Detské oddelenie kežmarskej nemocnice dostane vďaka Charity golf cupu pod záštitou Petra Bondru nové vybavenie

3.8.2022

Detské oddelenie Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, bude mať vďaka charitatívnemu projektu Charity golf cup nové vybavenie. Projekt pod záštitou Petra Bondu prispeje na vybavenie detského oddelenia sumou 4992,36€. Peter Bondra odovzdal v Hoteli International zástupcom kežmarskej nemocnice symbolický šek.

„V mene nášho detského oddelenia Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku sa chceme srdečne poďakovať Petrovi Bondrovi a ostatným účastníkom tohto úžasného charitatívneho projektu. Tešíme sa na nové príslušenstvo, ktoré bude vďaka finančnej čiastke zakúpené na detské oddelenie. Je pre nás nesmiernym potešením, že sme sa stretli s tak milým prístupom a ľuďmi, ktorí sú svojou činnosťou nezištne nápomocní. Želáme im mnoho úspechov v ich živote a pri ďalších vydarených projektoch. Môžeme sľúbiť, že nové vybavenie bude plne využívané pre poskytovanie zdravotnej starostlivosti tých najzraniteľnejších, našich pacientov,“ hovorí primárka detského oddelenia kežmarskej nemocnice, MUDr. Zuzana Seligová.

Charity golf cup pod záštitou Pera Bondru sa každoročne koná pod Tatrami v Golfovom rezorte Black Stork. Vďaka 14. ročníku charitatívneho podujatia boli symbolické šeky odovzdané aj zástupcom detského oddelenia kežmarskej nemocnice, na ktoré sa v najbližšej dobe zakúpi 5 Apnoe monitorov, 2 prebaľovacie stoly, pulzný oxymeter, 5 postieľok a liekovú skrinku. Všetky položky s hodnotou bezmála 5000€. Počas štrnástich ročníkov turnaja boli prostredníctvom Nadácie Miroslava Šatana a projektu Hodina deťom podporené deti s ťažkým zdravotným postihnutím, detské oddelenie v NsP v Poprade, škola pracujúca s deťmi s Autizmom, Detský liečebný ústav respiračných chorôb, Národný ústav detskej tuberkulózy a respiračných chorôb v Dolnom Smokovci, Centrum vôľa žiť, Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku a ďalšie sumou 312 808€.

„Tieto financie, ktoré sme získali počas golfového turnaja v roku 2021 s oneskorením odovzdávame organizáciám, ktorých výber nechal na seba dlhšie čakať, ale o to viac veríme, že pomáhame na správnom mieste,“ uvádza Peter Bondra. Ďalší, už 15. ročník, Charity golf cupu sa uskutoční 6. augusta 2022 pod Tatrami v Golfovom rezorte Black Stork.