Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

052 / 4512 111

O nemocnici

Nemocnica v Kežmarku povolila návštevy pacientov, tie prvé boli veľmi emotívne

8.6.2020

Na základe opatrení Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, zrušila od stredy, 3. júna, zákaz návštev hospitalizovaných pacientov. Za prvé dni prišli do nemocnice desiatky príbuzných, ktorí po týždňoch mohli objať svojich blízkych a porozprávať sa s nimi osobne, nielen telefonicky, ako to bolo doposiaľ.

,,Opätovné povolenie návštev potešilo tak pacientov, ako aj ich príbuzných. Stretnutia po týždňoch odlúčenia boli veľmi emotívne až dojímavé, všetci sa veľmi tešili, že toto ťažké obdobie  zvládli a už je za nimi. Návšteva blízkych pacientom veľmi pomáha,“ uviedol riaditeľ kežmarskej nemocnice Ing. Viktor Halíř. V najbližších dňoch očakávajú ešte ich nárast. Pacientov kežmarskej nemocnice môžu príbuzní navštíviť každý pracovný deň medzi 14.-15. hod. a počas víkendov od 13. hod do 14. hod.

Návštevy musia dodržiavať nasledovné opatrenia: 

  • Každá návšteva musí mať pri vstupe do nemocnice na triáži zmeranú telesnú teplotu.
  • V rovnakom čase je možné pripustiť návštevu maximálne dvoch osôb. k jednému pacientovi
  • Výnimky k počtu osôb určuje primár oddelenia, resp. službukonajúci lekár, napr. u pacientov v terminálnom štádiu ochorenia .
  • Je zakázaná návšteva osobám s prejavmi akútneho respiračného ochorenia a u osôb v karanténe v súvislosti s COVID-19.
  • Návštevy je nutné prednostne realizovať mimo izieb a v exteriéri. Ak je nutná návšteva na izbe z dôvodu zdravotného stavu pacienta,  je táto návšteva možná na maximálne 15 minút.
  • Návšteva dodržiava zvýšený hygienicko-epidemiologický režim , je potrebná  dezinfekcia rúk a povinnosť nosiť rúško. Nemocnica je povinná zabezpečiť evidenciu každej návštevy pre prípad následného epidemiologického vyšetrovania.
Späť