Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

052 / 4512 111

O nemocnici

Operačné sály kežmarskej nemocnice majú nové vybavenie

24.3.2021

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, sa neustále snaží zvyšovať kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti aj modernizáciou svojho prístrojového vybavenia. Poslednou novinkou je moderné technické a prístrojové zabezpečenie operačných sál. Tie majú nové operačné stoly s novým osvetlením s operačnými LED lampami. Pribudol aj laparoskopický prístroj, ktorý disponuje modernými funkciami a využíva sa nové laparoskopické inštrumentárium.

Operačné sály kežmarskej nemocnice majú k dispozícii nové príslušenstvo, ktoré uľahčuje, modernizuje a skvalitňuje operačné zákroky. Nemocnica ho zakúpila v rámci zákazky s názvom „Modernizácia nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku – svetlá, operačné stoly a prístrojové vybavenie operačných sál v celkovej hodnote 516.000,- €. Laparoskopické inštrumentárium bolo zakúpene z investičného plánu v celkovej hodnote 23.480,68 €. Je obrovským prínosom pre zdravotnícky personál pri operačných výkonoch, čo v konečnom dôsledku pocíti aj pacient.

„Nový laparoskopický prístroj pozostáva z obrazovky, kamery s led svetlom, z  insuflátora, a pumpy na irigáciu a odsávanie. Celý prístroj je položený na pojazdnom vozíku. Poloha monitora sa dá jednoducho regulovať a zmeniť jeho výška a uhly v rámci kolmej pozície na stojan prístroja, aby mohol operátor pohodlne pracovať z rôznych pozícií. Vľavo od prístroja sa nachádza elektrochirurgická jednotka, kde je monopolárne a bipolárne pálenie. K tomu je k dispozícii kamerová hlava, optiky, inštrumentárium a všetko to vo vysokom rozlíšení,“ opisuje Ing. Marcel Medoň, odborník  oblasti medicínskej techniky.

„Sme vďační za nové príslušenstvo, ktoré nám uľahčuje a najmä skvalitňuje prácu na operačnej sále. Okrem laparoskopického prístroja máme k dispozícii nové operačné stoly, osvetlenie a inštrumenty, ktoré sú k realizácii jednotlivých operačných výkonov nevyhnuté,“ hovorí vedúca sestra jednodňovej zdravotnej starostlivosti a oddelenia centrálnej operačnej sály, Mgr. Veronika Nadžadyová.

Späť