Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

052 / 4512 111

O nemocnici

Vo vakcinačnom centre kežmarskej nemocnice je možnosť očkovania bez registrácie

20.8.2021

Vo vakcinačnom centre Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL je možnosť očkovania proti ochoreniu COVID-19 bez registrácie. Vakcinačné centrum kežmarskej nemocnice je v budove polikliniky na Hviezdoslavovej ulici č. 27. Prevádzka vakcinačného centra je každý pracovný deň od 7.00 hod. do 15.30 hod. Posledný záujemca o očkovanie by mal prísť najneskôr o 15.00 hod.

„Vo vakcinačnom centre našej nemocnice je možnosť očkovania bez predošlej registrácie. Možnosť zaočkovania je každý pracovný deň od 7.00 hod. do 15.00 hod. s prestávkou od 12.00 hod. do 12.30 hod. Výnimkou je stredajšie popoludnie, kedy očkujeme deti od 12 do 15 rokov. Verejnosť by sme chceli poprosiť, aby v stredu popoludní prichádzali len neregistrovaní záujemcovia od 12 do 15 rokov. Dôvodom je nevyhnutná prítomnosť pediatria pri očkovaní tejto vekovej kategórie,“ informuje PhDr. Anna Rybková, námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť kežmarskej nemocnice.

„Prevádzku vakcinačného centra sme slávnostne otvorili 25. mája 2021. Za takmer už tri mesiace sme podali už 11 475 vakcín, z toho 3154 bolo podaných v okolitých obciach našou mobilnou očkovacou jednotkou,“ dodáva námestníčka PhDr. Anna Rybková.

„Možnosť informovania sa je aj na telefónnom čísle vakcinačného centra 052/4512 342 počas prevádzkovej doby. Naďalej očkujeme dvojdávkovou vakcínou Comirnaty od firmy Pfizer/BiNTech. Záujemcovia o očkovanie si môžu vyplniť dotazník a informovaný súhlas v pohodlí domova a už s vyplnenými tlačivami prísť na očkovanie. Môžu si ich stiahnuť na našej domovskej webovej stránke www.nemocnicakezmarok.agel.sk v sekcii „Informácie o očkovaní proti Covid-19,“ informuje PhDr. Lenka Gontkovská, vedúca sestra vakcinačného centra.

Po očkovaní je aj naďalej potrebné dodržiavanie epidemiologických opatrení v zmysle R-O-R. Rúško. Odstup. Ruky. Okrem toho sa pred očkovaním a počas doby od prvého a druhého očkovania neodporúča príjem alkoholických nápojov, keďže alkohol vo vyššej miere znižuje imunitu, čo môže viesť aj k neúčinnosti očkovacej látky.


Užitočné informácie po očkovaní proti ochoreniu COVID-19

  1. V mieste vpichu môžete po očkovaní pociťovať bolestivosť, začervenanie a opuch.
  2. V ojedinelých prípadoch sa môžu vyskytnúť prejavy ako mierna horúčka, bolesť hlavy, únava a bolesť svalov. Postačujúce je podanie liekov od teploty alebo od bolesti, podľa individuálnej znášanlivosti.
  3. Prijímajte dostatok tekutín.
  4. V prípade dlhšie trvajúcich ťažkostí je potrebné kontaktovať všeobecného lekára.
  5. Po očkovaní nie je vhodné užívanie alkoholických nápojov. Platí to od prvého očkovania až do ukončenia očkovania, keďže alkohol znižuje funkciu imunitného systému a môže znížiť účinok vakcíny.
  6. Adekvátna ochrana proti ochoreniu COVID-19 začína 7 dní po očkovaní. Podľa súčasného stavu vedomostí je asi 95 ľudí zo 100 chránených pred týmto ochorením.

Po očkovaní je nevyhnutné aj naďalej dodržiavať nariadené protiepidemiologické opatrenia. R-O-R. Rúško. Odstup. Ruky. 

Späť