V prvom polroku sa v kežmarskej nemocnici narodilo vyše 400 bábätiek

4.7.2024

V Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, v prvom polroku 2024 priviedli na svet 436 bábätiek. Najbohatší na pôrody bol marec. Najviac detí bolo narodených vo váhovej kategórii 2999 – 3999 gramov. Dve najťažšie prírastky mali 4500 gramov. Nemocnica je medzi ženami obľúbená aj vďaka kurzom pre budúce mamičky v Centre predpôrodnej prípravy.

„V prvom polroku tohto roka evidujeme 436 narodených bábätiek, z toho šesť dvojčiat, 225 chlapcov a 211 dievčat. Najviac detí sa narodilo vo váhovej kategórii 2999 – 3999 gramov a dve bábätká sa narodili s váhou 4500 gramov, ktorú evidujeme ako najvyššiu v tomto roku. Najmenšie dieťatko malo iba 1450 gramov. V mesiaci marec bolo narodených 86 detí, čo je v tomto roku zatiaľ najvyšší počet. Mená narodených detí mali tradičný aj menej tradičný charakter. V prvom polroku 2024 sa narodili Evanželína, Nina, Sofia, Mário, Markus, Nela, Saskia, Noemi, Allan či Noel,“ informuje vedúca sestra novorodeneckého oddelenia, Mgr. Alžbeta Pokrivčáková.

Z celkového počtu 432 pôrodov bolo vykonaných 129 sekcií, čo tvorí 30 % z celkového počtu. „Radi pripomenieme, že u pôrodnej asistentky Bc. Zuzany Lihoňovej je neustále možnosť prihlásenia sa na kurzy predpôrodnej prípravy. Na troch sedeniach sa budúce mamičky dozvedia všetky dôležité informácie o pôrode a starostlivosti o novorodenca. Záujemkyne sa môže objednať na telefónnom čísle +421 903 560 030 a dohodnúť si termín,“ dodáva vedúca sestra gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia, Mgr. Anna Majerčáková.