Vysoké Tatry privítali zdravotníkov z celého Slovenska

8.4.2019

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL zorganizovala celoslovenskú odbornú konferenciu s medzinárodnou účasťou XXII. Kežmarské lekárske dni Dr. Vojtecha Alexandra, uskutočnila sa v dňoch 5.-6. apríla 2019 v Kongresovom centre Hotela Academia, Stará Lesná, Vysoké Tatry.

Kežmarské lekárske dni sú už tradične venované pamiatke slávneho kežmarského rodáka a priekopníka röntgenológie  Dr. Vojtechovi Alexandrovi. Ako nás informovala námestníčka riaditeľa nemocnice Mgr. Janka Bartková: „História tohto podujatia siaha do roku 1993, kedy sa 15. Januára konal prvý Kežmarský lekársky deň Dr. Vojtecha Alexandra, ktorý bol venovaný oblasti röntgenológie. Hlavnou témou tohtoročnej konferencie bola multiodborová spolupráca v medicíne zameraná hlavne na odbory vnútorného a všeobecného lekárstva, obezitológie, gynekológie a pôrodníctva, pediatrie, chirurgie a intenzívnej medicíny.

Účastníkov konferencie privítal predseda predstavenstva AGEL SK Ing. Michal Pišoja, MPH. Históriu Kežmarských lekárskych dní prezentovala predsedníčka organizačného výboru Mgr. Janka Bartková. Záštitu nad týmto podujatím prevzal predseda Prešovského samosprávneho kraja PaedDr. Milan Majerský, PhD.

Dvojdňový odborný program bol v prvý deň konferencie rozdelený na sekciu lekárov, sekciu sestier a medicínsko-technických pracovníkov. V sekcii lekárov odznelo v šiestich blokoch 36 odborných prednášok za účasti vyše 100 zaregistrovaných lekárov. V sekcii sestier odznelo v štyroch blokoch 24 odborných prednášok a zúčastnilo sa jej vyše 350 sestier, pôrodných asistentiek a medicínsko-zdravotníckych pracovníkov. V sobotňajšom programe bola spoločná sekcia lekárov a sestier, kde v štyroch blokoch odznelo 20 odborných prednášok. Bohatý program konferencie bol v sobotu ukončený organizátormi podujatia s prísľubom, že v tejto tradícii budú aj naďalej pokračovať.

Podľa vyjadrenia riaditeľa nemocnice Ing. Viktora Halířa: „Teší nás rastúci záujem účastníkov z rôznych zdravotníckych zariadení nielen zo Slovenska, ale aj zástupcov z Českej republiky a Nemecka. Pre nás je to potešujúce, ale aj  zaväzujúce k neustálemu zvyšovaniu kvality odborných prednášok a sprievodného programu konferencie. Veríme, že ponúkaný program konferencie oslovil účastníkov nielen po odbornej, ale aj po spoločenskej stránke, kde v prekrásnom prostredí Vysokých Tatier mali možnosť stretnúť svojich kolegov a priateľov.“

Vedenie kežmarskej nemocnice ďakuje všetkým spoluorganizátorom, účastníkom, partnerom, prednášajúcim a diskutujúcim, lebo to boli práve oni, ktorí zabezpečili vysokú odbornú a spoločenskú úroveň tohto celoslovenského podujatia.

Cieľom tohto podujatia je prehlbovanie odborných vedomostí a výmena vzájomných skúseností zdravotníckych pracovníkov, ktoré prispejú k skvalitňovaniu poskytovanej zdravotnej starostlivosti pre pacientov.

Manažment kežmarskej nemocnice sa aj takouto formou snaží zviditeľňovať na celoslovenskej a medzinárodnej účasti nielen kežmarskú nemocnicu, ale aj mesto a okres Kežmarok.