Kežmarská nemocnica zatiaľ pandemickú situácia zvláda

11.1.2021

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, zatiaľ aktuálnu pandemickú situáciu zvláda. Na základe rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva SR však poskytuje len akútnu zdravotnú starostlivosť, plánované operačné zákroky sa nateraz nerealizujú. Vedenia nemocnice aj naďalej robí všetko preto, aby sa chod nemocnice podarilo udržať.

„K dnešnému dňu evidujeme v našej nemocnici celkovo 14 covid pozitívnych zamestnancov, ďalších 8 je v karanténe. Máme reprofilizovaných 17 lôžok pre pacientov s koronavírusom, 10 z nich môže mať napojenie na kyslík. Momentálne sú obsadené 3 bežné lôžka a 2 pacienti si vyžadujú napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu,“ uviedol riaditeľ Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Viktor Halíř. V nemocnici platia naďalej prísne protiepidemiologické opatrenia a zákaz návštev, zákaz platí aj pre prítomnosť otca pri pôrode.

Nemocnica aj naďalej poskytuje možnosť sa dať otestovať bezplatným antigénovým testom, ako aj PCR testom pre objednaných pacientov. Za minulý týždeň nemocnica realizovala vo svojom mobilnom odberovom mieste 282 PCR testov, z nich 52 bolo pozitívnych. Ďalších 910 záujemcov absolvovalo bezplatný antigénový test, pozitívnych bolo 60 z nich.