Kežmarská nemocnica sa stará o 12 pozitívnych pacientov Pre záujemcov o očkovanie pridáva v januári deň navyše

10.1.2022

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, sa k dnešnému dňu stará o 12 covid pozitívnych pacientov, z ktorých 2 potrebujú podporu umelej pľúcnej ventilácie a 1 podporu high flow. V priebehu týždňa ide o pokles o 1 pacienta. Nemocnica eviduje aj mierny výpadok personálu. Vo vakcinačnom centre sa za minulý týždeň podalo 516 vakcín proti ochoreniu COVID-19.

„Začiatkom tohto týždňa sa na troch oddeleniach staráme o 12 covid pozitívnych pacientov. V priebehu jedného týždňa tak evidujeme pokles o jedného pacienta. Z tohto počtu je 9 pacientov na kyslíkových lôžkach, 1 potrebuje nazálne aplikovanú ventilačnú podporu s vysokým prietokom plynov, tzv. high flow a 2 potrebujú podporu umelej pľúcnej ventilácie. Na gynekologicko-pôrodníckom oddelení sa staráme aj o covid pozitívnu tehotnú pacientku. Začiatkom tohto týždňa evidujeme pozitivitu na ochorenie covid-19 aj v prípade piatich kolegov z našej nemocnice,“ informuje námestíčka pre liečebno-preventívnu starostlivosť MUDr. Lýdia Wikarská.

Minulý týždeň sa vo vakcinačnom centre nemocnice podalo 516 dávok vakcín proti ochoreniu covid-19. Najvyšší záujem sa eviduje pri tretej dávke, ktorá bola podaná 328 záujemcom. Vakcinačné centrum je v prevádzke v budove polikliniky na Hviezdoslavovej ulici č. 27 a proti ochoreniu covid-19 sa očkuje len vakcínou Pfizer/BioNTech. Na ulici Dr. Daniela Fischera nemocnica prevádzkuje mobilné odberové miesto covid-19, v ktorom sa počas minulého týždňa vykonalo 797 antigénových testov, ktorých pozitivita bola 2,51%. PCR testov bolo urobených 455 a pozitivita predstavovala 33,40%.

V mesiaci január nemocnica mení časový harmonogram vakcinačného centra a pre záujemcov sprístupňuje štvrtok ako deň navyše. Posledný záujemca by mal prísť najneskôr 15 minút pred ukončením pracovnej doby. Časový harmonogram vakcinačného centra je pravidelne aktualizovaný v úvode webovej stránky Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok v sekcii „Informácie o očkovaní“.

Časový harmonogram očkovania v januári 2022

UTOROK:         07:00 – 12:00 (registrovaní)

12:30 – 15:30 (neregistrovaní)

STREDA:          07:00 – 12:00 (registrovaní)