Kežmarský medicínsky velikán má svoju galériu

2.5.2023

Aj fotografia Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člena skupiny AGEL, je súčasťou galérie, ktorá vznikla na počesť Dr. Vojtecha Alexandra. Nachádza sa v priestoroch SOŠ Garbiarska 1 v Kežmarku. Stálu fotogalériu zo života kežmarského medicínskeho velikána pripravil Spolok lekárov Dr. Vojtecha Alexandra pri príležitosti životného jubilea dlhoročného predsedu spolku.

Spolok lekárov Dr. Vojtecha Alexandra otvoril fotogalériu zo života kežmarského velikána slovenskej medicíny a z činnosti lekárov v období rokov 1993 – 2023 pri príležitosti životného jubilea dlhoročného predsedu spolku MUDr. Petra Slovíka. Slávnostného otvorenia sa zúčastnili aj niektorí lekári kežmarskej nemocnice. „Boli sme pozvaní nielen ako členovia spolku lekárov, ale aj zástupcovia nemocnice, keďže je fotografia našej nemocnice nosiacej meno velikána súčasťou fotografickej galérie. Ďakujeme za príjemnú atmosféru a náhľad do histórie, ktorou nás previedol MUDr. Peter Marko, MPH, súčasný predseda spolku lekárov Dr. Vojtecha Alexandra. V Neposlednom rade ďakujeme aj MUDr. Petrovi Slovíkovi za celoživotnú prácu a želáme všetko dobré k jeho jubileu,“ hovorí námestíčka pre liečebno-preventívnu starostlivosť kežmarskej nemocnice, MUDr. Lýdia Wikarská.

Hosťom sa prihovoril aj riaditeľ SOŠ Garbiarska 1, Kežmarok Ing. Vojtech Wagner, vďaka ktorému sa podarilo zrealizovať stálu expozíciu fotografií zo života Dr. Vojtecha Alexandra v priestoroch školy, ktorú niekedy navštevoval sám Dr. Vojtech Alexander. V prednáškovej miestnosti bola pripravená prezentácia o živote Dr. Vojtecha Alexandra, o profesijnom pôsobení bývalého predsedu spolku a histórii Kežmarských lekárskych dní, ktoré sú v súčasnosti organizované pod záštitou kežmarskej nemocnice.