Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

O nemocnici

Novinky a médiá


V ambulanciách kežmarskej nemocnice sa budú príznakoví pacienti ošetrovať v neskorších ordinačných hodinách, rozhodnutie vyplýva z usmernenia Ministerstva zdravotníctva SR

17.9.2021

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, dostala od Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky usmernenie ohľadom ošetrovania ambulantných pacientov. Režim prevádzky ambulancií sa zmení v súlade s epidemiologickými opatreniami. Hlavným zámerom je zabrániť miešanie pacientov s príznakmi a pacientov bez klinických príznakov ochorenia covid-19.

Celý článok


Jedenásty september. Svetový deň prvej pomoci. Prvá pomoc holými rukami je vždy rovnaká, a pritom stačí na záchranu života.

10.9.2021

Viete, čo robiť v prípade, že budete musieť poskytnúť prvú pomoc? Primár oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, MUDr. Serhiy Rak uvádza základy poskytovania prvej pomoci. Záchranca by mal predovšetkým podaním prvej pomoci vedieť zhodnotiť situáciu, kedy musí dbať aj o vlastnú bezpečnosť.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici sa mení čas testovania počas víkendov a sviatkov

26.8.2021

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, nastáva zmena ohľadom testovania proti ochoreniu COVID-19. Vyplýva to z príkazu Ministerstva zdravotníctva SR. Počas víkendu bude možné sa dať otestovať proti koronavírusu od 7.00 hod. do 11.00 hod. Posledný odber bude realizovaný 15 minút pred koncom pracovnej doby. Počas sviatkov bude mobilné odberové miesto COVID-19 zatvorené.

Celý článok


Novorodenecké oddelenie kežmarskej nemocnice má inkubátor od Nadačného fondu spoločnosti Lidl

24.8.2021

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, má na novorodeneckom oddelení inkubátor od Nadačného fondu Lidl v Nadácii Pontis. Nadácia Pontis je jednou z najväčších grantových a operačných nadácií na Slovensku. Nadačný fond Lidl v Nadácii Pontis zriadila spoločnosť Lidl Slovenská republika.

Celý článok


Vo vakcinačnom centre kežmarskej nemocnice je možnosť očkovania bez registrácie

20.8.2021

Vo vakcinačnom centre Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL je možnosť očkovania proti ochoreniu COVID-19 bez registrácie. Vakcinačné centrum kežmarskej nemocnice je v budove polikliniky na Hviezdoslavovej ulici č. 27. Prevádzka vakcinačného centra je každý pracovný deň od 7.00 hod. do 15.30 hod. Posledný záujemca o očkovanie by mal prísť najneskôr o 15.00 hod.

Celý článok


Kežmarská nemocnica opäť testuje antigénovými testami za manipulačný poplatok 5 eur

17.8.2021

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, je opäť možné sa dať otestovať antigénovými testami na ochorenie COVID-19. Mobilné odberové miesto funguje sedem dní v týždni, v čase 07:00 – 12:00 a 12:30 – 15:30 a manipulačný poplatok za test je 5 eur.

Celý článok


ZÁKAZ NÁVŠTEV - na základe sprísnenia protiepidemických opatrení platí na všetkých oddeleniach Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o. od 13.08.2021 až do odvolania zákaz návštev.

13.8.2021

Ďakujeme všetkým pacientom a ich blízkym za pochopenie. Z dôvodu sprísnenia protiepidemických opatrení platí na všetkých oddeleniach Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o. od 13.08.2021 až do odvolania zákaz návštev.

Celý článok


Projekt Deň s vedúcou sestrou priniesol ovocie. Kežmarská nemocnica má novú posilu

9.8.2021

Spoločnosť AGEL a.s. pred časom v niektorých svojich nemocniciach vyhlásila možnosť prihlásenia sa na projekt s názvom Deň s vedúcou sestrou. Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL bola jednou z nemocníc, ktoré sa zapojili. Mladá študentka Fakulty zdravotníckych odborov Katka neváhala a prihlásila sa. Dnes už pracuje ako zdravotná sestra na oddelení jednodňovej zdravotnej starostlivosti, chirurgickej a traumatologickej ambulancii v kežmarskej nemocnici.

Celý článok


Svetový týždeň na podporu dojčenia. Prečo je dojčenie dôležité? Materské mlieko možno nazvať aj „prvým očkovaním“

4.8.2021

Svetová aliancia dojčenia (WABA) vyhlásila prvý augustový týždeň od 1. do 7. augusta za Svetový týždeň podpory dojčenia, ktorý v rovnakom čase podporuje viac ako 120 krajín sveta. Vedúca lekárka novorodeneckého oddelenia Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, MUDr. Katarína Sterczová opisuje dôležitosť dojčenia. Množstvo živín prijatých z materského mlieka funguje ako výborná prevencia voči mnohým ochoreniam ako je diabetes, obezita, ateroskleróza, nadváha či vysoký krvný tlak. Pre vysoký obsah vitamínov možno materské mlieko nazvať aj ako „prvé očkovanie“.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici sa opäť rodí nový život

2.8.2021

Po niekoľkodňovej prestávke Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, opäť počuť mrnčanie novonarodených bábätiek. Jedno z prvých narodených detičiek bol malý Tobiasko, ktorý sa narodil mamičke Darine.

Celý článok


Na oddelení dlhodobo chorých kežmarskej nemocnice spríjemnili pacientom popoludnie umením

29.7.2021

Na Oddelení dlhodobo chorých Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL bola počas piatkového popoludnia umelecká atmosféra. Projekt s názvom „Terapia umením“, ktorý vznikol medzi skúsenými zdravotníčkami ešte pred pandémiou, nenechali zapadnúť prachom. Zdravotníčky, moderátorka a umelkyne spríjemnili popoludnie pacientom hudbou, básnickým, hovoreným a spievaným slovom. Biblioterapia, muzikoterapia a arteterapia sa stávajú obľúbenými metódami liečby.

Celý článok


Prvý polrok 2021 bol v kežmarskej nemocnici v znamení boja proti koronavírusu

26.7.2021

Prvý polrok 2021 bol obdobím, ktoré bolo asi najťažším v celej histórii Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra. Pre pandémiu sa prvoradým stal boj proti koronavírusu, záchrana životov covidových pacientov a tiež udržanie chodu nemocnice kvôli veľkému výpadku zdravotníkov či už kvôli koronavírus alebo iným dôvodom. Napriek všetkému sa po organizačných zmenách podarilo chod nemocnice udržať, aj keď veľká časť plánovanej operatívy bola obmedzená.

Celý článok


Mobilné očkovacie tímy levočskej a kežmarskej nemocnice zaočkovali počas uplynulých dní v okolitých obciach vyše 2800 ľudí.

20.7.2021

Tímy mobilnej očkovacej jednotky z Nemocnice AGEL Levoča a Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, opäť vyrazili do okolitých obcí svojich okresov a očkovali záujemcov druhou ale aj prvou dávkou vakcíny. Podaných vakcín mobilnými očkovacími jednotkami za obe nemocnice bolo celkovo 2806. Zdravotníci zaočkovali na druhom výjazde aj ďalších ľudí, ktorí mali záujem o prvú dávku. Na druhú dávku vakcíny by sa mali dostaviť do vakcinačného centra prislúchajúcej nemocnice.

Celý článok


Výjazdové tímy kežmarskej a levočskej nemocnice budú znovu očkovať v regióne

15.7.2021

Zdravotnícke očkovacie tímy Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku a Nemocnice AGEL Levoča nasledujúce dni opäť vyrazia do terénu, aby priamo v obciach zaočkovali čo najviac záujemcov o vakcináciu proti koronavírusu. Je to jediný spoľahlivý spôsob, ako predísť tretej vlne pandémie a ako zabezpečiť zaočkovanie pre ľudí, ktorí by sami do vakcinačných centier asi nikdy neprišli.

Celý článok


Zdravotné sestry z kežmarskej nemocnice na výmennom pobyte v Čechách Veľkou inšpiráciou je liečba canisterapiou - „psou láskou“

8.7.2021

Zdravotné sestry a námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, sa zúčastnili výmenného pobytu v Českej republike. V rámci trojdňového programu navštívili tri nemocnice skupiny AGEL, a to nemocnicu vo Valašskom Meziříčí, Novom Jičíne a Prostějove. Z pobytu si odniesli mnoho nových informácií, skúseností a postupov, ktoré môžu aplikovať do praxe aj v kežmarskej nemocnici.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici je aj naďalej možnosť testovania

2.7.2021

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, je po zrušení bezplatného antigénového testovania aj naďalej možnosť otestovania sa. Podmienkou je však registrácia prostredníctvom webu agellab.sk a platba, ktorá sa odvíja od druhu jednotlivých testov.

Celý článok


Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie kežmarskej nemocnice čaká obnova Oddelenie nebude tri týždne v prevádzke

1.7.2021

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, nebude od 05. 07. 2021 do 26. 07. 2021 do 07.00 hod. v prevádzke. Príčinou pozastavenia poskytovania zdravotnej starostlivosti na tomto oddelení sú prevádzkovo-technické dôvody. V tomto období bude pacientkám poskytovaná zdravotná starostlivosť primárne v Nemocnici Poprad, a.s.

Celý článok


Kežmarská nemocnica obhájila certifikát kvality

30.6.2021

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, bol v dňoch 21.-22.06.2021 realizovaný periodický audit certifikačnou spoločnosťou Det Norske Veritas, počas ktorého nemocnica úspešne obhájila certifikát kvality pre poskytovanie zdravotnej starostlivosti podľa požiadaviek normy ISO 9001:2015. Nemocnica je držiteľom certifikátu od roku 2007 a každoročne ho obhajuje bez jedinej nezhody s požiadavkami tejto medzinárodnej normy.

Celý článok


Mobilná očkovacia jednotka kežmarskej nemocnice zaočkovala v okolitých obciach viac ako 1000 ľudí

28.6.2021

Tím zdravotníkov mobilnej očkovacej jednotky z Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, zaočkoval v teréne počas uplynulých dní a víkendu 1174 ľudí. Tím bol v obciach kežmarského okresu a vďaka spolupráci so starostami obcí sa mu podarilo zaočkovať aj imobilných občanov či obyvateľov osád.

Celý článok


Vedenie kežmarskej nemocnice zorganizovalo stretnutie s lekármi kežmarského okresu

16.6.2021

Vedenie Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, zorganizovalo včera popoludní neformálne stretnutie s lekármi kežmarského okresu. Hlavným cieľom bolo oboznámenie lekárov, ktorí s nemocnicou aktívne spolupracujú o novom vybavení, možnostiach a benefitoch spolupráce s nemocnicou.

Celý článok


Novorodenecké a Detské oddelenie kežmarskej nemocnice má nové postieľky

7.6.2021

Novorodenecké a Detské oddelenie Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, má nové postieľky pre detičky a novonarodené bábätká. Nemocnica má celkovo k dispozícii 20 mobilných postieľok na detské oddelenie a 15 mobilných postieľok na novorodenecké oddelenie, ktoré uľahčujú manipuláciu mamičkám aj personálu

Celý článok


Usmernenie k návštevám pacientov hospitalizovaných v ústavných zdravotníckych zariadeniach počas pandémie ochorenia COVID-19.

1.6.2021

Verzia: 2.7, vydaná Sekciou zdravia Ministerstva zdravotníctva SR 25.mája 2021

Celý článok


V kežmarskej nemocnici pomáha rehoľná sestra: „Niekedy mám pocit, že sa tu spája nebo so zemou.“

28.5.2021

Na oddelení dlhodobo chorých v kežmarskej nemocnici dobrovoľne pomáha rehoľná sestra. Povolaním je zdravotná sestra a v kolektíve na oddelení si ju veľmi obľúbili. Mgr. Emília Novotná pochádza z Jarovníc, pred takmer 40 rokmi vstúpila do Kongregácie Milosrdných sestier Svätého kríža a prijala rehoľné meno sestra Benjamína. Cíti, že na oddelení dlhodobo chorých je dobrá atmosféra a dobrovoľnícku službu vníma ako zmysluplnú činnosť pre terajší úsek jej života.

Celý článok


V Kežmarku otvorili vakcinačné centrum

25.5.2021

Očkovacie centrum v budove polikliniky zriadilo mesto Kežmarok v spolupráci s Nemocnicou Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku.

Celý článok


Kežmarská nemocnica reaguje na uvoľňovanie opatrení. Viaceré zmeny nastanú v prípade návštevných hodín či antigénového testovania

17.5.2021

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL reaguje na aktuálnu zlepšujúcu sa pandemickú situáciu a čakajú ju tri veľké zmeny. Zmena nastáva v prípade návštevných hodín aj antigénového testovania. Nemocnica k dnešnému dňu neeviduje žiadneho covid pozitívneho zamestnanca a stará sa o menší počet covid pozitívnych pacientov ako minulý týždeň.

Celý článok


Kežmarská nemocnica eviduje 14 covid pozitívnych pacientov

11.5.2021

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, sa k dnešnému dňu stará o štrnásť covid pozitívnych pacientov. Pozitivita PCR testov bola minulý týždeň na hranici 18,5%. V nemocnici naďalej platí zákaz návštev a prísne protipandemické opatrenia.

Celý článok


Svetový deň hygieny rúk: „Umývaj si ruky – zachrániš život“

5.5.2021

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) patrí piaty máj rukám a ich hygiene. Umývanie rúk a dodržiavanie základných princípov ich ochrany je mimoriadne dôležité. Presvedčili sme sa o tom najmä v poslednom období. Dodržiavanie hygieny a dezinfekcie je nevyhnutné najmä v zdravotníckom prostredí. Prečo a kedy je hygiena rúk dôležitá?

Celý článok


Kežmarská nemocnica má nové elektrické polohovacie lôžka

20.4.2021

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGE,L bude mať postupne na všetkých oddeleniach nové elektrické polohovateľné lôžka. Zvyšujú komfort a ošetrujúcim zdravotníkom uľahčujú manipuláciu s pacientom. Na interné oddelenie už bolo privezených 32 kusov nových lôžok.

Celý článok


Pandemická situácia v kežmarskej nemocnici sa výrazne zlepšila. Nemocnica už neeviduje žiadneho covid pozitívneho zamestnanca

19.4.2021

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, má zrejme najhoršie pandemické obdobie za sebou. Nemocnica hlási pokles covidových pacientov, zo zamestnancov už nikto nemá koronavírus. Ak tento priaznivý vývoj bude pokračovať, nemocnica postupne začne aj s plánovanými operáciami.

Celý článok


Kežmarská nemocnica počas marca zvládla pomoc kolegom z Popradu Zaznamenali tu vyše 30% nárast pôrodov

12.4.2021

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, mala počas mesiaca marec zvýšený počet rodičiek aj pôrodov. Bolo to spôsobené rekonštrukciou pôrodnice v Poprade, ktorej rodičky boli presmerované práve do kežmarskej nemocnice. Nárast pôrodov bol počas mesiace marec približne o 31%. Nemocnica však vďaka nasadeniu svojich zdravotníkov, ako aj vďaka spolupráci s popradskými kolegami všetko zvládla.

Celý článok


Novorodenecké oddelenie kežmarskej nemocnice má tri nové inkubátory, na ďalších oddeleniach pribudli nové USG prístroje

31.3.2021

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL má na novorodeneckom oddelení tri nové inkubátory pre bábätká. Na príjmovej gynekologicko-pôrodníckej ambulancii a na internom oddelení zase pribudol nový USG prístroj pre dospelých a na detskej gastroenterologickej ambulancii je v prevádzke nový USG prístroj pre deti, ktorý slúži aj pre potreby detskej neurologickej ambulancie a detského oddelenia.

Celý článok


Operačné sály kežmarskej nemocnice majú nové vybavenie

24.3.2021

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, sa neustále snaží zvyšovať kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti aj modernizáciou svojho prístrojového vybavenia. Poslednou novinkou je moderné technické a prístrojové zabezpečenie operačných sál. Tie majú nové operačné stoly s novým osvetlením s operačnými LED lampami. Pribudol aj laparoskopický prístroj, ktorý disponuje modernými funkciami a využíva sa nové laparoskopické inštrumentárium.

Celý článok


Kežmarská nemocnica výrazne postúpila v ankete spokojnosti pacientov zdravotnej poisťovne Dôvera

19.3.2021

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, ktorá je členom skupiny AGEL, zaznamenala výrazný úspech v ankete o najlepšiu nemocnicu, ktorú organizuje zdravotná poisťovňa Dôvera. Jej poistenci hodnotili spokojnosť s poskytovanými službami nemocníc z pohľadu pacienta. V kategórii všeobecných nemocníc sa kežmarská nemocnica umiestnila na 8. mieste spomedzi 44. Po minuloročnej 26. pozícii je to posun nahor o 18. miest.

Celý článok


Seniori na oddelení dlhodobo chorých v kežmarskej nemocnici dostávajú balíčky pohody od NADÁCIE AGEL

17.3.2021

NADÁCIA AGEL si tentokrát pripravila užitočnú pozornosť pre seniorov na oddelenia dlhodobo chorých. Balíčky pohody prišli aj do Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, a tešia sa obľube u starších pacientov. Balíček obsahuje rôzne drobnosti, ktoré sú nielen pre potešenie, ale najmä pre úžitok.

Celý článok


Kežmarská pôrodnica je pripravená pomôcť po uzavretí popradskej pôrodnice

12.3.2021

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, je pripravená pomáhať s rodičkami, ktoré budú presmerované z popradskej nemocnice. Uzatvorenie popradskej pôrodnice si vyžiadala zásadná rekonštrukcia. Kežmarská nemocnica vyjde kolegom z Popradu v ústrety a poskytne budúcim mamičkám zdravotnú starostlivosť v plnom rozsahu.

Celý článok


Pandemická situácia v kežmarskej nemocnici je priaznivá

8.3.2021

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, ktorá je členom skupiny AGEL, má aktuálnu pandemickú situáciu v porovnaní s inými zdravotníckymi zariadeniami priaznivú. Počet pacientov aj zamestnancov s koronavírusom nedosahuje vysoké čísla. Od minulého týždňa nemocnica zaviedla nové dva druhy testov na koronavírus pre samoplatcov šetrné antigénové testy výterom z prednej časti nosa a PCR testy zo slín.

Celý článok


Mamičky v kežmarskej nemocnici dostávajú knižočku spomienok

4.3.2021

Vďaka spolupráci s poisťovňou UNION dostávajú mamičky v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, milé knižočky, do ktorých si budú môcť zapisovať prvé kroky a spomienky svojich bábätiek. Ku knižočke dostanú aj certifikát, na ktorom sú napísané úplne prvé údaje ich bábätka s mierami.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici sa dá otestovať už aj sobotu

26.2.2021

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, je možnosť antigénového testovania už až počas soboty. Taktiež sa mení aj časový harmonogram bezplatného antigénového testovania, ktoré bude možné od pondelka do soboty od 08:00 do 16:00 hod. Registrácia je možná prostredníctvom webu www.korona.gov.sk.

Celý článok


Nadácia Križovatka darovala kežmarskej nemocnici monitory dychu pre novorodencov

24.2.2021

Nadácia Križovatka už po druhýkrát obdarovala novorodenecké oddelenie Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, monitormi dychu pre bábätká. Sedem nových monitorov poslúži na novorodeneckom oddelení a budú mať na starosti monitorovanie dychu dieťatka. Vďaka nim sa prechádza syndrómu náhleho úmrtia dojčiat, ktoré môže nastať v prvom roku ich života. Lepšou alternatívou je zapožičanie prístroja a nie jeho zakúpenie. Prečo?

Celý článok


Kežmarská nemocnica dostala šesť nových prístrojov umelej pľúcnej ventilácie

17.2.2021

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, obstarala päť nových prístrojov umelej pľúcnej ventilácie pre dospelých a jeden prístroj umelej pľúcnej ventilácie pre novorodenca. Prístroje vo všeobecnosti pomáhajú nielen covid pozitívnym pacientom, ale aj operovaným pacientom, ktorí sú v celkovej anestézii. Tieto prístroje sú spolufinancované nenávratným finančným príspevkom zo štrukturálnych a investičných fondov (eurofondov) prostredníctvom projektu s názvom: ,,Modernizácia nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku“ cez Integrovaný regionálny operačný program 2014-2020.

Celý článok


Zdravotná sestra z kežmarskej nemocnice na deň zaľúbených oslavuje narodeniny. Deň predtým sa bude starať aj o pacientov, ktorí sú pozitívni na covid-19. Aké sú jej skúsenosti?

12.2.2021

Zdravotná sestra z Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, Bc. Adriana Budzáková, oslavuje narodeniny na deň zaľúbených a spomína si na zážitok spred dvoch rokov. Tohtoročné narodeniny budú mať inú atmosféru, keďže ju počas víkendu čaká služba na oddelení, na ktorom ošetruje aj covid pozitívnych pacientov. V dobrom kolektíve si pomáhajú dobrou náladou a daň z vysokej teploty pod ochranným oblekom platia spálenými kalóriami. Čo odkazuje tým, ktorí ešte stále spochybňujú ochorenie covid-19?

Celý článok


Kežmarská nemocnica pandemickú situáciu zvláda, vývoj je zatiaľ priaznivý

9.2.2021

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, ktorá je členom skupiny AGEL, má aktuálnu pandemickú situáciu pod kontrolou. Počet pacientov aj zamestnancov s koronavírusom nedosahuje vysoké čísla. Nemocnica však naďalej poskytuje len urgentnú zdravotnú starostlivosť, platia tam prísne protiepidemiologické opatrenia a zákaz návštev.

Celý článok


Ako posilniť detskú imunitu a čo robiť s deťmi doma? Radí detský lekár z kežmarskej nemocnice

5.2.2021

Detský lekár, MUDr. Jozef Serafín z Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, radí, akým spôsobom možno posilniť detskú imunitu. Okrem vitamínov a pestrej stravy je to aj často podceňovaný dostatočný spánok, pocit bezpečia, či láska a pozornosť od rodičov. Po konzultácii s pediatrom je možné aj otužovanie či saunovanie detí od 3 rokov.

Celý článok


Kežmarská nemocnica očkuje svojich zamestnancov

19.1.2021

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, už očkuje svojich zamestnancov vakcínou proti ochoreniu COVID-19. Prvým zaočkovaným bol primár Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny MUDr. Serhiy Rak. Pred očkovaním je potrebné dodržiavať všeobecne platné pravidlá a test na COVID-19 nie je potrebný.

Celý článok


Kežmarská nemocnica prechádza na objednávkový systém antigénového testovania

15.1.2021

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, ktorá je členom skupiny AGEL, sa menia podmienky bezplatného antigénového testovania. Od 18.januára 2021 bude potrebné objednať sa na test vopred, a to elektronickou formou prostredníctvom webu korona.gov.sk. Bezplatné antigénové testovanie, ako aj zmena v systéme objednávania, vznikla na základe zmluvy o spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva SR.

Celý článok


Kežmarská nemocnica sa stala subjektom hospodárskej mobilizácie

14.1.2021

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok n.o., člen skupiny AGEL, sa na základe rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky stala k 31. decembru 2020 subjektom hospodárskej mobilizácie. Na základe tejto zmluvy bolo potrebné realizovať zmeny, ktoré súvisia s pandemickou situáciou na Slovensku a budú platné po dobu trvania núdzového stavu. Čo to znamená v praxi?

Celý článok


Kežmarská nemocnica zatiaľ pandemickú situácia zvláda

11.1.2021

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, zatiaľ aktuálnu pandemickú situáciu zvláda. Na základe rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva SR však poskytuje len akútnu zdravotnú starostlivosť, plánované operačné zákroky sa nateraz nerealizujú. Vedenia nemocnice aj naďalej robí všetko preto, aby sa chod nemocnice podarilo udržať.

Celý článok


Hneď na druhý deň po obnovení gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia sa v kežmarskej nemocnici narodilo prvé bábätko

7.1.2021

Nový rok so sebou prináša nové začiatky. Tak sa stalo aj mamičke Ivane v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, ktorá 5. januára v skorých ranných hodinách priviedla na svet prvú Kežmarčanku, svoju dcérku Soňu.

Celý článok


Kežmarská nemocnica obnovila činnosť gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia

4.1.2021

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok od dnešného dňa, po 15 dňovej prestávke, plne obnovila chod gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia. Jeho činnosť bola dočasne obmedzená v súvislosti s aktuálnou pandemickou situáciou. Vedenia nemocnice aj naďalej robí všetko preto, aby sa chod nemocnice podarilo udržať. Na základe príkazu ministra zdravotníctva nemocnica reprofilizovala ďalšie lôžka pre covid pozitívnych pacientov.

Celý článok


Najemotívnejší moment v práci zažila tesne pred Vianocami. Aké pozitívne a negatívne skúsenosti priniesla pandémia?

28.12.2020

Námestníčka pre liečebno-preventívnu starostlivosť, primárka oddelenia Jednodňovej zdravotnej starostlivosti a chirurgického oddelenia, MUDr. Lýdia Wikarská vraví, že v kežmarskej nemocnici pracujú ľudia, ktorí majú svoju prácu radi. V prvej vlne zažili nácvik toho, čo ich čakalo v druhej. V práci trávi veľa času a chýba jej spoločenský život a bližší kontakt s rodinou. Chodieva na futbalové zápasy a ošetruje športovcov. V detstve si pre seba na okamih vybrala netradičné povolanie, aké to bolo?

Celý článok


Počet pozitívnych zamestnancov kežmarskej nemocnice v súčasnosti klesá. Prinášame prehľad testovania počas vianočných sviatkov

22.12.2020

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL dňu 21.12. 2020 eviduje o 5 menej pozitívnych zamestnancov ako bolo v posledný novembrový deň. Za uplynulý týždeň sa na mobilnom odbernom mieste covid-19 vykonalo dokopy takmer 1500 PCR a antigénových testov. Niektoré dni počas vianočných sviatkov nebude možnosť testovania na odbernom mieste covid-19.

Celý článok


Kežmarská nemocnica na 15 dní obmedzí činnosť gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia

11.12.2020

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok robí všetko preto, aby aktuálna pandemická situácia mala čo najmenší dopad na chod nemocnice a zdravotná starostlivosť zostala zachovaná tak pre covidových, ako aj pre ostatných pacientov. Vzhľadom na aktuálny vývoj pandemickej situácie, s cieľom zabrániť masívnemu šíreniu epidémie u pacientov, ako aj zamestnancov nemocnice, nemocnica na 15 dní obmedzí činnosť gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia. Budúce mamičky si budú môcť v tomto čase vybrať buď pôrodnicu v Poprade, Starej Ľubovni alebo v Spišskej Novej Vsi. Všetky pacientky, ktoré majú termín pôrodu po 4. januári 2021 môžu počítať s tým, že svoje bábätko privedú na svet opätovne v kežmarskej nemocnici.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici sa narodili malí Mikuláškovia. Jeden z nich je 900. bábätkom v tomto roku.

8.12.2020

Mikuláš niektorým mamičkám nepriniesol len sladké dobroty, ale aj radosť z narodenia bábätka. Počas mikulášskeho víkendu sa v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, narodili dve bábätká. Malý Denisko, ktorý sa narodil v sobotu 5.decembra, je zároveň 900. bábätkom, ktoré sa tento rok narodilo v našej nemocnici.

Celý článok


Kežmarská nemocnica za uplynulý týždeň otestovala takmer 1500 ľudí

30.11.2020

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok robí všetko preto, aby aktuálna pandemická situácia mala čo najmenší dopad na chod nemocnice a zdravotná starostlivosť zostala zachovaná nielen pre covid pozitívnych pacientov. V tejto súvislosti boli prijaté aj viaceré organizačné zmeny. Veľký záujem prejavila verejnosť aj o testovanie či už najspoľahlivejším PCR testom, alebo bezplatným antigénovým testovaním. Za uplynulý týždeň to bolo takmer 1500 otestovaných.

Celý článok


Pandémia nezastavila pôrody v kežmarskej nemocnici. Narodilo sa tu už takmer 900 bábätiek. Čo si má do pôrodnice pribaliť budúca mamička?

25.11.2020

Narodenie bábätka je jedna z najočakávanejších udalostí v každej rodine. Všetky mamičky sa chcú na túto chvíľu dobre pripraviť. K tomu určite patrí aj výbava, ktorú by si mali so sebou priniesť do nemocnice, aby mali ony aj bábätko k dispozícii všetko, čo budú potrebovať. Napriek pandémii koronavírusu pôrody v nemocniciach pokračujú aj keď s menšími obmedzeniami. Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku na pomoc mamičkám pripravila základné informácie o tom, čo si do pôrodnice priniesť a aké platia obmedzenia.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici dokončili zateplenie budovy

24.11.2020

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok je na tohtoročnú zimu pripravená lepšie ako po iné roky. V týchto dňoch sa totiž dokončilo zateplenie budovy, ktoré by sa malo pozitívne odraziť tak na nákladoch, vynaložených na zabezpečenie tepla, ako aj celkového pocitu pre pacientov i zamestnancov nemocnice.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici je veľký záujem o antigénové testovanie

19.11.2020

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok od 16. novembra zriadila mobilné odberové miesto na bezplatné testovanie širokej verejnosti. Už prvé dni jeho prevádzky ukázali veľký záujem o testovanie. Nemocnica aj naďalej poskytuje aj možnosť testovania PCR testami tak pre pacientov s covid pasom, ako aj samoplatcov.

Celý článok


Kežmarská nemocnica dostala od spoločnosti SHELL dávku energie

13.11.2020

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, prijali dávku energie a občerstvenia od spoločnosti SHELL Slovakia s.r.o. V tomto náročnom období potrebujeme najmä trpezlivosť, odhodlanie a profesionalitu všetkých zdravotníckych pracovníkov. Milým gestom ich prácu oceňuje aj spoločnosť SHELL, ktorá im na povzbudenie a zaslala príval energie v podobe nápojov a občerstvenia z ich vlastného sortimentu.

Celý článok


Počas druhého víkendového testovania otestovali v kežmarskej nemocnici 900 ľudí

9.11.2020

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra, člen skupiny AGEL n.o., sa aj počas druhého víkendu zapojila do celoplošného testovania obyvateľov na ochorenie COVID-19. V priebehu piatka a soboty odobrali zdravotníci vzorky 900 testovaným, z nich 9 bolo pozitívnych. Nemocnica testovala všetkých pacientov, svojich zamestnancov a ich príbuzných.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici otestovali počas víkendu 882 ľudí

2.11.2020

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL sa už od piatku zapojila do víkendového celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19. Za tri dni celkovo odobrali zdravotníci vzorky 882 testovaným, z nich 14 bolo pozitívnych a museli nastúpiť na povinnú karanténu. Nemocnica testovala všetkých pacientov, zamestnancov nemocnice a ich príbuzných.

Celý článok


Po viac ako dvoch mesiacoch stavba Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti výrazne postúpila

29.10.2020

Prešli už takmer tri mesiace a výstavba Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti (CIZS) výrazne pokročila. Centrum, ktoré bude súčasťou komplexu, prepojeného s Nemocnicou Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku prinesie významné rozšírenie a skvalitnenie zdravotnej starostlivosti pre obyvateľov širšieho okolia. Tento projekt je financovaný mestom Kežmarok a práce pokračujú podľa plánovaného harmonogramu.

Celý článok


Mamičky si môžu v kežmarskej nemocnici pre bábätko požičať monitory dychu

29.10.2020

Dávajú sa detičkám po narodení do postieľok a zaznamenávajú pohyb hrudníka. Na novorodeneckom oddelení v nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku si môžu čerstvé mamičky pre svoje bábätko požičať monitory dychu. Tie pomáhajú pri syndróme náhleho úmrtia dojčiat v prvom roku života. Prečo je lepšou alternatívou zapožičanie prístroja a nie jeho kúpa

Celý článok


V kežmarskej nemocnici pracuje už viac ako 40 rokov, spomína na časy minulé a hodnotí súčasnú spoločenskú situáciu

21.10.2020

Mgr. Janka Bartková pochádza z Liptovského Mikuláša a od roku 1977 pracuje v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, ktorá patrí do skupiny AGEL. Štyridsať rokov, takmer 15 tisíc dní, milióny obetavých hodín, tisíce pacientov, ktorým podala pomocnú ruku. Počas študentských čias ju lákali cudzie jazyky, ale osud to zariadil inak. Oblasťou, ktorá je jej životom, sa stalo zdravotníctvo. Bola inštrumentárkou, námestníčkou pre ošetrovateľskú starostlivosť a dnes pracuje v nemocnici ako manažér kvality a PR. Spomína na časy minulé, pekné i náročné dni, osudy pacientov a smelo hodnotí aj súčasnú situáciu.

Celý článok


Ak Vám neprejde platba COVID-19!

16.10.2020

Vážení pacienti,

Celý článok


Svetový deň umývania rúk má v tomto období mimoriadny význam

15.10.2020

hygieny sú nám bežne vštepované od útleho detstva a stávajú sa prirodzenou súčasťou našej existencie. Dodržiavanie základných princípov hygieny je dôležité bez ohľadu na spoločenské okolnosti. V súčasnej pandemickej situácii však naberá svetový deň umývania rúk a dezinfekcia omnoho väčší a dôležitejší rozmer nielen v zdravotníckom prostredí.

Celý článok


Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku má k dispozícii modernú resuscitačnú jednotku pre novorodencov

5.10.2020

Pomáhajú lekárom v boji o záchranu života tých najmenších. Na novorodeneckom oddelení Nemocnice Dr.Vojtecha Alexandra Kežmarok majú lekári k dispozícii modernú resuscitačnú jednotku. Nemocnica ho dostala v rámci dlhoročnej spolupráce so spoločnosťou LIDL Slovenská republika.

Celý článok


Svetový deň lekárov si pripomíname aj v našej nemocnici

1.10.2020

Tridsaťšesť sŕdc, 72 rúk, 360 prstov a tisíce hodín skúseností v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku spája jedna profesia. Desiaty mesiac v roku sa začína špeciálnym dňom. Prvý október je venovaný tým, ktorí sa starajú o naše zdravie. Napriek súčasnej situácii, ktorá sa týka pandémie, nestrácajú profesionalitu a odhodlanie. Veľká vďaka patrí všetkým lekárom, ktorým je venovaný tento deň.

Celý článok


Oplotenie Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra dostáva novú farbu

21.9.2020

Zamestnanci Mestského úradu v Kežmarku začali týždeň aktívnou brigádou. Hneď v pondelok ráno sa rozhodli zrekonštruovať oplotenie nemocnice a vdýchnuť mu nový lesk a farbu. Svetlohnedé oplotenie s pozostatkami iných farieb bude zjednotené a vymaľované antracitovou farbou. Svojou aktívnou pomocou prispeli aj primátor mesta Kežmarok PhDr. Mgr. Ján Ferenčák, MBA a riaditeľ nemocnice Ing. Viktor Halíř.

Celý článok


Kežmarská nemocnica dostala stovky plienok

16.9.2020

Aj napriek tomu, že je tento rok kvôli pandemickej situácii náročnejší a hektickejší, sú ľudia a občianske združenia ochotní si pomáhať. Dôkazom toho je dar od Nadácie Križovatka, ktorá nezištne venovala Novorodeneckému oddeleniu Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL SK, celkovo 370 plienok.

Celý článok


Dispečeri dopravnej zdravotnej služby. Čo robia a akí sú, ako sa učia komunikovať?

10.9.2020

Ich prácou je dvíhať telefóny, promptne reagovať, empaticky vysvetľovať, byť neustále k dispozícii, aj keď väčšina z nás ich tvár nikdy nespozná. Dispečeri dopravnej zdravotnej služby, muži aj ženy, mladí aj tí starší, skúsenejší. Aj keď sa zdá, že ide ,,len o telefonovanie“ je to náročný proces, v ktorom sa musia stále zdokonaľovať. Dispečeri dopravnej zdravotnej služby siete AGEL SK takéto komunikačné školenie už majú za sebou.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici sa narodilo už 600. dieťatko

25.8.2020

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, privítala šesťsté bábätko, narodené na tamojšom Gynekologicko-pôrodníckom oddelení v roku 2020. Malý Marek sa narodil mamičke Zuzane zo Starej Lesnej 18. augusta o 21:05 obaja sú zdraví a spokojní a z nemocnice smerovali domov do Lendaku.

Celý článok


Kolektív gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia ponúka psycho-fyzickú prípravu pre budúce mamičky

18.8.2020

Je to už takmer rok, od kedy sa môžu mladé mamičky prihlásiť na predpôrodný kurz. Tie, ktoré sa rozhodnú rodiť v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, majú jedinečnú príležitosť tento kurz absolvovať. Konzultácia pôrodného plánu a predstáv o pôrode pomohla už viacerým mamičkám, ktoré boli na svoj životný okamih vopred pripravené.

Celý článok


Mamičky v kežmarskej pôrodnici potešia darčekové balíčky

13.8.2020

Mamičky, ktoré privedú na svet bábätká na Gynekologicko-pôrodníckom oddelení Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, dostanú v rámci projektu Zdravá plienka darčekový balíček pre bábätko. Obsahuje množstvo milých užitočných drobností, ktoré mamičky po pôrode určite ocenia.

Celý článok


Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra je vlastníkom 150. rádiologického systému PACS na Slovensku

12.8.2020

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, sa môže pochváliť technologickou novinkou – 150-tym rádiologickým systémom s názvom TomoCon PACS (Picture Archiving and Communication System) na Slovensku. Je to systém pre správu, archiváciu a distribúciu digitálnej obrazovej zdravotnej dokumentácie pacientov. Práca rádiologických technikov je tak rýchlejšia a efektívnejšia, čo určite ocenia aj pacienti nemocnice.

Celý článok


Nové Centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti bude súčasťou Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku

3.8.2020

Posledný júlový deň so sebou priniesol nový začiatok. V areáli Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok prebehlo odovzdanie staveniska stavby Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti Kežmarok. Projekt jeho výstavby bude financovaný mestom Kežmarok a do budúcnosti so sebou prinesie skvalitnenie ambulantných služieb. Nový zdravotný komplex bude súčasťou areálu nemocnice.

Celý článok


Kedy by sme deti nemali dávať do táborov a čo robiť, aby boli zdravé aj v lete

27.7.2020

Pediatra z detského oddelenia Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, MUDr. Jozefa Serafína, sme sa spýtali na základné princípy zdravotnej prevencie detí počas letného obdobia. Vďaka jednoduchým pravidlám sa vaše ratolesti môžu vyhnúť zdravotným nepríjemnostiam. Netreba zabudnúť ani na to, že nie je úplne v poriadku, ak rodičia prídu za obvodným lekárom s tým, že potrebujú „iba podpísať papier do tábora“.

Celý článok


Kežmarská nemocnica opätovne zakázala návštevy pacientov

22.7.2020

Vzhľadom na zhoršenie epidemiologickej situácie súvisiacej s pandémiou COVID-19 Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, opätovne sprísnila režim a prijala opatrenia na zamedzenie šírenia koronavírusu a kvôli ochrane pacientov aj zamestnancov nemocnice.

Celý článok


Dočasný zákaz návštev

21.7.2020

Dočasný zákaz návštev.

Celý článok


Personál ťahal za jeden koniec a statočne sa vyrovnal so všetkými problémami, ktoré so sebou koronavírus priniesol

20.7.2020

Prvý polrok tohto roku bol pre všetkých, nielen zdravotníkov, ale aj pre pacientov a ich príbuzných, zaťažkávajúcou skúškou. Šíriaca sa epidémia koronavírusu COVID-19 preverila sily, trpezlivosť a pripravenosť všetkých rýchlo riešiť problémy, ktoré dovtedy nemocnice nepoznali a na novú realitu sa adaptovať. O tom, ako táto situácia ovplyvnila chod Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, a ako celkovo hodnotí prvý polrok 2020, sme sa porozprávali priamo s jej riaditeľom, Ing. Viktorom Halířom.

Celý článok


V kežmarskej pôrodnici sa za polroka narodilo viac ako 450 bábätiek Počet pôrodov stúpol

17.7.2020

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, je stále viac vyhľadávaným miestom, kde mamičky zo širokého okolia privádzajú svoje deti na svet. Dôkazom toho je, že aj napriek šíriacej sa epidémii, sa tu v prvom polroku narodilo o päť bábätiek viac ako v rovnakom období minulého roka.

Celý článok


Mladému lekárovi z Nitry učarovali Tatry a koronakríza ho posunula vpred

14.7.2020

„Rád sa zaoberám dôvodmi, prečo sme zdraví a nielen tým, prečo bývame chorí,“ hovorí detský lekár MUDr. Jozef Serafín (29), ktorý pôsobí v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, na Pediatrickom oddelení. Usadil sa pod Tatrami a administratívu by najradšej odložil nabok.

Celý článok


Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku bude mať nové zateplenie

6.7.2020

Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra Kežmarok, ktorá je členom skupiny AGEL, bude na zimu dostatočne pripravená. V týchto dňoch sa začalo s realizáciou úplne nového zateplenia budovy. Financie na tento projekt sa podarilo získať z prostriedkov Európskej únie, celá stavba by mala byť hotová za štyri mesiace.

Celý článok


Až dve tretiny úrazov sa nám stanú doma Lekár radí, ako sa v lete vyvarovať niektorým zdravotným ťažkostiam

2.7.2020

V letnom období nás častejšie trápia tráviace problémy, úpaly či kliešte. Primár Interného oddelenia nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, a zároveň všeobecný lekár MUDr. Martin Magera, objasňuje vznik a následky zdravotných problémov letného obdobia. Okrem toho prispeje aj odporúčaním, čo by sme si nemali zabudnúť pribaliť na výlet.

Celý článok


Kežmarská nemocnica spolupracovala pri prekládke bocianieho hniezda

26.6.2020

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok sa môže pochváliť raritou. Hneď vedľa nej sa na stĺpe uhniezdili bociany. Prvotné hniezdo, ktoré tam bolo ešte na jar ale bolo potrebné v záujme ochrany bocianov, ale aj nemocnice, presťahovať. Na základe spolupráce s mestom a so Štátnou ochranou prírody dnes v novom hniezde už býva rodinka bocianov.

Celý článok


Po niekoľkých týždňoch sa opäť obnovil mobilný odber krvi v Kežmarku

23.6.2020

Mobilná odberová jednotka Všeobecnej nemocnice s poliklinikou v Levoči od včera, 22. júna, pokračuje v realizácii mobilného odberu krvi. Odbery sa konajú v odberovom centre na ulici Daniela Fischera č. 7 v Kežmarku, v priestoroch pohotovostnej ambulantnej služby a uskutočnia sa pravidelne každý pondelok. Na registráciu je potrebné prísť od 8:00 do 9:00 hodiny.

Celý článok


Nemocnica v Kežmarku povolila návštevy pacientov, tie prvé boli veľmi emotívne

8.6.2020

Na základe opatrení Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, zrušila od stredy, 3. júna, zákaz návštev hospitalizovaných pacientov. Za prvé dni prišli do nemocnice desiatky príbuzných, ktorí po týždňoch mohli objať svojich blízkych a porozprávať sa s nimi osobne, nielen telefonicky, ako to bolo doposiaľ.

Celý článok


Kežmarská nemocnica opätovne realizuje preventívne prehliadky

28.5.2020

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, ktorá je členom skupiny AGEL, je opätovne možné podstúpiť preventívnu prehliadku. To nebolo, vzhľadom na protiepidemiologické opatrenia, od polovice marca možné.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici už môže byť pri pôrode aj otec dieťaťa

13.5.2020

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, zaviedla v týchto dňoch novinku, ktorú určite ocenia mnohé budúce mamičky. Na gynekologicko-pôrodníckom oddelení opätovne umožnili pri pôrode prítomnosť otca dieťaťa, resp. inej sprevádzajúcej osoby.

Celý článok


V Nemocnici Kežmarok poďakovali sestrám a pôrodným asistentkám za ich obetavú a profesionálnu prácu

12.5.2020

Takmer dvom tisíckam sestier a pôrodným asistentkám, ktoré sú súčasťou zdravotníckeho tímu siete AGEL SK, patrí dnešný deň. Práve v tento dátum sa oslavuje Medzinárodný deň sestier, kedy si celosvetovo pripomíname ich dôležité povolanie, plné nielen fyzicky, ale aj psychicky náročnej starostlivosti o pacientov. V Nemocnici Dr. V. Alexandra v Kežmarku n.o., ktorá je členom skupiny AGEL, ocenili dnes ich prácu aj milým darčekom.

Celý článok


V Nemocnici Kežmarok začali opätovne realizovať plánované operácie

11.5.2020

Nemocnica Dr. V. Alexandra v Kežmarku, n.o., ktorá je členom skupiny AGEL, začala od dnes, 11. mája, opätovne operovať pacientov, ktorých zákroky boli odložené. K odloženiu bolo potrebné pristúpiť v súvislosti s pandémiou koronavírusu COVID-19 nariadením Ministerstva zdravotníctva SR a hlavného hygienika SR.

Celý článok


V Nemocnici Kežmarok simulovali príjem COVID-19 pozitívnej pacientky s podozrením na infarkt myokardu

29.4.2020

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku si vyskúšali, ako by to vyzeralo v reálnom živote. Nemocnica Kežmarok, člen skupiny AGEL, zrealizovala simulovaný príjem pacientky, ktorá bola pozitívne testovaná na koronavírus COVID-19. Prípad bol celý simulovaný v špeciálnych podmienkach – v tzv. červenej covidovej zóne a v osobitne vyčlenenej jednotke intenzívnej starostlivosti. Celý tím musel pracovať v ochranných oblekoch a prísne dbať na to, aby popri záchrane ľudského života nedošlo k nakazeniu lekárov a sestier.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici simulovali pôrod pacientky s koronavírusom

23.4.2020

koronavírusom Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, prijala už v polovici marca potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu nemocnice počas pandémie nového koronavírusu SARS CoV2. V rámci snahy nemocnice, aby bola dobre pripravená na situácie, ktoré môže priniesť život, si dnes tamojší zdravotníci vyskúšali simulovaný pôrod pacientky, pozitívne testovanej na koronavírus. Celý pôrod bol simulovaný v tzv. červenej covidovej zóne nemocnice a v osobitne vyčlenenej pôrodnej sále. Všetci lekári museli pôrod realizovať v ochranných oblekoch, ochrannú rúšku preto musela mať aj ,,rodička“ a prísne dbať o to, aby pri pôrode nedošlo k nakazeniu bábätka, lekárov a sestier.

Celý článok


Nemocnici v Kežmarku pomáhajú dobrovoľníci z radov študentov

16.4.2020

Šíriaca sa epidémia koronavírusu COVID-19 si žiada vo všetkých nemocniciach maximálne nasadenie lekárov, sestier, ošetrovateľov. Vzhľadom na mimoriadne opatrenia, ktoré boli v zdravotníckych zariadeniach prijaté, sú potrebné aj väčšie personálne kapacity na zvládnutie zmenenej organizácie každodenného chodu nemocníc počas mimoriadneho režimu. Jednou z možností, ako sa s touto situáciou vysporiadať, je aj nezištná pomoc zo strany dobrovoľníkov, prevažne z radov študentov medicíny a ošetrovateľstva. V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, ktorá je členom skupiny AGEL, už ôsmi dobrovoľníci prikladajú ruku k dielu a okrem získania cenných skúseností pomáha nášmu personálu zvládať nápor, ktorý táto aktuálna epidemiologická situácia prináša.

Celý článok


Pred kežmarskou nemocnicou postavili ako miesto prvého kontaktu stan

27.3.2020

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL SK, je pripravená čeliť šíriacemu sa koronavírusu COVID-19 rozšírením miesta prvého kontaktu, takzvanej triáže. Pred nemocnicou bol postavený stan, ktorý momentálne slúži ako triáž a má chrániť nielen pacientov, ale aj zdravotnícky personál. Nemocnici ho zapožičal Okresný úrad, odbor krízového riadenia Kežmarok na nevyhnutnú dobu.

Celý článok


Primárka chirurgie na svoje narodeniny v čase koronavírusu nikdy nezabudne

20.3.2020

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, pracuje už niekoľko dní v mimoriadnom režime, ktorý súvisí s koronavírusom. Na jednotlivých oddeleniach boli prijaté potrebné kroky a opatrenia, ktorých cieľom je ochrániť zamestnancov nemocnice, ako aj pacientov, a zabrániť tak prípadnému šíreniu koronavírusu COVID-19. V tomto pohnutom čase, keď lekári sú tými najvyťaženejšími, najvyhľadávanejšími a musia byť aj mimoriadne obozretní a dôslední nie je veľa času na každodenné osobné udalosti, veľakrát nie je čas sa ani zastaviť, nieto si ešte pripomenúť meniny či narodeniny. Presne na Jozefa, v závale práce, oslávila svoje narodeniny primárka chirurgie MUDr. Lýdia Wikarská, ktorá je zároveň aj členkou krízového štábu ohľadne koronavírusu COVID-19.

Celý článok


Podozrenie na nákazu KORONAVIRUSOM

18.3.2020

Vážení pacienti, v prípade podozrenia na nákazu KORONAVIRUSOM kontaktujte prosím tel. čísla uvedené vo fotogalérii, zároveň Vás prosíme aby ste zvážili potrebu návštevy nemocnice. Ďakujeme.

Celý článok


Nemocnica v Kežmarku sprísňuje v súvislosti s COVID-19 opatrenia

17.3.2020

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, prijala potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu nemocnice. Ich cieľom je ochrániť zamestnancov nemocnice, ako aj iných pacientov, a zabrániť tak prípadnému šíreniu koronavírusu COVID-19.

Celý článok


Kežmarské novorodeniatka dostali háčkované chobotničky

11.3.2020

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL SK, má od včera na novorodeneckom oddelení opäť milú novinku. Prvé dni bábätiek spríjemňujú háčkované chobotničky, ktoré nemocnica dostala od Klubovne priateľstva v spolupráci s mestom Kežmarok.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici ročne vyperú 83 ton prádla

24.2.2020

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, ktorá patrí do siete AGEL, si ako jedna z mála nemocníc sama perie nemocničné prádlo. Pri vyše 6000 hospitalizovaných pacientov ročne to predstavuje úctyhodných 83 ton vypratého prádla. O celý servis sa starajú štyria zamestnanci nemocnice.

Celý článok


Dočasný zákaz návštev

21.2.2020

Dočasný zákaz návštev

Celý článok


Brankár FK Poprad Adrián Knurovský si ľahol pod nôž

30.1.2020

Brankár futbalového A mužstva FK Poprad Adrián Knurovský sa v závere roka 2019 rozhodol pre radikálny rez, a to doslovne. Dobrovoľne si ľahol pod nôž v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, kde sa zveril do rúk primárky oddelenia Jednodňovej zdravotnej starostlivosti MUDr. Lýdie Wikarskej.

Celý článok


Pacienti v kežmarskej nemocnici môžu absolvovať vyšetrenie srdca na novom záťažovom ergometri

22.1.2020

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, ktorá je členom skupiny AGEL, slúži lekárom interného oddelenia nový prístroj na zisťovanie, či srdce pacienta správne funguje. Záťažový ergometer novej generácie dokáže pri EKG vyšetrení stanoviť diagnózu, ako aj prognózu ischemickej choroby srdca či posúdiť, aká je výkonnostná kapacita srdca i celého organizmu. Nový prístroj stál vyše 12 000 EUR a nahradil doterajší starší model.

Celý článok


Laboratória kežmarskej nemocnice zrealizovali v roku 2019 vyše 300 tisíc rozborov

17.1.2020

Viac ako 324 000 vyšetrení zrealizovali vlani v laboratóriu v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, ktorá je členom skupiny AGEL. Z toho na úseku biochémie to bolo takmer 250 tisíc analýz, zo spektra 63 parametrov priamo realizovaných na tomto úseku, ďalších 63 testovaných parametrov je k dispozícii do 24hodín z centrálního laboratória v Levoči. Hematologický úsek realizoval vyše 74 000 analýz. Tu sa vyšetruje 28 parametrov, z toho 8 koagulačných testov.

Celý článok


Kežmarská nemocnica ukončila rekonštrukciu ambulantnej časti

4.11.2019

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL SK, úspešne zavŕšila niekoľkotýždňový proces rekonštrukcie svojej ambulantnej časti a školiacej miestnosti. Výsledkom sú moderné priestory s vybavením na úrovni, ktoré slúžia tak verejnosti, ako aj lekárom a zdravotníckemu personálu na vzdelávanie. Celkové náklady na rekonštrukciu predstavujú 51 200 eur.

Celý článok


Kežmarská nemocnica obhájila certifikát kvality

24.10.2019

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člena skupiny AGEL SK, úspešne obhájila certifikát kvality pre poskytovanie zdravotnej starostlivosti podľa požiadaviek normy ISO 9001:2015. Audit certifikačnou spoločnosťou Det Norske Veritas GL sa uskutočnil 10. a 11. októbra 2019. Nemocnica je držiteľom certifikátu od roku 2007 a každoročne ho obhajuje bez jedinej nezhody s požiadavkami tejto medzinárodnej normy.

Celý článok


Informácia pre pacientov ambulancie

28.8.2019

Informácia pre pacientov ambulancie

Celý článok


Predpôrodné kurzy pre nastávajúce mamičky

1.8.2019

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, ponúka nastávajúcim mamičkám, ktoré sa rozhodli rodiť v kežmarskej nemocnici predpôrodné kurzy psychofyzickej prípravy na pôrod. Predpôrodné kurzy sú realizované pod vedením odbornej pôrodnej asistentky, neonatologickej sestry a pôrodníka. Cieľom kurzov je odborná edukácia, psychická a fyzická príprava nastávajúcich mamičiek na obdobie pred pôrodom, počas pôrodu a po pôrode.

Celý článok


Kežmarská nemocnica zabezpečila zdravotnú službu počas festivalu Európske ľudové remeslo

14.7.2019

Kežmarská nemocnica sa aj v tomto roku postarala o zdravotnú službu formou poskytovania prvej pomoci účastníkom jedinečného festivalu s európskym významom, ktorí túto pomoc potrebovali. Počas troch dní sa v zmenách vystriedali tri sestry spolu s vodičmi sanitného vozidla, ktoré bolo k dispozícii pred budovou radnice. Prvá pomoc bola poskytnutá počas troch dní dovedna 30 účastníkom a 35 účastníkov využilo možnosť kontroly krvného tlaku.

Celý článok


Kežmarská nemocnica pokračuje v modernizácii budovy

10.6.2019

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, aj tohto roku pokračuje v ďalšej etape modernizácie priestorov a budov. Po tom, ako koncom minulého roka bola realizovaná modernizácia čakární v ambulantnej časti nemocnice a zároveň boli zrekonštruované dlhodobo nevyužívané priestory operačných sál, ktoré v súčasnosti slúžia pre účely laboratórnych vyšetrovacích metód, boli koncom mája zahájené stavebné práce na zatepľovaní starej časti hlavnej budovy nemocnice.

Celý článok


Vysoké Tatry privítali zdravotníkov z celého Slovenska

8.4.2019

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL zorganizovala celoslovenskú odbornú konferenciu s medzinárodnou účasťou XXII. Kežmarské lekárske dni Dr. Vojtecha Alexandra, uskutočnila sa v dňoch 5.-6. apríla 2019 v Kongresovom centre Hotela Academia, Stará Lesná, Vysoké Tatry.

Celý článok


Nemocnica v Kežmarku sa pripravuje na vianočné sviatky

17.12.2018

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL, avizuje pre pacientov aktivity spojené s adventným obdobím. Zdravotnícke zariadenie prispôsobí počas vianočných sviatkov aj nemocničný režim. Každý pacient, ktorému to zdravotný stav dovolí, odíde na sviatky domov za svojimi rodinnými príslušníkmi. Niektorí pacienti však budú musieť stráviť aj Štedrý deň v nemocnici, čakajú ich ale tradičné makové bobáľky a filé so zemiakovým šalátom.

Celý článok


Nemocnica v Kežmarku už vyzbierala viac ako 100 kilogramov šatstva pre pomoc ľuďom v núdzi

10.12.2018

Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, prvýkrát organizuje charitatívnu vianočnú zbierku šatstva. Za prvé dni zdravotníci vyzbierali viac ako 100 kilogramov šatstva, hračiek, domácich a športových po pre rodiny v núdzi, ktoré potrebujú podať pomocnú ruku.

Celý článok


Kežmarská nemocnica má najkratšiu dobu čakania pacienta na urgente privezeného záchrankou

25.11.2018

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, má podľa inštitútu INEKO spomedzi hodnotených nemocníc najkratšiu dobu čakania pacienta privezeného záchrankou na urgentný príjem.

Celý článok


Kežmarská nemocnica pozýva ženy na preventívne vyšetrenia

8.11.2018

V Nemocnici Dr. Vojtecha v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, ročne diagnostikujú počas preventívnych prehliadok do 10 percent nálezov s podozrením na onkologické ochorenia. To je dôvod prečo chce zdravotnícke zariadenie aktívnejšie vyzývať ženy, aby venovali zvýšenú pozornosť práve takémuto druhu vyšetrenia.

Celý článok


Kežmarská nemocnica postavila nové laboratórium a zrekonštruovala časť nemocnice

29.10.2018

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, zrekonštruovala dlhodobo nevyužívané priestory operačných sál, ktoré budú slúžiť pre účely laboratórnych vyšetrovacích metód, konkrétne pre biochemické a hematologické laboratórium. Zároveň sa ukončila modernizácia hlavného vstupu a prízemia nemocnice, kde sa nachádzajú ambulancie chirurgická, traumatologická, detská neurologická, USG, a tiež ambulantná pohotovostná služba pre deti a dorast.

Celý článok


Kežmarská nemocnica upozorňuje na začínajúce chrípkové ochorenia

19.10.2018

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL, registruje pravidelne na začiatku jesene začínajúci zvýšený nárast chrípkových ochorení. Pacienti by nemali chrípku podceňovať, ale mali by vedieť aj o komplikáciách sprevádzajúcich toto ochorenie, obzvlášť ak sa spája s deťmi alebo seniormi. Takzvané prechodenie chrípky, zanedbanie liečby, môže mať za následok až fatálne následky.

Celý článok


Kežmarská nemocnica začala s rekonštrukčnými prácami

5.10.2018

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL, začala s rekonštrukciou hlavného vstupu a prízemia nemocnice. Nachádzajú sa tam ambulancie chirurgická, traumatologická, detská neurologická, USG ambulancia a tiež ambulantná pohotovostná služba pre deti a dorast. Prebiehajúce rekonštrukčné práce nebudú mať vplyv na dostupnosť a kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti.

Celý článok


Novorodenci v kežmarskej nemocnici dostali háčkované chobotničky

28.9.2018

Chobotničky pre srdiečkové detičky znie názov projektu, ktorý oslovil aj novorodenecké oddelenie v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL.

Celý článok


V kežmarskej nemocnici pribudli monitory dychu

19.7.2018

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, n.o., člen skupiny AGEL, participuje na projekte Nadácie Križovatka „Mamička dýcham“. So šiestimi novými monitormi budú sledované všetky detské postieľky pre novorodencov v zdravotníckom zariadení.

Celý článok


Nový web kežmarskej nemocnice

19.6.2018

Vítame vás na našom novom webe. Našim novým partnerom sa stala skupina AGEL. Veríme, že s nami budete spokojní.

Celý článok