Kežmarská nemocnica povolila návštevy

25.4.2022

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, už povoľuje návštevy pacientov lôžkových oddelení. Rozhodnutie je platné od pondelka 25. apríla 2022. Návštevníci nesmú mať príznaky ochorenia COVID-19, v zdravotníckom zariadení musia mať prekryté dýchacie cesty a maximálna doba trvania návštevy pacienta dvomi osobami súčasne je 30 minút. Povolenie návštev sa nevzťahuje na oddelenie COVID-19 a oddelenia s karanténnym režimom.

Kežmarská nemocnica s niekoľkými výnimkami a podmienkami zrušila od pondelka 25. apríla zákaz návštev. „Na základe zlepšujúcej sa epidemiologickej situácie pristupujeme k zrušeniu zákazu návštev. Toto povolenie sa však nevzťahuje oddelenie COVID-19 a oddelenia s karanténnym režimom, kde zákaz návštev ostáva naďalej v platnosti,“ informuje riaditeľ nemocnice Ing. František Lešundák.

Návštevy sú povolené za dodržania nasledovných podmienok:

Osoby vykonávajúce návštevu a sprievod pacienta:

1. Nesmú mať príznaky COVID-19 zvýšená telesná teplota nad 37 °C, kašeľ, nočné potenie, únava, bolesti hrdla, bolesti hlavy, dýchavičnosť, strata chuti alebo strata čuchu, črevné a zažívacie problémy, pocit upchatého nosa.

2. Nesmú mať ošetrujúcim lekárom nariadenú domácu izoláciu a liečbu, či povinné prekrytie horných dýchacích ciest na verejnosti respirátorom/rúškom pre pozitívny test na ochorenie COVID-19.

3. Nesmú mať ošetrujúcim lekárom nariadenú karanténu pre úzky kontakt s COVID-19 pozitívnou osobou, či COVID-19 pozitívneho člena domácnosti.

Upozornenie:

1. Návšteva a sprievod pacienta musí mať počas prítomnosti v zdravotníckom zariadení nasadený na nose a ústach respirátor FFP2 (alebo FFP3) bez výdychového ventilu v súlade s platnými vyhláškami ÚVZ SR.

2. Návšteva sa povoľuje maximálne 2 osobám k pacientovi súčasne a v trvaní max. 30 minút.

3. Ošetrujúci lekár má právo rozhodnúť o okamžitom ukončení návštevy/sprievodu v prípade dôvodného podozrenia alebo získania informácie, že návštevník (sprievod) nedodržal vyššie stanovené podmienky.