Situácia v kežmarskej nemocnici sa zlepšila Minulý týždeň bol zaevidovaný len jeden príjem na oddelenie covid-19

18.1.2022

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok n. o., člen skupiny AGEL, sa k dnešnému dňu stará o 5 covid pozitívnych pacientov. Situácia v nemocnici sa ohľadom starostlivosti o pacientov pozitívnych na ochorenie covid-19 počas minulého týždňa zlepšila, no ďalší priebeh v súvislosti s variantom Omikron nie je istý. V priebehu minulého týždňa kežmarská nemocnica zaevidovala len jeden príjem pacienta na oddelenie covid-19. V pondelok (17. 1. 2022) sa však prijali ďalší traja pacienti. Záujemcom o očkovanie sa podalo 924 dávok vakcín proti ochoreniu covid-19.

„Situácia v našej nemocnici sa ohľadom starostlivosti o pacientov pozitívnych na ochorenie covid-19 zlepšila. V priebehu minulého týždňa sme zaevidovali len jeden príjem pacienta na oddelenie covid-19. Niekoľko príjmov nám však pribudlo v pondelok, a tak sa k dnešnému dňu staráme o 5 covid pozitívnych pacientov, čo je stále o 7 menej ako minulý pondelok. Z celkového počtu 35 reprofilizovaných lôžok sú 2 pacienti na kyslíkovom lôžku na internom oddelení, 2 pacientky na gynekologicko-pôrodníckom oddelení a jeden je na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny a potrebuje podporu umelej pľúcnej ventilácie. Z radov našich kolegov sú pozitívni už len traja a nikto nie je v karanténe,“ informuje námestíčka pre liečebno-preventívnu starostlivosť MUDr. Lýdia Wikarská.

Minulý týždeň podali záujemcom o očkovanie 924 dávok vakcín proti ochoreniu covid-19. ,,Najvyšší záujem v poslednom období evidujeme pri tretej dávke, ktorú sme podali 571-krát. V piatok, 14. januára, sme sa s našim tímom mobilnej očkovacej jednotky opäť vybrali do terénu a v obci Výborná sme z celkového počtu podali 216 dávok vakcín Pfizer/BioNTech. V mobilnom odberovom mieste covid-19 sa počas minulého týždňa vykonalo 847 antigénových testov, ktorých pozitivita bola 2,36%. PCR testov sa vykonalo 395 a pozitivita predstavovala 19,50%, čo je o 13,9% menej ako v minulom týždni,“ hovorí PhDr. Anna Rybková, námestníčka riaditeľa pre ošetrovateľskú starostlivosť.

V mesiaci január kežmarská nemocnica mení časový harmonogram vakcinačného centra a pre záujemcov sprístupňuje štvrtok ako deň navyše. Posledný záujemca by mal prísť najneskôr 15 minút pred ukončením pracovnej doby. Časový harmonogram vakcinačného centra je pravidelne aktualizovaný v úvode webovej stránky Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok v sekcii „Informácie o očkovaní“.

Časový harmonogram očkovania v januári 2022

UTOROK:         07:00 – 12:00 (registrovaní)

12:30 – 15:30 (neregistrovaní)

STREDA:           07:00 – 12:00 (registrovaní)