Pandemická situácia v kežmarskej nemocnici sa výrazne zlepšila. Nemocnica už neeviduje žiadneho covid pozitívneho zamestnanca

19.4.2021

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, má zrejme najhoršie pandemické obdobie za sebou. Nemocnica hlási pokles covidových pacientov, zo zamestnancov už nikto nemá koronavírus. Ak tento priaznivý vývoj bude pokračovať, nemocnica postupne začne aj s plánovanými operáciami.

„K dnešnému dňu poskytujeme zdravotnú starostlivosť 7 pacientom s koronavírusom na bežnom lôžku, 4 pacienti si ešte vyžadujú napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu, takže tieto intenzivistické lôžka máme plne vyťažené,“ informoval riaditeľ nemocnice Ing. Viktor Halíř. Po dlhom čase nemocnica neeviduje žiadneho zamestnanca s koronavírusom a nikto z nich nie je ani v karanténe.

V uplynulom týždni nemocnica vykonala 27 nevyhnutných operácií, ak pozitívny trend bude pokračovať, nemocnica spustí postupne aj plánované operácie. Najprv tie menej náročné, ktoré si nevyžadujú náročnú pooperačnú starostlivosť.

Vývoj pandémie dokladujú aj minulotýždňové výsledky testovania. „PCR testov sme vykonali 345, tu je ešte pozitivita na úrovni 25%, ale z 944 antigénových testov už boli pozitívne len 4, čo je ani nie pol percenta,“ uviedol riaditeľ nemocnice. Zatiaľ tu stále platia protipandemické opatrenia a zákaz návštev pacientov.