Detské oddelenie kežmarskej nemocnice dostalo nové vybavenie Vďačí zaň podujatiu Charity golf cup pod záštitou Petra Bondru

25.1.2023

Detské oddelenie Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, dostalo vďaka charitatívnemu projektu Charity golf cup nové vybavenie. Projekt pod záštitou Petra Bondru prispel v minulom roku na vybavenie detského oddelenia sumou takmer 5 000 eur. V súčasnosti sú všetky dary skompletizované a slúžia na poskytovanie zdravotnej starostlivosti malým pacientom na detskom oddelení.

Detské oddelenie sa teší z nových zariadení, ktoré zútulňujú priestor a zlepšujú efektivitu práce. „V mene nášho detského oddelenia veľmi pekne ďakujeme Petrovi Bondrovi a ostatným účastníkom charitatívneho projektu Charity golf cup. Vďaka finančnému príspevku takmer 5000 eur sme si na oddelenie zakúpili nové príslušenstvo a zariadenie, ktoré nám pomôže zlepšiť pracovné podmienky a v konečnom dôsledku aj poskytovanie zdravotnej starostlivosti. Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na tomto projekte a držíme im palce pri ďalších podobných charitatívnych podujatiach,“ hovorí primárka detského oddelenia kežmarskej nemocnice MUDr. Zuzana Seligová, vďaka ktorej sa oddelenie zapojilo do tohto projektu.

Detské oddelenie sa teší z dvoch nových prebaľovacích pultov s úložným priestorom, z piatich postieľok, piatich monitorov dychu, z liekovej skrinky a pulzného oxymetra. Charity golf cup pod záštitou Petra Bondru sa každoročne koná pod Tatrami v Golfovom rezorte Black Stork. Vďaka 14. ročníku charitatívneho podujatia bol odovzdaný symbolický šek aj zástupcom detského oddelenia kežmarskej nemocnice. Všetky položky s hodnotou bezmála 5000 eur sa už v súčasnosti nachádzajú na detskom oddelení.