Kežmarská nemocnica rozširuje ponuku operačných výkonov

19.9.2024

Oddelenie jednodňovej zdravotnej starostlivosti Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, rozširuje portfólio ponúkaných operačných výkonov. Pod vedením nového primára MUDr. Štefana Voláka sa oddelenie zameriava aj na výkony v chirurgickom odbore – proktológia. V rámci vylepšovania poskytovanej zdravotnej starostlivosti a upevňovania skúseností v odbore nemocnica privítala vzácnu návštevu, a to predsedu Koloproktologickej sekcie Českej chirurgickej spoločnosti, MUDr. Júliusa Örhalmiho, Ph.D., MBA.

„Naše oddelenie ponúka širokú škálu vykonávaných operačných zákrokov, medzi ktoré patria chirurgické, ortopedické, gynekologické a otorinolaryngologické zákroky,“ informuje primár oddelenia jednodňovej zdravotnej starostlivosti kežmarskej nemocnice, MUDr. Štefan Volák. „V poslednom období sa špecializujeme aj na oblasť proktológie. Tento odbor je podskupinou všeobecnej chirurgie, ktorý sa zaoberá diagnostikou a liečbou ochorení konečníka, análneho kanála a dolnej časti hrubého čreva.“

Kežmarská nemocnica privítala návštevu vzácneho hosťa, renomovaného chirurga pôsobiaceho v Českej republike. MUDr. Július Örhalmi, Ph.D., MBA je rodákom z Košíc a v roku 1995 promoval na Lekárskej fakulte Karlovej univerzity v Hradci Králové. Je členom mnohých odborných spoločností  a od roku 2018 pôsobí ako predseda Koloproktologickej sekcie Českej chirurgickej spoločnosti. „Sme veľmi radi, že sme mohli pána doktora privítať aj na operačných sálach našej nemocnice. Svoje odborné skúsenosti odovzdáva naprieč rôznymi európskymi krajinami od Švédska, Poľska, Francúzska cez Švajčiarsko, Taliansko, Nemecko či Holandsko. Jeho návštevu vnímame ako vynikajúci spôsob výmeny skúseností z praxe, ktoré môžeme aplikovať do postupov aj v prípade liečby našich pacientov,“ približuje primár, MUDr. Štefan Volák.

PONÚKANÉ TYPY VÝKONOV JEDNODŇOVEJ ZDRAVOTNEJ STAROSTLIVOSTI (JZS) V NEMOCNICI DR. VOJTECHA ALEXANDRA V KEŽMARKU, ČLEN SKUPINY AGEL

CHIRURGIA:

• Laparoskopická operácia inquinálnej hernie metódou TAPP
  • Laparoskopická operácia umbilikálnej hernie metódou IPOM
  • Laparoskopická operácia apendixu
  • Laparoskopická revízia a adheziolýza dutiny brušnej s odobratím histologických vzoriek v indikovaných prípadoch
  • Miniinvazívne laserové a otvorené techniky pre benígne ochorenia konečníka
  • Operácia varixov dolných končatín (klasicky aj laserovou metódou)
  • Operácia sinus pilonidalis (klasicky aj laserovou metódou)
  • Operácia análnych fistúl (klasicky aj laserovou metódou)
  • Operácia hemoroidov (klasicky aj laserovou metódou)
  • Operácia hernií otvoreným prístupom
  • Operácia zhubných a nezhubných nádorov kože a podkožia s histologickým vyšetrením
  • Operácia fissury konečníka
  • Operácia vrastených nechtov
  • Operácia polypov konečníka

ORTOPÉDIA A TRAUMATOLÓGIA:

• Artroskopia kolenného kĺbu
  • Artroskopia kolenného kĺbu + plastika predného skríženého väzu, ošetrenie meniskov, poškodených chrupaviek
  • Artroskopia ramenného kĺbu
  • Operácia lupkavého prsta
  • Operácia syndrómu karpálneho tunela
  • Operácia Dupuytrenovej kontraktúry
  • Operácia AC luxácie
  • Operácia hallux valgus (vybočený palec)
  • Operačná extrakcia osteosyntetického materiálu
  • Operácia ruptúry Achillovej šľachy

EXTRA:

Po individuálnej konzultácii možnosť realizácie iných operačných výkonov.

VÝHODY:

Individuálny prístup, operačné výkony podľa medicíny založenej na dôkazoch a aktuálnych doporučení odborných spoločností, moderné prístrojové vybavenie, skúsený tím odborníkov, komplexná starostlivosť o pacienta od prvého kontaktu až do ukončenia liečby.

KONTAKT:

052/45 12 246, 052/45 12 247, 052/45 12 244, e-mail: [email protected]