Kežmarská nemocnica dostala stovky plienok

16.9.2020

Aj napriek tomu, že je tento rok kvôli pandemickej situácii náročnejší a hektickejší, sú ľudia a občianske združenia ochotní si pomáhať. Dôkazom toho je dar od Nadácie Križovatka, ktorá nezištne venovala Novorodeneckému oddeleniu Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL SK, celkovo 370 plienok.

Plienky Pampers od nadácie putovali priamo na oddelenie, kde sú tí najmenší pacienti. Dodané boli plienky dvoch veľkostí, od 1-2,5 kilogramu a od 2-5 kilogramov. Vedenie nemocnice aj personál novorodeneckého oddelenia tento dar veľmi oceňujú. ,,Sme za ne veľmi vďační, pri veľkom počte pôrodov, ktoré máme, nám tento dar určite veľmi pomôže,“ hovorí vedúca sestra oddelenia Mgr. Alžbeta Pokrivčáková.

Mamičiek, ktoré si vybrali pôrodnicu v kežmarskej nemocnici, pribúda, môžu sa tiež prihlásiť na predpôrodný kurz. Konzultácia pôrodného plánu a predstáv o pôrode pomohla už viacerým mamičkám, ktoré boli na svoj životný okamih vopred pripravené.