmarské lekárske dni Dr. Vojtecha Alexandra

24.9.2021

Po minuloročnej prestávke sa dnes podarilo slávnostne otvoriť XXIII. ročník Kežmarských lekárskych dní Dr. Vojtecha Alexandra. Konajú sa od 24. do 25. septembra pod záštitou primátora mesta Kežmarok PhDr. Mgr. Jána Ferenčáka, MBA. Hlavným organizátorom je Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL. Konferencia sa tradične koná v tatranskom prostredí Hotela Academia v obci Stará Lesná.

Celý článok


Kežmarská nemocnica má nový parný sterilizátor. Akému oddeleniu slúži?

22.9.2021

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, neustále vylepšuje svoje materiálno-technické vybavenie. Jednou z najnovších inovácií sa môžu pochváliť aj centrálne operačné sály. Nové parné sterilizátory získané vďaka príspevku z eurofondov majú výkonnejšie komory a počas jedného cyklu dokážu sterilizovať väčšie množstvo materiálu.

Celý článok


V ambulanciách kežmarskej nemocnice sa budú príznakoví pacienti ošetrovať v neskorších ordinačných hodinách, rozhodnutie vyplýva z usmernenia Ministerstva zdravotníctva SR

17.9.2021

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, dostala od Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky usmernenie ohľadom ošetrovania ambulantných pacientov. Režim prevádzky ambulancií sa zmení v súlade s epidemiologickými opatreniami. Hlavným zámerom je zabrániť miešanie pacientov s príznakmi a pacientov bez klinických príznakov ochorenia covid-19.

Celý článok


Jedenásty september. Svetový deň prvej pomoci. Prvá pomoc holými rukami je vždy rovnaká, a pritom stačí na záchranu života.

10.9.2021

Viete, čo robiť v prípade, že budete musieť poskytnúť prvú pomoc? Primár oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, MUDr. Serhiy Rak uvádza základy poskytovania prvej pomoci. Záchranca by mal predovšetkým podaním prvej pomoci vedieť zhodnotiť situáciu, kedy musí dbať aj o vlastnú bezpečnosť.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici sa mení čas testovania počas víkendov a sviatkov

26.8.2021

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, nastáva zmena ohľadom testovania proti ochoreniu COVID-19. Vyplýva to z príkazu Ministerstva zdravotníctva SR. Počas víkendu bude možné sa dať otestovať proti koronavírusu od 7.00 hod. do 11.00 hod. Posledný odber bude realizovaný 15 minút pred koncom pracovnej doby. Počas sviatkov bude mobilné odberové miesto COVID-19 zatvorené.

Celý článok


Novorodenecké oddelenie kežmarskej nemocnice má inkubátor od Nadačného fondu spoločnosti Lidl

24.8.2021

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, má na novorodeneckom oddelení inkubátor od Nadačného fondu Lidl v Nadácii Pontis. Nadácia Pontis je jednou z najväčších grantových a operačných nadácií na Slovensku. Nadačný fond Lidl v Nadácii Pontis zriadila spoločnosť Lidl Slovenská republika.

Celý článok


Vo vakcinačnom centre kežmarskej nemocnice je možnosť očkovania bez registrácie

20.8.2021

Vo vakcinačnom centre Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL je možnosť očkovania proti ochoreniu COVID-19 bez registrácie. Vakcinačné centrum kežmarskej nemocnice je v budove polikliniky na Hviezdoslavovej ulici č. 27. Prevádzka vakcinačného centra je každý pracovný deň od 7.00 hod. do 15.30 hod. Posledný záujemca o očkovanie by mal prísť najneskôr o 15.00 hod.

Celý článok


Kežmarská nemocnica opäť testuje antigénovými testami za manipulačný poplatok 5 eur

17.8.2021

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, je opäť možné sa dať otestovať antigénovými testami na ochorenie COVID-19. Mobilné odberové miesto funguje sedem dní v týždni, v čase 07:00 – 12:00 a 12:30 – 15:30 a manipulačný poplatok za test je 5 eur.

Celý článok


ZÁKAZ NÁVŠTEV - na základe sprísnenia protiepidemických opatrení platí na všetkých oddeleniach Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o. od 13.08.2021 až do odvolania zákaz návštev.

13.8.2021

Ďakujeme všetkým pacientom a ich blízkym za pochopenie. Z dôvodu sprísnenia protiepidemických opatrení platí na všetkých oddeleniach Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o. od 13.08.2021 až do odvolania zákaz návštev.

Celý článok


Projekt Deň s vedúcou sestrou priniesol ovocie. Kežmarská nemocnica má novú posilu

9.8.2021

Spoločnosť AGEL a.s. pred časom v niektorých svojich nemocniciach vyhlásila možnosť prihlásenia sa na projekt s názvom Deň s vedúcou sestrou. Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL bola jednou z nemocníc, ktoré sa zapojili. Mladá študentka Fakulty zdravotníckych odborov Katka neváhala a prihlásila sa. Dnes už pracuje ako zdravotná sestra na oddelení jednodňovej zdravotnej starostlivosti, chirurgickej a traumatologickej ambulancii v kežmarskej nemocnici.

Celý článok


Svetový týždeň na podporu dojčenia. Prečo je dojčenie dôležité? Materské mlieko možno nazvať aj „prvým očkovaním“

4.8.2021

Svetová aliancia dojčenia (WABA) vyhlásila prvý augustový týždeň od 1. do 7. augusta za Svetový týždeň podpory dojčenia, ktorý v rovnakom čase podporuje viac ako 120 krajín sveta. Vedúca lekárka novorodeneckého oddelenia Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, MUDr. Katarína Sterczová opisuje dôležitosť dojčenia. Množstvo živín prijatých z materského mlieka funguje ako výborná prevencia voči mnohým ochoreniam ako je diabetes, obezita, ateroskleróza, nadváha či vysoký krvný tlak. Pre vysoký obsah vitamínov možno materské mlieko nazvať aj ako „prvé očkovanie“.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici sa opäť rodí nový život

2.8.2021

Po niekoľkodňovej prestávke Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, opäť počuť mrnčanie novonarodených bábätiek. Jedno z prvých narodených detičiek bol malý Tobiasko, ktorý sa narodil mamičke Darine.

Celý článok


Na oddelení dlhodobo chorých kežmarskej nemocnice spríjemnili pacientom popoludnie umením

29.7.2021

Na Oddelení dlhodobo chorých Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL bola počas piatkového popoludnia umelecká atmosféra. Projekt s názvom „Terapia umením“, ktorý vznikol medzi skúsenými zdravotníčkami ešte pred pandémiou, nenechali zapadnúť prachom. Zdravotníčky, moderátorka a umelkyne spríjemnili popoludnie pacientom hudbou, básnickým, hovoreným a spievaným slovom. Biblioterapia, muzikoterapia a arteterapia sa stávajú obľúbenými metódami liečby.

Celý článok


Prvý polrok 2021 bol v kežmarskej nemocnici v znamení boja proti koronavírusu

26.7.2021

Prvý polrok 2021 bol obdobím, ktoré bolo asi najťažším v celej histórii Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra. Pre pandémiu sa prvoradým stal boj proti koronavírusu, záchrana životov covidových pacientov a tiež udržanie chodu nemocnice kvôli veľkému výpadku zdravotníkov či už kvôli koronavírus alebo iným dôvodom. Napriek všetkému sa po organizačných zmenách podarilo chod nemocnice udržať, aj keď veľká časť plánovanej operatívy bola obmedzená.

Celý článok


Mobilné očkovacie tímy levočskej a kežmarskej nemocnice zaočkovali počas uplynulých dní v okolitých obciach vyše 2800 ľudí.

20.7.2021

Tímy mobilnej očkovacej jednotky z Nemocnice AGEL Levoča a Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, opäť vyrazili do okolitých obcí svojich okresov a očkovali záujemcov druhou ale aj prvou dávkou vakcíny. Podaných vakcín mobilnými očkovacími jednotkami za obe nemocnice bolo celkovo 2806. Zdravotníci zaočkovali na druhom výjazde aj ďalších ľudí, ktorí mali záujem o prvú dávku. Na druhú dávku vakcíny by sa mali dostaviť do vakcinačného centra prislúchajúcej nemocnice.

Celý článok


Výjazdové tímy kežmarskej a levočskej nemocnice budú znovu očkovať v regióne

15.7.2021

Zdravotnícke očkovacie tímy Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku a Nemocnice AGEL Levoča nasledujúce dni opäť vyrazia do terénu, aby priamo v obciach zaočkovali čo najviac záujemcov o vakcináciu proti koronavírusu. Je to jediný spoľahlivý spôsob, ako predísť tretej vlne pandémie a ako zabezpečiť zaočkovanie pre ľudí, ktorí by sami do vakcinačných centier asi nikdy neprišli.

Celý článok


Zdravotné sestry z kežmarskej nemocnice na výmennom pobyte v Čechách Veľkou inšpiráciou je liečba canisterapiou - „psou láskou“

8.7.2021

Zdravotné sestry a námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, sa zúčastnili výmenného pobytu v Českej republike. V rámci trojdňového programu navštívili tri nemocnice skupiny AGEL, a to nemocnicu vo Valašskom Meziříčí, Novom Jičíne a Prostějove. Z pobytu si odniesli mnoho nových informácií, skúseností a postupov, ktoré môžu aplikovať do praxe aj v kežmarskej nemocnici.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici je aj naďalej možnosť testovania

2.7.2021

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, je po zrušení bezplatného antigénového testovania aj naďalej možnosť otestovania sa. Podmienkou je však registrácia prostredníctvom webu agellab.sk a platba, ktorá sa odvíja od druhu jednotlivých testov.

Celý článok


Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie kežmarskej nemocnice čaká obnova Oddelenie nebude tri týždne v prevádzke

1.7.2021

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, nebude od 05. 07. 2021 do 26. 07. 2021 do 07.00 hod. v prevádzke. Príčinou pozastavenia poskytovania zdravotnej starostlivosti na tomto oddelení sú prevádzkovo-technické dôvody. V tomto období bude pacientkám poskytovaná zdravotná starostlivosť primárne v Nemocnici Poprad, a.s.

Celý článok


Kežmarská nemocnica obhájila certifikát kvality

30.6.2021

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, bol v dňoch 21.-22.06.2021 realizovaný periodický audit certifikačnou spoločnosťou Det Norske Veritas, počas ktorého nemocnica úspešne obhájila certifikát kvality pre poskytovanie zdravotnej starostlivosti podľa požiadaviek normy ISO 9001:2015. Nemocnica je držiteľom certifikátu od roku 2007 a každoročne ho obhajuje bez jedinej nezhody s požiadavkami tejto medzinárodnej normy.

Celý článok


Mobilná očkovacia jednotka kežmarskej nemocnice zaočkovala v okolitých obciach viac ako 1000 ľudí

28.6.2021

Tím zdravotníkov mobilnej očkovacej jednotky z Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, zaočkoval v teréne počas uplynulých dní a víkendu 1174 ľudí. Tím bol v obciach kežmarského okresu a vďaka spolupráci so starostami obcí sa mu podarilo zaočkovať aj imobilných občanov či obyvateľov osád.

Celý článok


Vedenie kežmarskej nemocnice zorganizovalo stretnutie s lekármi kežmarského okresu

16.6.2021

Vedenie Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, zorganizovalo včera popoludní neformálne stretnutie s lekármi kežmarského okresu. Hlavným cieľom bolo oboznámenie lekárov, ktorí s nemocnicou aktívne spolupracujú o novom vybavení, možnostiach a benefitoch spolupráce s nemocnicou.

Celý článok


Novorodenecké a Detské oddelenie kežmarskej nemocnice má nové postieľky

7.6.2021

Novorodenecké a Detské oddelenie Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, má nové postieľky pre detičky a novonarodené bábätká. Nemocnica má celkovo k dispozícii 20 mobilných postieľok na detské oddelenie a 15 mobilných postieľok na novorodenecké oddelenie, ktoré uľahčujú manipuláciu mamičkám aj personálu

Celý článok


Usmernenie k návštevám pacientov hospitalizovaných v ústavných zdravotníckych zariadeniach počas pandémie ochorenia COVID-19.

1.6.2021

Verzia: 2.7, vydaná Sekciou zdravia Ministerstva zdravotníctva SR 25.mája 2021

Celý článok


V kežmarskej nemocnici pomáha rehoľná sestra: „Niekedy mám pocit, že sa tu spája nebo so zemou.“

28.5.2021

Na oddelení dlhodobo chorých v kežmarskej nemocnici dobrovoľne pomáha rehoľná sestra. Povolaním je zdravotná sestra a v kolektíve na oddelení si ju veľmi obľúbili. Mgr. Emília Novotná pochádza z Jarovníc, pred takmer 40 rokmi vstúpila do Kongregácie Milosrdných sestier Svätého kríža a prijala rehoľné meno sestra Benjamína. Cíti, že na oddelení dlhodobo chorých je dobrá atmosféra a dobrovoľnícku službu vníma ako zmysluplnú činnosť pre terajší úsek jej života.

Celý článok


V Kežmarku otvorili vakcinačné centrum

25.5.2021

Očkovacie centrum v budove polikliniky zriadilo mesto Kežmarok v spolupráci s Nemocnicou Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku.

Celý článok


Kežmarská nemocnica reaguje na uvoľňovanie opatrení. Viaceré zmeny nastanú v prípade návštevných hodín či antigénového testovania

17.5.2021

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL reaguje na aktuálnu zlepšujúcu sa pandemickú situáciu a čakajú ju tri veľké zmeny. Zmena nastáva v prípade návštevných hodín aj antigénového testovania. Nemocnica k dnešnému dňu neeviduje žiadneho covid pozitívneho zamestnanca a stará sa o menší počet covid pozitívnych pacientov ako minulý týždeň.

Celý článok


Kežmarská nemocnica eviduje 14 covid pozitívnych pacientov

11.5.2021

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, sa k dnešnému dňu stará o štrnásť covid pozitívnych pacientov. Pozitivita PCR testov bola minulý týždeň na hranici 18,5%. V nemocnici naďalej platí zákaz návštev a prísne protipandemické opatrenia.

Celý článok


Svetový deň hygieny rúk: „Umývaj si ruky – zachrániš život“

5.5.2021

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) patrí piaty máj rukám a ich hygiene. Umývanie rúk a dodržiavanie základných princípov ich ochrany je mimoriadne dôležité. Presvedčili sme sa o tom najmä v poslednom období. Dodržiavanie hygieny a dezinfekcie je nevyhnutné najmä v zdravotníckom prostredí. Prečo a kedy je hygiena rúk dôležitá?

Celý článok


Kežmarská nemocnica má nové elektrické polohovacie lôžka

20.4.2021

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGE,L bude mať postupne na všetkých oddeleniach nové elektrické polohovateľné lôžka. Zvyšujú komfort a ošetrujúcim zdravotníkom uľahčujú manipuláciu s pacientom. Na interné oddelenie už bolo privezených 32 kusov nových lôžok.

Celý článok


Pandemická situácia v kežmarskej nemocnici sa výrazne zlepšila. Nemocnica už neeviduje žiadneho covid pozitívneho zamestnanca

19.4.2021

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, má zrejme najhoršie pandemické obdobie za sebou. Nemocnica hlási pokles covidových pacientov, zo zamestnancov už nikto nemá koronavírus. Ak tento priaznivý vývoj bude pokračovať, nemocnica postupne začne aj s plánovanými operáciami.

Celý článok


Kežmarská nemocnica počas marca zvládla pomoc kolegom z Popradu Zaznamenali tu vyše 30% nárast pôrodov

12.4.2021

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, mala počas mesiaca marec zvýšený počet rodičiek aj pôrodov. Bolo to spôsobené rekonštrukciou pôrodnice v Poprade, ktorej rodičky boli presmerované práve do kežmarskej nemocnice. Nárast pôrodov bol počas mesiace marec približne o 31%. Nemocnica však vďaka nasadeniu svojich zdravotníkov, ako aj vďaka spolupráci s popradskými kolegami všetko zvládla.

Celý článok


Novorodenecké oddelenie kežmarskej nemocnice má tri nové inkubátory, na ďalších oddeleniach pribudli nové USG prístroje

31.3.2021

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL má na novorodeneckom oddelení tri nové inkubátory pre bábätká. Na príjmovej gynekologicko-pôrodníckej ambulancii a na internom oddelení zase pribudol nový USG prístroj pre dospelých a na detskej gastroenterologickej ambulancii je v prevádzke nový USG prístroj pre deti, ktorý slúži aj pre potreby detskej neurologickej ambulancie a detského oddelenia.

Celý článok


Operačné sály kežmarskej nemocnice majú nové vybavenie

24.3.2021

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, sa neustále snaží zvyšovať kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti aj modernizáciou svojho prístrojového vybavenia. Poslednou novinkou je moderné technické a prístrojové zabezpečenie operačných sál. Tie majú nové operačné stoly s novým osvetlením s operačnými LED lampami. Pribudol aj laparoskopický prístroj, ktorý disponuje modernými funkciami a využíva sa nové laparoskopické inštrumentárium.

Celý článok


Kežmarská nemocnica výrazne postúpila v ankete spokojnosti pacientov zdravotnej poisťovne Dôvera

19.3.2021

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, ktorá je členom skupiny AGEL, zaznamenala výrazný úspech v ankete o najlepšiu nemocnicu, ktorú organizuje zdravotná poisťovňa Dôvera. Jej poistenci hodnotili spokojnosť s poskytovanými službami nemocníc z pohľadu pacienta. V kategórii všeobecných nemocníc sa kežmarská nemocnica umiestnila na 8. mieste spomedzi 44. Po minuloročnej 26. pozícii je to posun nahor o 18. miest.

Celý článok


Seniori na oddelení dlhodobo chorých v kežmarskej nemocnici dostávajú balíčky pohody od NADÁCIE AGEL

17.3.2021

NADÁCIA AGEL si tentokrát pripravila užitočnú pozornosť pre seniorov na oddelenia dlhodobo chorých. Balíčky pohody prišli aj do Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, a tešia sa obľube u starších pacientov. Balíček obsahuje rôzne drobnosti, ktoré sú nielen pre potešenie, ale najmä pre úžitok.

Celý článok


Kežmarská pôrodnica je pripravená pomôcť po uzavretí popradskej pôrodnice

12.3.2021

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, je pripravená pomáhať s rodičkami, ktoré budú presmerované z popradskej nemocnice. Uzatvorenie popradskej pôrodnice si vyžiadala zásadná rekonštrukcia. Kežmarská nemocnica vyjde kolegom z Popradu v ústrety a poskytne budúcim mamičkám zdravotnú starostlivosť v plnom rozsahu.

Celý článok


Pandemická situácia v kežmarskej nemocnici je priaznivá

8.3.2021

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, ktorá je členom skupiny AGEL, má aktuálnu pandemickú situáciu v porovnaní s inými zdravotníckymi zariadeniami priaznivú. Počet pacientov aj zamestnancov s koronavírusom nedosahuje vysoké čísla. Od minulého týždňa nemocnica zaviedla nové dva druhy testov na koronavírus pre samoplatcov šetrné antigénové testy výterom z prednej časti nosa a PCR testy zo slín.

Celý článok


Mamičky v kežmarskej nemocnici dostávajú knižočku spomienok

4.3.2021

Vďaka spolupráci s poisťovňou UNION dostávajú mamičky v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, milé knižočky, do ktorých si budú môcť zapisovať prvé kroky a spomienky svojich bábätiek. Ku knižočke dostanú aj certifikát, na ktorom sú napísané úplne prvé údaje ich bábätka s mierami.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici sa dá otestovať už aj sobotu

26.2.2021

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, je možnosť antigénového testovania už až počas soboty. Taktiež sa mení aj časový harmonogram bezplatného antigénového testovania, ktoré bude možné od pondelka do soboty od 08:00 do 16:00 hod. Registrácia je možná prostredníctvom webu www.korona.gov.sk.

Celý článok


Nadácia Križovatka darovala kežmarskej nemocnici monitory dychu pre novorodencov

24.2.2021

Nadácia Križovatka už po druhýkrát obdarovala novorodenecké oddelenie Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, monitormi dychu pre bábätká. Sedem nových monitorov poslúži na novorodeneckom oddelení a budú mať na starosti monitorovanie dychu dieťatka. Vďaka nim sa prechádza syndrómu náhleho úmrtia dojčiat, ktoré môže nastať v prvom roku ich života. Lepšou alternatívou je zapožičanie prístroja a nie jeho zakúpenie. Prečo?

Celý článok


Kežmarská nemocnica dostala šesť nových prístrojov umelej pľúcnej ventilácie

17.2.2021

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, obstarala päť nových prístrojov umelej pľúcnej ventilácie pre dospelých a jeden prístroj umelej pľúcnej ventilácie pre novorodenca. Prístroje vo všeobecnosti pomáhajú nielen covid pozitívnym pacientom, ale aj operovaným pacientom, ktorí sú v celkovej anestézii. Tieto prístroje sú spolufinancované nenávratným finančným príspevkom zo štrukturálnych a investičných fondov (eurofondov) prostredníctvom projektu s názvom: ,,Modernizácia nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku“ cez Integrovaný regionálny operačný program 2014-2020.

Celý článok


Zdravotná sestra z kežmarskej nemocnice na deň zaľúbených oslavuje narodeniny. Deň predtým sa bude starať aj o pacientov, ktorí sú pozitívni na covid-19. Aké sú jej skúsenosti?

12.2.2021

Zdravotná sestra z Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, Bc. Adriana Budzáková, oslavuje narodeniny na deň zaľúbených a spomína si na zážitok spred dvoch rokov. Tohtoročné narodeniny budú mať inú atmosféru, keďže ju počas víkendu čaká služba na oddelení, na ktorom ošetruje aj covid pozitívnych pacientov. V dobrom kolektíve si pomáhajú dobrou náladou a daň z vysokej teploty pod ochranným oblekom platia spálenými kalóriami. Čo odkazuje tým, ktorí ešte stále spochybňujú ochorenie covid-19?

Celý článok


Kežmarská nemocnica pandemickú situáciu zvláda, vývoj je zatiaľ priaznivý

9.2.2021

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, ktorá je členom skupiny AGEL, má aktuálnu pandemickú situáciu pod kontrolou. Počet pacientov aj zamestnancov s koronavírusom nedosahuje vysoké čísla. Nemocnica však naďalej poskytuje len urgentnú zdravotnú starostlivosť, platia tam prísne protiepidemiologické opatrenia a zákaz návštev.

Celý článok


Ako posilniť detskú imunitu a čo robiť s deťmi doma? Radí detský lekár z kežmarskej nemocnice

5.2.2021

Detský lekár, MUDr. Jozef Serafín z Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, radí, akým spôsobom možno posilniť detskú imunitu. Okrem vitamínov a pestrej stravy je to aj často podceňovaný dostatočný spánok, pocit bezpečia, či láska a pozornosť od rodičov. Po konzultácii s pediatrom je možné aj otužovanie či saunovanie detí od 3 rokov.

Celý článok


Kežmarská nemocnica očkuje svojich zamestnancov

19.1.2021

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, už očkuje svojich zamestnancov vakcínou proti ochoreniu COVID-19. Prvým zaočkovaným bol primár Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny MUDr. Serhiy Rak. Pred očkovaním je potrebné dodržiavať všeobecne platné pravidlá a test na COVID-19 nie je potrebný.

Celý článok


Kežmarská nemocnica prechádza na objednávkový systém antigénového testovania

15.1.2021

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, ktorá je členom skupiny AGEL, sa menia podmienky bezplatného antigénového testovania. Od 18.januára 2021 bude potrebné objednať sa na test vopred, a to elektronickou formou prostredníctvom webu korona.gov.sk. Bezplatné antigénové testovanie, ako aj zmena v systéme objednávania, vznikla na základe zmluvy o spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva SR.

Celý článok


Kežmarská nemocnica sa stala subjektom hospodárskej mobilizácie

14.1.2021

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok n.o., člen skupiny AGEL, sa na základe rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky stala k 31. decembru 2020 subjektom hospodárskej mobilizácie. Na základe tejto zmluvy bolo potrebné realizovať zmeny, ktoré súvisia s pandemickou situáciou na Slovensku a budú platné po dobu trvania núdzového stavu. Čo to znamená v praxi?

Celý článok


Kežmarská nemocnica zatiaľ pandemickú situácia zvláda

11.1.2021

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, zatiaľ aktuálnu pandemickú situáciu zvláda. Na základe rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva SR však poskytuje len akútnu zdravotnú starostlivosť, plánované operačné zákroky sa nateraz nerealizujú. Vedenia nemocnice aj naďalej robí všetko preto, aby sa chod nemocnice podarilo udržať.

Celý článok


Hneď na druhý deň po obnovení gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia sa v kežmarskej nemocnici narodilo prvé bábätko

7.1.2021

Nový rok so sebou prináša nové začiatky. Tak sa stalo aj mamičke Ivane v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, ktorá 5. januára v skorých ranných hodinách priviedla na svet prvú Kežmarčanku, svoju dcérku Soňu.

Celý článok


Kežmarská nemocnica obnovila činnosť gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia

4.1.2021

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok od dnešného dňa, po 15 dňovej prestávke, plne obnovila chod gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia. Jeho činnosť bola dočasne obmedzená v súvislosti s aktuálnou pandemickou situáciou. Vedenia nemocnice aj naďalej robí všetko preto, aby sa chod nemocnice podarilo udržať. Na základe príkazu ministra zdravotníctva nemocnica reprofilizovala ďalšie lôžka pre covid pozitívnych pacientov.

Celý článok


Najemotívnejší moment v práci zažila tesne pred Vianocami. Aké pozitívne a negatívne skúsenosti priniesla pandémia?

28.12.2020

Námestníčka pre liečebno-preventívnu starostlivosť, primárka oddelenia Jednodňovej zdravotnej starostlivosti a chirurgického oddelenia, MUDr. Lýdia Wikarská vraví, že v kežmarskej nemocnici pracujú ľudia, ktorí majú svoju prácu radi. V prvej vlne zažili nácvik toho, čo ich čakalo v druhej. V práci trávi veľa času a chýba jej spoločenský život a bližší kontakt s rodinou. Chodieva na futbalové zápasy a ošetruje športovcov. V detstve si pre seba na okamih vybrala netradičné povolanie, aké to bolo?

Celý článok


Počet pozitívnych zamestnancov kežmarskej nemocnice v súčasnosti klesá. Prinášame prehľad testovania počas vianočných sviatkov

22.12.2020

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL dňu 21.12. 2020 eviduje o 5 menej pozitívnych zamestnancov ako bolo v posledný novembrový deň. Za uplynulý týždeň sa na mobilnom odbernom mieste covid-19 vykonalo dokopy takmer 1500 PCR a antigénových testov. Niektoré dni počas vianočných sviatkov nebude možnosť testovania na odbernom mieste covid-19.

Celý článok


Kežmarská nemocnica na 15 dní obmedzí činnosť gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia

11.12.2020

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok robí všetko preto, aby aktuálna pandemická situácia mala čo najmenší dopad na chod nemocnice a zdravotná starostlivosť zostala zachovaná tak pre covidových, ako aj pre ostatných pacientov. Vzhľadom na aktuálny vývoj pandemickej situácie, s cieľom zabrániť masívnemu šíreniu epidémie u pacientov, ako aj zamestnancov nemocnice, nemocnica na 15 dní obmedzí činnosť gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia. Budúce mamičky si budú môcť v tomto čase vybrať buď pôrodnicu v Poprade, Starej Ľubovni alebo v Spišskej Novej Vsi. Všetky pacientky, ktoré majú termín pôrodu po 4. januári 2021 môžu počítať s tým, že svoje bábätko privedú na svet opätovne v kežmarskej nemocnici.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici sa narodili malí Mikuláškovia. Jeden z nich je 900. bábätkom v tomto roku.

8.12.2020

Mikuláš niektorým mamičkám nepriniesol len sladké dobroty, ale aj radosť z narodenia bábätka. Počas mikulášskeho víkendu sa v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, narodili dve bábätká. Malý Denisko, ktorý sa narodil v sobotu 5.decembra, je zároveň 900. bábätkom, ktoré sa tento rok narodilo v našej nemocnici.

Celý článok


Kežmarská nemocnica za uplynulý týždeň otestovala takmer 1500 ľudí

30.11.2020

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok robí všetko preto, aby aktuálna pandemická situácia mala čo najmenší dopad na chod nemocnice a zdravotná starostlivosť zostala zachovaná nielen pre covid pozitívnych pacientov. V tejto súvislosti boli prijaté aj viaceré organizačné zmeny. Veľký záujem prejavila verejnosť aj o testovanie či už najspoľahlivejším PCR testom, alebo bezplatným antigénovým testovaním. Za uplynulý týždeň to bolo takmer 1500 otestovaných.

Celý článok


Pandémia nezastavila pôrody v kežmarskej nemocnici. Narodilo sa tu už takmer 900 bábätiek. Čo si má do pôrodnice pribaliť budúca mamička?

25.11.2020

Narodenie bábätka je jedna z najočakávanejších udalostí v každej rodine. Všetky mamičky sa chcú na túto chvíľu dobre pripraviť. K tomu určite patrí aj výbava, ktorú by si mali so sebou priniesť do nemocnice, aby mali ony aj bábätko k dispozícii všetko, čo budú potrebovať. Napriek pandémii koronavírusu pôrody v nemocniciach pokračujú aj keď s menšími obmedzeniami. Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku na pomoc mamičkám pripravila základné informácie o tom, čo si do pôrodnice priniesť a aké platia obmedzenia.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici dokončili zateplenie budovy

24.11.2020

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok je na tohtoročnú zimu pripravená lepšie ako po iné roky. V týchto dňoch sa totiž dokončilo zateplenie budovy, ktoré by sa malo pozitívne odraziť tak na nákladoch, vynaložených na zabezpečenie tepla, ako aj celkového pocitu pre pacientov i zamestnancov nemocnice.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici je veľký záujem o antigénové testovanie

19.11.2020

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok od 16. novembra zriadila mobilné odberové miesto na bezplatné testovanie širokej verejnosti. Už prvé dni jeho prevádzky ukázali veľký záujem o testovanie. Nemocnica aj naďalej poskytuje aj možnosť testovania PCR testami tak pre pacientov s covid pasom, ako aj samoplatcov.

Celý článok


Kežmarská nemocnica dostala od spoločnosti SHELL dávku energie

13.11.2020

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, prijali dávku energie a občerstvenia od spoločnosti SHELL Slovakia s.r.o. V tomto náročnom období potrebujeme najmä trpezlivosť, odhodlanie a profesionalitu všetkých zdravotníckych pracovníkov. Milým gestom ich prácu oceňuje aj spoločnosť SHELL, ktorá im na povzbudenie a zaslala príval energie v podobe nápojov a občerstvenia z ich vlastného sortimentu.

Celý článok


Počas druhého víkendového testovania otestovali v kežmarskej nemocnici 900 ľudí

9.11.2020

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra, člen skupiny AGEL n.o., sa aj počas druhého víkendu zapojila do celoplošného testovania obyvateľov na ochorenie COVID-19. V priebehu piatka a soboty odobrali zdravotníci vzorky 900 testovaným, z nich 9 bolo pozitívnych. Nemocnica testovala všetkých pacientov, svojich zamestnancov a ich príbuzných.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici otestovali počas víkendu 882 ľudí

2.11.2020

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL sa už od piatku zapojila do víkendového celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19. Za tri dni celkovo odobrali zdravotníci vzorky 882 testovaným, z nich 14 bolo pozitívnych a museli nastúpiť na povinnú karanténu. Nemocnica testovala všetkých pacientov, zamestnancov nemocnice a ich príbuzných.

Celý článok


Po viac ako dvoch mesiacoch stavba Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti výrazne postúpila

29.10.2020

Prešli už takmer tri mesiace a výstavba Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti (CIZS) výrazne pokročila. Centrum, ktoré bude súčasťou komplexu, prepojeného s Nemocnicou Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku prinesie významné rozšírenie a skvalitnenie zdravotnej starostlivosti pre obyvateľov širšieho okolia. Tento projekt je financovaný mestom Kežmarok a práce pokračujú podľa plánovaného harmonogramu.

Celý článok


Mamičky si môžu v kežmarskej nemocnici pre bábätko požičať monitory dychu

29.10.2020

Dávajú sa detičkám po narodení do postieľok a zaznamenávajú pohyb hrudníka. Na novorodeneckom oddelení v nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku si môžu čerstvé mamičky pre svoje bábätko požičať monitory dychu. Tie pomáhajú pri syndróme náhleho úmrtia dojčiat v prvom roku života. Prečo je lepšou alternatívou zapožičanie prístroja a nie jeho kúpa

Celý článok


V kežmarskej nemocnici pracuje už viac ako 40 rokov, spomína na časy minulé a hodnotí súčasnú spoločenskú situáciu

21.10.2020

Mgr. Janka Bartková pochádza z Liptovského Mikuláša a od roku 1977 pracuje v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, ktorá patrí do skupiny AGEL. Štyridsať rokov, takmer 15 tisíc dní, milióny obetavých hodín, tisíce pacientov, ktorým podala pomocnú ruku. Počas študentských čias ju lákali cudzie jazyky, ale osud to zariadil inak. Oblasťou, ktorá je jej životom, sa stalo zdravotníctvo. Bola inštrumentárkou, námestníčkou pre ošetrovateľskú starostlivosť a dnes pracuje v nemocnici ako manažér kvality a PR. Spomína na časy minulé, pekné i náročné dni, osudy pacientov a smelo hodnotí aj súčasnú situáciu.

Celý článok


Ak Vám neprejde platba COVID-19!

16.10.2020

Vážení pacienti,

Celý článok


Svetový deň umývania rúk má v tomto období mimoriadny význam

15.10.2020

hygieny sú nám bežne vštepované od útleho detstva a stávajú sa prirodzenou súčasťou našej existencie. Dodržiavanie základných princípov hygieny je dôležité bez ohľadu na spoločenské okolnosti. V súčasnej pandemickej situácii však naberá svetový deň umývania rúk a dezinfekcia omnoho väčší a dôležitejší rozmer nielen v zdravotníckom prostredí.

Celý článok


Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku má k dispozícii modernú resuscitačnú jednotku pre novorodencov

5.10.2020

Pomáhajú lekárom v boji o záchranu života tých najmenších. Na novorodeneckom oddelení Nemocnice Dr.Vojtecha Alexandra Kežmarok majú lekári k dispozícii modernú resuscitačnú jednotku. Nemocnica ho dostala v rámci dlhoročnej spolupráce so spoločnosťou LIDL Slovenská republika.

Celý článok


Svetový deň lekárov si pripomíname aj v našej nemocnici

1.10.2020

Tridsaťšesť sŕdc, 72 rúk, 360 prstov a tisíce hodín skúseností v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku spája jedna profesia. Desiaty mesiac v roku sa začína špeciálnym dňom. Prvý október je venovaný tým, ktorí sa starajú o naše zdravie. Napriek súčasnej situácii, ktorá sa týka pandémie, nestrácajú profesionalitu a odhodlanie. Veľká vďaka patrí všetkým lekárom, ktorým je venovaný tento deň.

Celý článok


Oplotenie Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra dostáva novú farbu

21.9.2020

Zamestnanci Mestského úradu v Kežmarku začali týždeň aktívnou brigádou. Hneď v pondelok ráno sa rozhodli zrekonštruovať oplotenie nemocnice a vdýchnuť mu nový lesk a farbu. Svetlohnedé oplotenie s pozostatkami iných farieb bude zjednotené a vymaľované antracitovou farbou. Svojou aktívnou pomocou prispeli aj primátor mesta Kežmarok PhDr. Mgr. Ján Ferenčák, MBA a riaditeľ nemocnice Ing. Viktor Halíř.

Celý článok


Kežmarská nemocnica dostala stovky plienok

16.9.2020

Aj napriek tomu, že je tento rok kvôli pandemickej situácii náročnejší a hektickejší, sú ľudia a občianske združenia ochotní si pomáhať. Dôkazom toho je dar od Nadácie Križovatka, ktorá nezištne venovala Novorodeneckému oddeleniu Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL SK, celkovo 370 plienok.

Celý článok


Dispečeri dopravnej zdravotnej služby. Čo robia a akí sú, ako sa učia komunikovať?

10.9.2020

Ich prácou je dvíhať telefóny, promptne reagovať, empaticky vysvetľovať, byť neustále k dispozícii, aj keď väčšina z nás ich tvár nikdy nespozná. Dispečeri dopravnej zdravotnej služby, muži aj ženy, mladí aj tí starší, skúsenejší. Aj keď sa zdá, že ide ,,len o telefonovanie“ je to náročný proces, v ktorom sa musia stále zdokonaľovať. Dispečeri dopravnej zdravotnej služby siete AGEL SK takéto komunikačné školenie už majú za sebou.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici sa narodilo už 600. dieťatko

25.8.2020

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, privítala šesťsté bábätko, narodené na tamojšom Gynekologicko-pôrodníckom oddelení v roku 2020. Malý Marek sa narodil mamičke Zuzane zo Starej Lesnej 18. augusta o 21:05 obaja sú zdraví a spokojní a z nemocnice smerovali domov do Lendaku.

Celý článok


Kolektív gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia ponúka psycho-fyzickú prípravu pre budúce mamičky

18.8.2020

Je to už takmer rok, od kedy sa môžu mladé mamičky prihlásiť na predpôrodný kurz. Tie, ktoré sa rozhodnú rodiť v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, majú jedinečnú príležitosť tento kurz absolvovať. Konzultácia pôrodného plánu a predstáv o pôrode pomohla už viacerým mamičkám, ktoré boli na svoj životný okamih vopred pripravené.

Celý článok


Mamičky v kežmarskej pôrodnici potešia darčekové balíčky

13.8.2020

Mamičky, ktoré privedú na svet bábätká na Gynekologicko-pôrodníckom oddelení Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, dostanú v rámci projektu Zdravá plienka darčekový balíček pre bábätko. Obsahuje množstvo milých užitočných drobností, ktoré mamičky po pôrode určite ocenia.

Celý článok


Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra je vlastníkom 150. rádiologického systému PACS na Slovensku

12.8.2020

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, sa môže pochváliť technologickou novinkou – 150-tym rádiologickým systémom s názvom TomoCon PACS (Picture Archiving and Communication System) na Slovensku. Je to systém pre správu, archiváciu a distribúciu digitálnej obrazovej zdravotnej dokumentácie pacientov. Práca rádiologických technikov je tak rýchlejšia a efektívnejšia, čo určite ocenia aj pacienti nemocnice.

Celý článok


Nové Centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti bude súčasťou Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku

3.8.2020

Posledný júlový deň so sebou priniesol nový začiatok. V areáli Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok prebehlo odovzdanie staveniska stavby Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti Kežmarok. Projekt jeho výstavby bude financovaný mestom Kežmarok a do budúcnosti so sebou prinesie skvalitnenie ambulantných služieb. Nový zdravotný komplex bude súčasťou areálu nemocnice.

Celý článok


Kedy by sme deti nemali dávať do táborov a čo robiť, aby boli zdravé aj v lete

27.7.2020

Pediatra z detského oddelenia Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, MUDr. Jozefa Serafína, sme sa spýtali na základné princípy zdravotnej prevencie detí počas letného obdobia. Vďaka jednoduchým pravidlám sa vaše ratolesti môžu vyhnúť zdravotným nepríjemnostiam. Netreba zabudnúť ani na to, že nie je úplne v poriadku, ak rodičia prídu za obvodným lekárom s tým, že potrebujú „iba podpísať papier do tábora“.

Celý článok


Kežmarská nemocnica opätovne zakázala návštevy pacientov

22.7.2020

Vzhľadom na zhoršenie epidemiologickej situácie súvisiacej s pandémiou COVID-19 Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, opätovne sprísnila režim a prijala opatrenia na zamedzenie šírenia koronavírusu a kvôli ochrane pacientov aj zamestnancov nemocnice.

Celý článok


Dočasný zákaz návštev

21.7.2020

Dočasný zákaz návštev.

Celý článok


Personál ťahal za jeden koniec a statočne sa vyrovnal so všetkými problémami, ktoré so sebou koronavírus priniesol

20.7.2020

Prvý polrok tohto roku bol pre všetkých, nielen zdravotníkov, ale aj pre pacientov a ich príbuzných, zaťažkávajúcou skúškou. Šíriaca sa epidémia koronavírusu COVID-19 preverila sily, trpezlivosť a pripravenosť všetkých rýchlo riešiť problémy, ktoré dovtedy nemocnice nepoznali a na novú realitu sa adaptovať. O tom, ako táto situácia ovplyvnila chod Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, a ako celkovo hodnotí prvý polrok 2020, sme sa porozprávali priamo s jej riaditeľom, Ing. Viktorom Halířom.

Celý článok


V kežmarskej pôrodnici sa za polroka narodilo viac ako 450 bábätiek Počet pôrodov stúpol

17.7.2020

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, je stále viac vyhľadávaným miestom, kde mamičky zo širokého okolia privádzajú svoje deti na svet. Dôkazom toho je, že aj napriek šíriacej sa epidémii, sa tu v prvom polroku narodilo o päť bábätiek viac ako v rovnakom období minulého roka.

Celý článok


Mladému lekárovi z Nitry učarovali Tatry a koronakríza ho posunula vpred

14.7.2020

„Rád sa zaoberám dôvodmi, prečo sme zdraví a nielen tým, prečo bývame chorí,“ hovorí detský lekár MUDr. Jozef Serafín (29), ktorý pôsobí v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, na Pediatrickom oddelení. Usadil sa pod Tatrami a administratívu by najradšej odložil nabok.

Celý článok


Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku bude mať nové zateplenie

6.7.2020

Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra Kežmarok, ktorá je členom skupiny AGEL, bude na zimu dostatočne pripravená. V týchto dňoch sa začalo s realizáciou úplne nového zateplenia budovy. Financie na tento projekt sa podarilo získať z prostriedkov Európskej únie, celá stavba by mala byť hotová za štyri mesiace.

Celý článok


Až dve tretiny úrazov sa nám stanú doma Lekár radí, ako sa v lete vyvarovať niektorým zdravotným ťažkostiam

2.7.2020

V letnom období nás častejšie trápia tráviace problémy, úpaly či kliešte. Primár Interného oddelenia nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, a zároveň všeobecný lekár MUDr. Martin Magera, objasňuje vznik a následky zdravotných problémov letného obdobia. Okrem toho prispeje aj odporúčaním, čo by sme si nemali zabudnúť pribaliť na výlet.

Celý článok


Kežmarská nemocnica spolupracovala pri prekládke bocianieho hniezda

26.6.2020

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok sa môže pochváliť raritou. Hneď vedľa nej sa na stĺpe uhniezdili bociany. Prvotné hniezdo, ktoré tam bolo ešte na jar ale bolo potrebné v záujme ochrany bocianov, ale aj nemocnice, presťahovať. Na základe spolupráce s mestom a so Štátnou ochranou prírody dnes v novom hniezde už býva rodinka bocianov.

Celý článok


Po niekoľkých týždňoch sa opäť obnovil mobilný odber krvi v Kežmarku

23.6.2020

Mobilná odberová jednotka Všeobecnej nemocnice s poliklinikou v Levoči od včera, 22. júna, pokračuje v realizácii mobilného odberu krvi. Odbery sa konajú v odberovom centre na ulici Daniela Fischera č. 7 v Kežmarku, v priestoroch pohotovostnej ambulantnej služby a uskutočnia sa pravidelne každý pondelok. Na registráciu je potrebné prísť od 8:00 do 9:00 hodiny.

Celý článok


Nemocnica v Kežmarku povolila návštevy pacientov, tie prvé boli veľmi emotívne

8.6.2020

Na základe opatrení Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, zrušila od stredy, 3. júna, zákaz návštev hospitalizovaných pacientov. Za prvé dni prišli do nemocnice desiatky príbuzných, ktorí po týždňoch mohli objať svojich blízkych a porozprávať sa s nimi osobne, nielen telefonicky, ako to bolo doposiaľ.

Celý článok


Kežmarská nemocnica opätovne realizuje preventívne prehliadky

28.5.2020

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, ktorá je členom skupiny AGEL, je opätovne možné podstúpiť preventívnu prehliadku. To nebolo, vzhľadom na protiepidemiologické opatrenia, od polovice marca možné.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici už môže byť pri pôrode aj otec dieťaťa

13.5.2020

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, zaviedla v týchto dňoch novinku, ktorú určite ocenia mnohé budúce mamičky. Na gynekologicko-pôrodníckom oddelení opätovne umožnili pri pôrode prítomnosť otca dieťaťa, resp. inej sprevádzajúcej osoby.

Celý článok


V Nemocnici Kežmarok poďakovali sestrám a pôrodným asistentkám za ich obetavú a profesionálnu prácu

12.5.2020

Takmer dvom tisíckam sestier a pôrodným asistentkám, ktoré sú súčasťou zdravotníckeho tímu siete AGEL SK, patrí dnešný deň. Práve v tento dátum sa oslavuje Medzinárodný deň sestier, kedy si celosvetovo pripomíname ich dôležité povolanie, plné nielen fyzicky, ale aj psychicky náročnej starostlivosti o pacientov. V Nemocnici Dr. V. Alexandra v Kežmarku n.o., ktorá je členom skupiny AGEL, ocenili dnes ich prácu aj milým darčekom.

Celý článok


V Nemocnici Kežmarok začali opätovne realizovať plánované operácie

11.5.2020

Nemocnica Dr. V. Alexandra v Kežmarku, n.o., ktorá je členom skupiny AGEL, začala od dnes, 11. mája, opätovne operovať pacientov, ktorých zákroky boli odložené. K odloženiu bolo potrebné pristúpiť v súvislosti s pandémiou koronavírusu COVID-19 nariadením Ministerstva zdravotníctva SR a hlavného hygienika SR.

Celý článok


V Nemocnici Kežmarok simulovali príjem COVID-19 pozitívnej pacientky s podozrením na infarkt myokardu

29.4.2020

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku si vyskúšali, ako by to vyzeralo v reálnom živote. Nemocnica Kežmarok, člen skupiny AGEL, zrealizovala simulovaný príjem pacientky, ktorá bola pozitívne testovaná na koronavírus COVID-19. Prípad bol celý simulovaný v špeciálnych podmienkach – v tzv. červenej covidovej zóne a v osobitne vyčlenenej jednotke intenzívnej starostlivosti. Celý tím musel pracovať v ochranných oblekoch a prísne dbať na to, aby popri záchrane ľudského života nedošlo k nakazeniu lekárov a sestier.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici simulovali pôrod pacientky s koronavírusom

23.4.2020

koronavírusom Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, prijala už v polovici marca potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu nemocnice počas pandémie nového koronavírusu SARS CoV2. V rámci snahy nemocnice, aby bola dobre pripravená na situácie, ktoré môže priniesť život, si dnes tamojší zdravotníci vyskúšali simulovaný pôrod pacientky, pozitívne testovanej na koronavírus. Celý pôrod bol simulovaný v tzv. červenej covidovej zóne nemocnice a v osobitne vyčlenenej pôrodnej sále. Všetci lekári museli pôrod realizovať v ochranných oblekoch, ochrannú rúšku preto musela mať aj ,,rodička“ a prísne dbať o to, aby pri pôrode nedošlo k nakazeniu bábätka, lekárov a sestier.

Celý článok


Nemocnici v Kežmarku pomáhajú dobrovoľníci z radov študentov

16.4.2020

Šíriaca sa epidémia koronavírusu COVID-19 si žiada vo všetkých nemocniciach maximálne nasadenie lekárov, sestier, ošetrovateľov. Vzhľadom na mimoriadne opatrenia, ktoré boli v zdravotníckych zariadeniach prijaté, sú potrebné aj väčšie personálne kapacity na zvládnutie zmenenej organizácie každodenného chodu nemocníc počas mimoriadneho režimu. Jednou z možností, ako sa s touto situáciou vysporiadať, je aj nezištná pomoc zo strany dobrovoľníkov, prevažne z radov študentov medicíny a ošetrovateľstva. V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, ktorá je členom skupiny AGEL, už ôsmi dobrovoľníci prikladajú ruku k dielu a okrem získania cenných skúseností pomáha nášmu personálu zvládať nápor, ktorý táto aktuálna epidemiologická situácia prináša.

Celý článok


Pred kežmarskou nemocnicou postavili ako miesto prvého kontaktu stan

27.3.2020

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL SK, je pripravená čeliť šíriacemu sa koronavírusu COVID-19 rozšírením miesta prvého kontaktu, takzvanej triáže. Pred nemocnicou bol postavený stan, ktorý momentálne slúži ako triáž a má chrániť nielen pacientov, ale aj zdravotnícky personál. Nemocnici ho zapožičal Okresný úrad, odbor krízového riadenia Kežmarok na nevyhnutnú dobu.

Celý článok


Primárka chirurgie na svoje narodeniny v čase koronavírusu nikdy nezabudne

20.3.2020

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, pracuje už niekoľko dní v mimoriadnom režime, ktorý súvisí s koronavírusom. Na jednotlivých oddeleniach boli prijaté potrebné kroky a opatrenia, ktorých cieľom je ochrániť zamestnancov nemocnice, ako aj pacientov, a zabrániť tak prípadnému šíreniu koronavírusu COVID-19. V tomto pohnutom čase, keď lekári sú tými najvyťaženejšími, najvyhľadávanejšími a musia byť aj mimoriadne obozretní a dôslední nie je veľa času na každodenné osobné udalosti, veľakrát nie je čas sa ani zastaviť, nieto si ešte pripomenúť meniny či narodeniny. Presne na Jozefa, v závale práce, oslávila svoje narodeniny primárka chirurgie MUDr. Lýdia Wikarská, ktorá je zároveň aj členkou krízového štábu ohľadne koronavírusu COVID-19.

Celý článok


Podozrenie na nákazu KORONAVIRUSOM

18.3.2020

Vážení pacienti, v prípade podozrenia na nákazu KORONAVIRUSOM kontaktujte prosím tel. čísla uvedené vo fotogalérii, zároveň Vás prosíme aby ste zvážili potrebu návštevy nemocnice. Ďakujeme.

Celý článok


Nemocnica v Kežmarku sprísňuje v súvislosti s COVID-19 opatrenia

17.3.2020

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, prijala potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu nemocnice. Ich cieľom je ochrániť zamestnancov nemocnice, ako aj iných pacientov, a zabrániť tak prípadnému šíreniu koronavírusu COVID-19.

Celý článok


Kežmarské novorodeniatka dostali háčkované chobotničky

11.3.2020

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL SK, má od včera na novorodeneckom oddelení opäť milú novinku. Prvé dni bábätiek spríjemňujú háčkované chobotničky, ktoré nemocnica dostala od Klubovne priateľstva v spolupráci s mestom Kežmarok.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici ročne vyperú 83 ton prádla

24.2.2020

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, ktorá patrí do siete AGEL, si ako jedna z mála nemocníc sama perie nemocničné prádlo. Pri vyše 6000 hospitalizovaných pacientov ročne to predstavuje úctyhodných 83 ton vypratého prádla. O celý servis sa starajú štyria zamestnanci nemocnice.

Celý článok


Dočasný zákaz návštev

21.2.2020

Dočasný zákaz návštev

Celý článok


Brankár FK Poprad Adrián Knurovský si ľahol pod nôž

30.1.2020

Brankár futbalového A mužstva FK Poprad Adrián Knurovský sa v závere roka 2019 rozhodol pre radikálny rez, a to doslovne. Dobrovoľne si ľahol pod nôž v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, kde sa zveril do rúk primárky oddelenia Jednodňovej zdravotnej starostlivosti MUDr. Lýdie Wikarskej.

Celý článok


Pacienti v kežmarskej nemocnici môžu absolvovať vyšetrenie srdca na novom záťažovom ergometri

22.1.2020

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, ktorá je členom skupiny AGEL, slúži lekárom interného oddelenia nový prístroj na zisťovanie, či srdce pacienta správne funguje. Záťažový ergometer novej generácie dokáže pri EKG vyšetrení stanoviť diagnózu, ako aj prognózu ischemickej choroby srdca či posúdiť, aká je výkonnostná kapacita srdca i celého organizmu. Nový prístroj stál vyše 12 000 EUR a nahradil doterajší starší model.

Celý článok


Laboratória kežmarskej nemocnice zrealizovali v roku 2019 vyše 300 tisíc rozborov

17.1.2020

Viac ako 324 000 vyšetrení zrealizovali vlani v laboratóriu v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, ktorá je členom skupiny AGEL. Z toho na úseku biochémie to bolo takmer 250 tisíc analýz, zo spektra 63 parametrov priamo realizovaných na tomto úseku, ďalších 63 testovaných parametrov je k dispozícii do 24hodín z centrálního laboratória v Levoči. Hematologický úsek realizoval vyše 74 000 analýz. Tu sa vyšetruje 28 parametrov, z toho 8 koagulačných testov.

Celý článok


Kežmarská nemocnica ukončila rekonštrukciu ambulantnej časti

4.11.2019

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL SK, úspešne zavŕšila niekoľkotýždňový proces rekonštrukcie svojej ambulantnej časti a školiacej miestnosti. Výsledkom sú moderné priestory s vybavením na úrovni, ktoré slúžia tak verejnosti, ako aj lekárom a zdravotníckemu personálu na vzdelávanie. Celkové náklady na rekonštrukciu predstavujú 51 200 eur.

Celý článok


Kežmarská nemocnica obhájila certifikát kvality

24.10.2019

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člena skupiny AGEL SK, úspešne obhájila certifikát kvality pre poskytovanie zdravotnej starostlivosti podľa požiadaviek normy ISO 9001:2015. Audit certifikačnou spoločnosťou Det Norske Veritas GL sa uskutočnil 10. a 11. októbra 2019. Nemocnica je držiteľom certifikátu od roku 2007 a každoročne ho obhajuje bez jedinej nezhody s požiadavkami tejto medzinárodnej normy.

Celý článok


Informácia pre pacientov ambulancie

28.8.2019

Informácia pre pacientov ambulancie

Celý článok


Predpôrodné kurzy pre nastávajúce mamičky

1.8.2019

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, ponúka nastávajúcim mamičkám, ktoré sa rozhodli rodiť v kežmarskej nemocnici predpôrodné kurzy psychofyzickej prípravy na pôrod. Predpôrodné kurzy sú realizované pod vedením odbornej pôrodnej asistentky, neonatologickej sestry a pôrodníka. Cieľom kurzov je odborná edukácia, psychická a fyzická príprava nastávajúcich mamičiek na obdobie pred pôrodom, počas pôrodu a po pôrode.

Celý článok


Kežmarská nemocnica zabezpečila zdravotnú službu počas festivalu Európske ľudové remeslo

14.7.2019

Kežmarská nemocnica sa aj v tomto roku postarala o zdravotnú službu formou poskytovania prvej pomoci účastníkom jedinečného festivalu s európskym významom, ktorí túto pomoc potrebovali. Počas troch dní sa v zmenách vystriedali tri sestry spolu s vodičmi sanitného vozidla, ktoré bolo k dispozícii pred budovou radnice. Prvá pomoc bola poskytnutá počas troch dní dovedna 30 účastníkom a 35 účastníkov využilo možnosť kontroly krvného tlaku.

Celý článok


Kežmarská nemocnica pokračuje v modernizácii budovy

10.6.2019

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, aj tohto roku pokračuje v ďalšej etape modernizácie priestorov a budov. Po tom, ako koncom minulého roka bola realizovaná modernizácia čakární v ambulantnej časti nemocnice a zároveň boli zrekonštruované dlhodobo nevyužívané priestory operačných sál, ktoré v súčasnosti slúžia pre účely laboratórnych vyšetrovacích metód, boli koncom mája zahájené stavebné práce na zatepľovaní starej časti hlavnej budovy nemocnice.

Celý článok


Vysoké Tatry privítali zdravotníkov z celého Slovenska

8.4.2019

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL zorganizovala celoslovenskú odbornú konferenciu s medzinárodnou účasťou XXII. Kežmarské lekárske dni Dr. Vojtecha Alexandra, uskutočnila sa v dňoch 5.-6. apríla 2019 v Kongresovom centre Hotela Academia, Stará Lesná, Vysoké Tatry.

Celý článok


Nemocnica v Kežmarku sa pripravuje na vianočné sviatky

17.12.2018

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL, avizuje pre pacientov aktivity spojené s adventným obdobím. Zdravotnícke zariadenie prispôsobí počas vianočných sviatkov aj nemocničný režim. Každý pacient, ktorému to zdravotný stav dovolí, odíde na sviatky domov za svojimi rodinnými príslušníkmi. Niektorí pacienti však budú musieť stráviť aj Štedrý deň v nemocnici, čakajú ich ale tradičné makové bobáľky a filé so zemiakovým šalátom.

Celý článok


Nemocnica v Kežmarku už vyzbierala viac ako 100 kilogramov šatstva pre pomoc ľuďom v núdzi

10.12.2018

Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, prvýkrát organizuje charitatívnu vianočnú zbierku šatstva. Za prvé dni zdravotníci vyzbierali viac ako 100 kilogramov šatstva, hračiek, domácich a športových po pre rodiny v núdzi, ktoré potrebujú podať pomocnú ruku.

Celý článok


Kežmarská nemocnica má najkratšiu dobu čakania pacienta na urgente privezeného záchrankou

25.11.2018

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, má podľa inštitútu INEKO spomedzi hodnotených nemocníc najkratšiu dobu čakania pacienta privezeného záchrankou na urgentný príjem.

Celý článok


Kežmarská nemocnica pozýva ženy na preventívne vyšetrenia

8.11.2018

V Nemocnici Dr. Vojtecha v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, ročne diagnostikujú počas preventívnych prehliadok do 10 percent nálezov s podozrením na onkologické ochorenia. To je dôvod prečo chce zdravotnícke zariadenie aktívnejšie vyzývať ženy, aby venovali zvýšenú pozornosť práve takémuto druhu vyšetrenia.

Celý článok


Kežmarská nemocnica postavila nové laboratórium a zrekonštruovala časť nemocnice

29.10.2018

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, zrekonštruovala dlhodobo nevyužívané priestory operačných sál, ktoré budú slúžiť pre účely laboratórnych vyšetrovacích metód, konkrétne pre biochemické a hematologické laboratórium. Zároveň sa ukončila modernizácia hlavného vstupu a prízemia nemocnice, kde sa nachádzajú ambulancie chirurgická, traumatologická, detská neurologická, USG, a tiež ambulantná pohotovostná služba pre deti a dorast.

Celý článok


Kežmarská nemocnica upozorňuje na začínajúce chrípkové ochorenia

19.10.2018

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL, registruje pravidelne na začiatku jesene začínajúci zvýšený nárast chrípkových ochorení. Pacienti by nemali chrípku podceňovať, ale mali by vedieť aj o komplikáciách sprevádzajúcich toto ochorenie, obzvlášť ak sa spája s deťmi alebo seniormi. Takzvané prechodenie chrípky, zanedbanie liečby, môže mať za následok až fatálne následky.

Celý článok


Kežmarská nemocnica začala s rekonštrukčnými prácami

5.10.2018

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL, začala s rekonštrukciou hlavného vstupu a prízemia nemocnice. Nachádzajú sa tam ambulancie chirurgická, traumatologická, detská neurologická, USG ambulancia a tiež ambulantná pohotovostná služba pre deti a dorast. Prebiehajúce rekonštrukčné práce nebudú mať vplyv na dostupnosť a kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti.

Celý článok


Novorodenci v kežmarskej nemocnici dostali háčkované chobotničky

28.9.2018

Chobotničky pre srdiečkové detičky znie názov projektu, ktorý oslovil aj novorodenecké oddelenie v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici pribudli monitory dychu

19.7.2018

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, n.o., člen skupiny AGEL, participuje na projekte Nadácie Križovatka „Mamička dýcham“. So šiestimi novými monitormi budú sledované všetky detské postieľky pre novorodencov v zdravotníckom zariadení.

Celý článok


Nový web kežmarskej nemocnice

19.6.2018

Vítame vás na našom novom webe. Našim novým partnerom sa stala skupina AGEL. Veríme, že s nami budete spokojní.

Celý článok