Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

052 / 4512 111

O nemocnici

V Kežmarku otvorili vakcinačné centrum

25.5.2021

Očkovacie centrum v budove polikliniky zriadilo mesto Kežmarok v spolupráci s Nemocnicou Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku.

Do prevádzky bolo slávnostne uvedené v utorok 25. mája za účasti primátora mesta Jána Ferenčáka, riaditeľa nemocnice Františka Lešundáka a medicínskeho riaditeľa AGEL SK Waldemara Kmiecika. „Som veľmi rád, že v Kežmarku sa nám dnes podarilo otvoriť vakcinačné centrum, aby všetci tí, ktorí majú o očkovanie záujem, nemuseli cestovať do iného okresu. Je to služba pre ľudí a jedna z foriem, ako sa ochrániť a vrátiť sa k životu, ktorý sme poznali pred pandémiou,” povedal Ján Ferenčák.

Podľa riaditeľa nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku Františka Lešundáka je očkovanie jediná cesta prevencie: „Očkovanie je jedinou šancou ako sa pred ochorením COVID-19 chrániť. My urobíme všetko preto, aby sa ľudia zaočkovali. Najlepšie riešenie pre pacientov, pre zamestnancov nemocnice aj nemocnice ako takej je, aby bolo zaočkovaných čo najviac ľudí. Pomôžu tým sebe a tiež zdravotníkom, ktorí sa budú môcť venovať svojej práci.”

Denná kapacita očkovacieho centra je 150 zaočkovaných. Očkuje sa vakcínou od spoločností Pfizer/BioNTech každý pracovný deň od pondelka do piatka v čase od 7:00 do 15:30 hod. Záujemcovia o očkovanie sa môžu registrovať cez vakcinacia.nczisk.sk/registracia.

„Sme radi, že nám Ministerstvo zdravotníctva SR vyhovelo a schválilo prevádzku očkovacieho centra, ktoré sa podarilo spustiť vďaka spolupráci s mestom Kežmarok. Nemocnica poskytuje vakcinačnému centru odbornú medicínsku súčinnosť, prípravu a aplikáciu vakcín, zabezpečuje zdravotníkov a IT služby. Vakcinácia je jediný spoľahlivý spôsob, ako zabezpečiť v regióne elimináciu šírenia koronavírusu. Verím, že sa podarí zaočkovať čo najviac obyvateľov a že aj otvorenie tohto vakcinačného centa presvedčí ešte nerozhodnutých ľudí, aby vakcináciu zvážili,“ dodala na záver Lýdia Wikarská, námestníčka pre liečebno-preventívnu starostlivosť Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku.

Medzi prvými zaočkavanými v Kežmarku boli historička a spisovateľka Nora Baráthová a športový tréner Jozef Juházs, ktorý ako dobrovoľník pomáhal pri všetkých celoplošných testovaniach v meste.

Mgr. Barbora Sosková
oddelenie komunikácie a propagácie

Späť