Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

052 / 4512 111

Pracoviská

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie

"Ďakujem sestričkám a lekárom za veľmi dobrú starostlivosť na gynekologicko-pôrodníckom oddelení, ako aj čistotu oddelenia. Nestáva sa, že sa o vás takto dobre postarajú. Veľká vďaka. Všetci boli milí, nápomocní a starostliví." Michaela M.

NA STIAHNUTIE

1. Bonding
2. Dojčenie
3. Čo si zobrať do pôrodnice


Návštevné hodiny:

Pondelok – piatok: 15:00 – 16:00
Víkendy a sviatky: 13:00 – 15:00

Návštevy priamo na nadštandardných izbách: 13:00 – 18:00 


Oddelenie je umiestnené na druhom poschodí nemocnice.

Pozostáva z lôžkovej časti pôrodníckeho traktu. Oddelenie má k dispozícii 15 izieb a 31 lôžok. Tri izby sú jednolôžkové nadštandardné, štyri izby dvojlôžkové so zvýšeným štandardom majú samostatné sociálne zariadenie a sprchovací kút. V izbách je televízor, kútik pre novorodenca, polohovateľná posteľ a drevený nábytok. Návštevy sú povolené na nadštandardných izbách nad rámec oficiálnych návštevných hodín. Pre pacientky hospitalizované na izbách so zvýšeným štandardom a na bezplatných izbách sú vyhradené návštevné hodiny v pracovné dni od 15.00 do 16.00 hodiny; soboty, nedele a sviatky od 13.00 do 15.00 hodiny (na týchto izbách nie sú povolené návštevy).

Poskytujeme komplexnú preventívnu, diagnostickú a liečebnú starostlivosť  pri gynekologických ochoreniach, v tehotnosti a pri pôrode. Snažíme sa o zachovanie komorného, rodinného prostredia s dôrazom na osobný prístup. Súčasťou oddelenia je aj ambulancia, ktorá je umiestnená na prvom poschodí nemocnice.

Príjmová ambulancia je zameraná na príjem pacientok na hospitalizáciu a jednodňovú zdravotnú starostlivosť, kontroly po operáciách, po hospitalizácii, liečbe a konziliárne vyšetrenia.

Lekár: MUDr. Daniel Pružinský
Sestra: Bc. Monika Grichová, Mgr. Katarína Živčáková

Sekundárna ambulancia je zameraná na vyšetrenia, diagnostiku, liečbu a dispenzarizáciu gynekologických pacientok.

Lekár: MUDr. Daniel Pružinský 
Sestra: Bc. Monika Grichová, Mgr. Katarína Živčáková

Ambulancia pre rizikové tehotenstvo je zameraná na konziliárne vyšetrenia, príjem na hospitalizáciu a dispenzarizáciu tehotných pacientok.

Lekár: MUDr. Daniel Pružinský
Sestra: Bc. Monika Grichová, Mgr. Katarína Živčáková
 

Pôrodnícky trakt pozostáva z príjmovej miestnosti, izby pre prvú dobu pôrodnú, pôrodnej sály a pôrodného boxu. V pôrodnej sále sú umiestnené dve pôrodnícke lôžka oddelené stenou, aby bola zabezpečená intimita počas pôrodu. Lôžka sú polohovateľné a poskytujú rodičke pohodlie pred pôrodom aj počas pôrodu. Pôrodnícky box je oddelený, poskytuje rodičke súkromie a intimitu počas pôrodu. Rodičkám ponúkame možnosť muzikoterapie, aromaterapie a účasti partnera pri pôrode.