Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

052 / 4512 111

O nemocnici

Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku bude mať nové zateplenie

6.7.2020

Nemocnica Dr.Vojtecha Alexandra Kežmarok, ktorá je členom skupiny AGEL, bude na zimu dostatočne pripravená. V týchto dňoch sa začalo s realizáciou úplne nového zateplenia budovy. Financie na tento projekt sa podarilo získať z prostriedkov Európskej únie, celá stavba by mala byť hotová za štyri mesiace.

Hoci vonku vládnu horúčavy, v nemocnici sa naplno pracuje. Stavebný ruch, ktorý sa tu pred pár dňami rozbehol, má za cieľ kompletne zmodernizovať zateplenie nemocnice, ktoré z pohľadu viacerých energetických parametrov bolo už nevyhovujúce. ,,Novým zateplením získa kežmarská nemocnica potrebnú energetickú efektívnosť. Celková cena diela je 175 363,69 EUR bez DPH. V rámci stavby sa budú realizovať potrebné zemné práce, úpravy povrchov a podláh, zrealizujú sa izolácie proti vode a vlhkosti a tepelné izolácie,“ hovorí projektový manažér stavby Ing. Juraj Dzimko.

Všetky práce sa realizujú za plného chodu nemocnice s čo najmenším dopadom na pacientov, návštevníkov i samotných zamestnancov.

„Sme veľmi radi, že sa projekt naplno rozbehol, verím, že jeho priebeh bude bezproblémový a nové zateplenie už v zime pocítia naši pacienti. Je to súčasť našich rozvojových a modernizačných projektov, ktoré v tomto roku v nemocnici realizujeme,“ uviedol riaditeľ Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok Viktor Halíř.

Späť