Kežmarská nemocnica prenajíma kyslíkový koncentrátor

24.3.2022

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok n.o., člen skupiny AGEL, ponúka pacientom novú službu, možnosť prenájmu prenosného kyslíkového koncentrátora OXY LIGHT. Oxygenoterapia sa aplikuje s cieľom okysličovania organizmu, celkovej regenerácie buniek, posilnenia imunity, naštartovanie bunkového metabolizmu, látkovej výmeny v organizme a revitalizácie správnej činnosti pľúc.

Hodnota samotného prístroja sa pohybuje približne v rozmedzí 900 – 1000 eur. Kežmarská nemocnica však ponúka možnosť prenájmu prenosného kyslíkového koncentrátora OXY LIGHT. Cena zapožičania prístroja sú tri eurá na jeden deň. K dispozícii sú dva moderné kyslíkové koncentrátory, ktoré sa vyznačujú jednoduchou údržbou a prehľadným dotykovým ovládaním.

S prípadným záujemcom sa podpíše nájomná zmluva, ktorá uvádza cenu zapožičania 3 € na jeden deň. „Kyslíkový koncentrátor slúži najmä lekármi indikovaným pacientom, ktorí majú ťažkosti s dýchaním. Vďaka prístroju môžu v domácom pohodlí vdychovať vyššiu koncentráciu kyslíka, čo pomáha pri liečbe dýchacích ciest. Prístroj tak môže pomôcť  pacientom, ktorí prekonali ochorenie Covid-19 a stále pociťujú respiračné problémy,“ vysvetľuje PhDr. Mária Jašňáková.

V prípade záujmu o prenájom tohto prenosného kyslíkového koncentrátora je možné kontaktovať vedúcu sestru  vakcinačného centra a mobilného odberového miesta covid-19, PhDr. Máriu Jašňákovú.

Kontakt:

Telefónne číslo: +421 52 4512 345