Kežmarskí chirurgovia vykonávajú širokú škálu operačných zákrokov

21.4.2023

Oddelenie jednodňovej zdravotnej starostlivosti Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL, vykonáva širokú škálu operácií. V minulom roku prvýkrát vykonalo pod vedením primára MUDr. Martina Novotného, MPH menej častý typ operačného zákroku. Laparoskopicky operovali pupočný pruh (umbilikálna hernia). Ide o stredne ťažkú operáciu, ktorá sa v blízkom okolí vykonáva len zriedkavo.

Kežmarská nemocnica realizuje širokú škálu operačných zákrokov z viacerých odborov, ktorými sú chirurgia, traumatológia, ortopédia a otorinolaryngológia. „Ak by mal pacient záujem o menej častý a špecifický operačný zákrok, ponúkame možnosť individuálnej konzultácie. Pre nás je dôležitá predovšetkým spokojnosť pacientov. Vždy sa každému snažíme vyhovieť v čo najvyššej možnej miere a poskytnúť mu najlepšie riešenie pri individuálne posudzovaných problémoch,“ hovorí primár jednodňovej zdravotnej starostlivosti kežmarskej nemocnice, MUDr. Martin Novotný, MPH.

V minulom roku začala kežmarská nemocnica vykonávať menej častý typ operačného zákroku. Ide o laparoskopicky operovaný pupočný pruh (herniu). „Tento typ operačného zákroku sme v našej nemocnici realizovali prvýkrát už v minulom roku a som rada, že som mohla pri ňom asistovať. Pán primár je skúsený, erudovaný chirurg a na naše oddelenie priniesol nové pracovné metódy a skúsenosti. Úroveň oddelenia jednodňovej zdravotnej starostlivosti a vykonávaných laparoskopických zákrokov sa určite pozdvihla,“ hovorí primárka centrálnych operačných sál a námestníčka riaditeľa pre liečebno-preventívnu starostlivosť, MUDr. Lýdia Wikarská.

Ponúkané typy výkonov jednodňovej zdravotnej starostlivosti (JZS) v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok, člen skupiny AGEL:

Chirurgia:

Laparoskopická operácia inquinálnej hernie metódou TAPP

Laparoskopická operácia umbilikálnej hernie metódou IPOM

Operácie hernií otvoreným prístupom

Laparoskopická revízia a adheziolýza dutiny brušnej s odobratím histologických vzoriek v indikovaných prípadoch

Operácia varixov dolných končatín

Operácia zhubných a nezhubných nádorov kože a podkožia s histologickým vyšetrením

Operácia fisúry konečníka

Operácia hemoroidov moderným spôsobom

Operácie vrastených nechtov

Ortopédia a traumatológia: