Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

Pracoviská

Gynekologicko - pôrodnícke oddelenie

Návštevné hodiny:

PO - PI: 15:00 - 16:00 hod. 
SO, NE, SVIATKY: 13:00 - 15:00 hod 
návštevy priamo na nadštandardných izbách: 13:00 - 18:00 hod. - denne


Oddelenie je umiestnené na druhom poschodí nemocnice.

Pozostáva z lôžkovej časti pôrodníckeho traktu. Oddelenie má k dispozícii 15 izieb a 31 lôžok. Tri izby sú jednolôžkové nadštandardné, štyri izby dvojlôžkové so zvýšeným štandardom majú samostatné sociálne zariadenie a sprchovací kút. V izbách je televízor, kútik pre novorodenca, polohovateľná posteľ a drevený nábytok. Návštevy sú povolené na nadštandardných izbách nad rámec oficiálnych návštevných hodín. Pre pacientky hospitalizované na izbách so zvýšeným štandardom a na bezplatných izbách sú vyhradené návštevné hodiny v pracovné dni od 15.00 do 16.00 hodiny; soboty, nedele a sviatky od 13.00 do 15.00 hodiny (na týchto izbách nie sú povolené návštevy).

Poskytujeme komplexnú preventívnu, diagnostickú a liečebnú starostlivosť  pri gynekologických ochoreniach, v tehotnosti a pri pôrode. Snažíme sa o zachovanie komorného, rodinného prostredia s dôrazom na osobný prístup. Súčasťou oddelenia je aj ambulancia, ktorá je umiestnená na prvom poschodí nemocnice.

V roku 2019 sme na našom oddelení odviedli 896 pôrodov.

 

Príjmová ambulancia je zameraná na príjem pacientok na hospitalizáciu a jednodňovú zdravotnú starostlivosť, kontroly po operáciách, po hospitalizácii, liečbe a konziliárne vyšetrenia.

Lekár: MUDr. Tomáš Remecký
Sestra: Mgr. Vlasta Malláková

Sekundárna ambulancia je zameraná na vyšetrenia, diagnostiku, liečbu a dispenzarizáciu gynekologických pacientok.

Lekár: MUDr. Tomáš Remecký
Sestra: Mgr. Vlasta Malláková

Ambulancia pre rizikové tehotenstvo je zameraná na konziliárne vyšetrenia, príjem na hospitalizáciu a dispenzarizáciu tehotných pacientok.

Lekár: MUDr. Tomáš Remecký
Sestra: Mgr. Vlasta Malláková

Antisterilná ambulancia je zameraná na konziliárne vyšetrenia a liečbu sterility.

Lekár: MUDr. Tomáš Remecký
Sestra: Mgr. Vlasta Malláková

Pôrodnícky trakt pozostáva z príjmovej miestnosti, izby pre prvú dobu pôrodnú, pôrodnej sály a pôrodného boxu. V pôrodnej sále sú umiestnené dve pôrodnícke lôžka oddelené stenou, aby bola zabezpečená intimita počas pôrodu. Lôžka sú polohovateľné a poskytujú rodičke pohodlie pred pôrodom aj počas pôrodu. Pôrodnícky box je oddelený, poskytuje rodičke súkromie a intimitu počas pôrodu. Rodičkám ponúkame možnosť muzikoterapie, aromaterapie a účasti partnera pri pôrode. 

 

Poplatok za kurz
 
Poplatok je potrebné uhradiť pred začiatkom predpôrodného kurzu a doklad o úhrade predložiť p. Mgr. Anne Majerčákovej

IBAN:             SK77 7500 0000 0040 2446 2312

VS:                  dátum platby 

Poznámka:     Predpôrodný kurz