Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

052 / 4512 111

O nemocnici

V kežmarskej nemocnici sa opäť rodí nový život

2.8.2021

Po niekoľkodňovej prestávke Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, opäť počuť mrnčanie novonarodených bábätiek. Jedno z prvých narodených detičiek bol malý Tobiasko, ktorý sa narodil mamičke Darine.

V kežmarskej nemocnici sa po krátkej prestávke gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia, ktorá bola ukončená 26. 7. 2021 v ranných hodinách, opäť zrodili nové životy. Medzi prvými bábätkami bol aj malý Tobiasko. Narodil sa 29. 7. 2021 o 7.00 hod. mamičke Darinke. Má 2900 gramov a 49 centimetrov. „V nemocnici prebehlo všetko v poriadku a na oddelení je veľmi milý personál,“ pochvaľuje si mamička Darina.

„Tešíme sa z každého dieťatka narodeného v našej nemocnici. Mamka Darina a malý Tobiasko sú zdraví a aj my sa tešíme z jeho príchodu na svet. Prijali sme aj novú zásielku ružových a modrých čiapočiek pre bábätká s nápisom „Už som tu“ od spoločnosti AGEL a.s. Po pôrode ich budeme odovzdávať mamičkám spolu s farebnou knižkou plnou detských ilustrácií od zdravotnej poisťovne UNION,“ vraví vedúca sestra novorodeneckého oddelenia Mgr. Alžbeta Pokrivčáková.

Malý Tobiasko bol 471 dieťatko, ktoré sa narodilo v kežmarskej nemocnici od začiatku roka 2021. K dnešnému dňu je to celkovo už  479 novorodencov od začiatku roka.

Späť