Kežmarská nemocnica očkuje vakcínou proti variantu Omicron

18.10.2022

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, prevádzkuje v súčasnosti vakcinačné centrum dvakrát do mesiaca. Od 19. 10. 2022 ponúka záujemcom možnosť očkovania vakcínou Comirnaty Original/Omicron BA. 4-5, zameranou proti variantu Omicron. Vakcinačné centrum sa nachádza v priestoroch polikliniky na Hviezdoslavovej ulici č. 27.

Vo vakcinačnom centre Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku je možnosť očkovania proti variantu Omicron. „Od stredy, 19. 10. 2022, je možnosť očkovania posilňujúcou dávkou vakcíny Comirnaty Original/Omicron BA. 4-5 proti variantu Omicron ochorenia COVID-19. Vakcínu je možné podať osobám starším ako 12 rokov, ktoré už absolvovali základnú očkovaciu schému proti ochoreniu COVID-19. Možné je to však najskôr až po troch mesiacoch od podania poslednej očkovacej látky,“ informuje námestníčka pre liečebno-preventívnu starostlivosť kežmarskej nemocnice, MUDr. Lýdia Wikarská.

„Naše vakcinačné centrum je v prevádzke každý druhý týždeň, vždy v stredu. Najbližšie očkovanie bude realizované zajtra, 19. 10. 2022. V čase 07:00 – 10:30 bude možnosť očkovania vakcínou Pfizer/BioNTech a Omicron BA.4-5. Neskôr, v čase 10:30 – 11:00 je umožnené očkovanie vakcínou Nuvaxovid. Vakcinačné centrum sa nachádza na Hviezdoslavovej ulici č. 27 a jeho aktuálny časový harmonogram je zverejnený na webovej stránke nemocnice v sekcii „Informácie o očkovaní proti COVID-19,“ doplňuje vedúca sestra vakcinačného centra a mobilného odberové miesta COVID-19, PhDr. Mária Jašňáková.