Pozitivita AG a PCR testov v kežmarskej nemocnici za minulý týždeň výrazne poklesla

21.3.2022

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok n. o., člen skupiny AGEL, sa stále pasuje s miernym výpadkom personálu a covid pozitívnymi pacientmi. Pozitivita antigénového testovania klesla z 10 % na 4 % a pozitivita PCR testov klesla takmer o 14 %. Nízky záujem o vakcináciu naďalej pretrváva.

„K dnešnému dňu sa staráme o 16 pacientov pozitívnych na ochorenie covid-19, čo je o 2 menej ako začiatkom minulého týždňa.  Na kyslíkovom lôžku je 10 pacientov, 2 sú napojení na umelú pľúcnu ventiláciu, 3 pacientky evidujeme na gynekologicko-pôrodníckom oddelení a jedno covid pozitívne dieťa je na oddelení pediatrie. Evidujeme 8 pozitívnych zamestnancov. Vzhľadom na to, že pozitivita za minulý týždeň poklesla počítame s postupným úbytkom pozitívnych pacientov aj zamestnancov,“ informuje v zastúpení námestníka pre liečebno-preventívnu starostlivosť, MUDr. Peter Bárta.

„V priebehu minulého týždňa došlo k poklesu pozitivity AG testov z 10 % na 4 %. Ešte výraznejší pokles pozitivity sme zaznamenali v prípade PCR testovania, ktorý predstavoval oproti minulému týždňu zníženie o takmer 14 % (z hodnoty 65,73 % na aktuálnych 51,94 %). Vo vakcinačnom centre už druhý týždeň neevidujeme záujem o prvú dávku vakcíny proti ochoreniu covid-19. V priebehu vakcinačného dňa sme podali len 29 dávok,“ hovorí PhDr. Anna Rybková, námestníčka riaditeľa pre ošetrovateľskú starostlivosť.

Mobilné odberové miesto covid-19 je aj naďalej v prevádzke, počas ktorej sa vykonávajú PCR testy pre indikovaných s výmenným lístkom od lekára a prihlásených prostredníctvom NCZI/RÚVZ. Nemocnica ponúka za poplatok aj možnosť objednania sa na antigénové a PCR testovanie prostredníctvom webu www.agellab.sk. Poplatok za komerčné antigénové testovanie je 7,99 €.

Časový harmonogram mobilného odberového miesta covid-19

PONDELOK – PIATOK:    07:00 – 12:00; 12:30 – 15:30

PCR testovanie RÚVZ/NCZI + objednávky prostredníctvom www.agellab.sk (komerčné PCR a AG testovanie)

Časový harmonogram očkovania v marci 2022