Centrum predpôrodnej prípravy kežmarskej nemocnice zdobia fotografie od profesionálnej novorodeneckej fotografky Ľubky Čubanovej

23.10.2023

Ľubka Čubanová je certifikovaná fotografka novorodencov, ktorá Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra darovala množstvo svojich umeleckých diel. Priestory novootvoreného Centra predpôrodnej prípravy tak zdobia nádherné fotografie bábätiek a rodinných portrétov. Aká je najdôležitejšia vlastnosť novorodeneckej fotografky?

K práci snov sa dostala prostredníctvom vlastných detí. „K fotografovaniu som sa dostala po narodení mojich detí a svoj koníček som premenila na „dream job“. V Kežmarku mám svoj ateliér, kde vítam budúce mamičky, čerstvé mamičky s dieťatkami či celé rodiny. Na sociálnych sieťach ma nájdete pod menom „Ateliér spomienok“, ako známka toho, že si z neho odnesiete mnoho nádherných spomienok,“ hovorí Ľubka Čubanová, certifikovaná novorodenecká fotografka z Kežmarku.

Novorodeneckej fotografii sa aktívne venuje od roku 2019 a za bábätkami aj často cestuje do ich domáceho prostredia. Vo svojom odbore si pravidelne doplňuje vzdelanie, aby mohla svojim klientom ponúknuť stále lepšie a lepšie služby. „Fotenie bábätiek je práca, ktorá ma napĺňa a vždy ju robím s radosťou a veľkou dávkou trpezlivosti. Práve trpezlivosť je tá najdôležitejšia vlastnosť, ktorú v práci aktívne využívam, a ktorá mi pomáha sa stále zlepšovať,“ doplňuje fotografka Ľubka, ktorú môžete kontaktovať prostredníctvom sociálnych sietí, e-mailovej adresy: lubacubanova@gmail.com alebo telefónneho čísla +421 904 368 576 a z dôležitých okamihov svojho života si tak zabezpečiť krásne spomienky.

„Pani fotografke veľmi pekne ďakujeme za množstvo nádherných fotografií v obrazoch, ktoré darovala našej pôrodnici a nášmu novootvorenému Centru predpôrodnej prípravy. Budúcim rodičkám tak spríjemnila prostredie, atmosféru a zážitok z kurzu, ktorý u nás môžu absolvovať. Každá záujemkyňa a budúca rodička sa od 34. týždňa tehotenstva môže prihlásiť na bezplatný predpôrodný kurz u pôrodnej asistentky Bc. Zuzany Lihoňovej na telefónnom čísle +421 903 560 030 alebo na e-mailovej adrese: zuzana.lihonova@nemocnicakezmarok.sk,“ hovorí vedúca sestra gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Mgr. Katarína Živčáková a dodáva, že Centrum predpôrodnej prípravy sa nachádza na 1. poschodí Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti.