V septembri sa v kežmarskej nemocnici narodilo najviac bábätiek

6.10.2022

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, sa počas septembra narodilo najviac bábätiek v tomto roku. Z celkového počtu 97 novorodencov bolo 60,8 % narodených chlapcov a 39,2 % dievčat. Pri troch pôrodoch sa narodili dvojičky. Mená novorodencov mali tradičný i netradičný charakter.

V kežmarskej nemocnici sa počas deviatich mesiacov narodilo 666 bábätiek. Nemocnica eviduje september ako mesiac s najvyšším počtom pôrodov. Tak, ako aj po minulé roky, aj v tomto roku vedú v štatistikách chlapci. „Tento mesiac evidujeme zatiaľ najvyšší počet pôrodov v tomto roku. Celkovo je to 94 pôrodov, pri ktorých sa narodilo 97 novorodencov, z toho 59 chlapcov a 38 dievčat, “ informuje vedúca sestra novorodeneckého oddelenia Mgr. Alžbeta Pokrivčáková.

V septembri bolo narodené jedno dieťa vo váhovej kategórii nad 4000 g a dve deti vo váhovej kategórii pod 1000 g. „Vyššie percento novorodencov prichádza na svet prirodzenou cestou, no vo všeobecnosti vnímame nárast v počte vykonaných sekcií. V mesiaci september bolo tzv. cisárskym rezom privedených na svet 23 novorodencov,“ hovorí vedúca sestra gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia, Mgr. Katarína Živčáková.

Mamičky rodiace v kežmarskej nemocnici svojim ratolestiam vybrali netradičné aj tradičné mená. Medzi ojedinelými menami boli napríklad Ashley, Evelyn, Aurel Pavol, Anastázia, Valentína, Noel či Eliáš. Tradičnejšie mená si z kežmarskej pôrodnice odniesli detičky Michal, Ján, Filip, Jozef, Eduard, Anna, Nela, Daniela, Amália či Bianka.