Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

052 / 4512 111

Pracoviská

Interné oddelenie s JIS

"Vyjadrujem hlboké a úprimné poďakovanie všetkým pracovníkom, pánovi primárovi, lekárom, sestričkám, ošetrovateľom a ozaj celému personálu. Po dobu mojej hospitalizácie sa nielen mne, ale aj všetkým ležiacim pacientom, dostávalo od nich tej najlepšej starostlivosti, aj cez škálu odborných vyšetrení, ktoré mi nastavili ďalšiu liečbu v nádeji na zlepšenie môjho zdravotného stavu. Ďakujem im všetkým za ich profesionalitu, ľudský prístup a obrovskú osobnú obetu pri zachraňovaní ľudských životov." Antónia K. 
 

Návštevné hodiny: 

Pondelok – piatok: 14:00 – 16:00 

Víkend: 13:00 – 15:00


Interné oddelenie je umiestnené na prízemní nemocnice (vchod  od Domova dôchodcov). Lôžkové oddelenie pozostáva zo štandardných štvorlôžkových izieb so spoločnou jedálňou, kde je k dispozícii TV a spoločným hygienickým zariadením. Pre pacientov sú k dispozícii aj dve nadštandardné izby, ktoré pozostávajú z dvoch lôžok na každej izbe, TV a samostatným hygienickým zariadením. Na internom oddelení sú hospitalizovaný dospelí pacienti s akútnymi alebo chronickými ochoreniami, u ktorých je ambulantné liečenie nepostačujúce. Úlohou interného oddelenia je poskytovať nepretržitú komplexnú diagnostickú, terapeutickú a ošetrovateľskú starostlivosť pre hospitalizovaných pacientov. Návštevné hodiny sú počas pracovných dní od 14:00 do 16:00 a počas víkendov a sviatkov od 13:00 do 15:00.

Jednotka intenzívnej starostlivosti (JIS) pozostáva z plne vybavených štyroch lôžok s monitorovacími prístrojmi. Lôžka sú pre pacientov, ktorí sú v bezprostrednom ohrození života a vyžadujú 24-hodinový monitoring vitálnych funkcií a sústavné sledovanie zdravotného stavu.

Interná ambulancia je dostupná pre pacientov s akútnymi a chronickými chorobami, ktoré sa týkajú vnútorného lekárstva (kardiovaskulárne ochorenia, metabolické poruchy) a zabezpečuje kontroly pacientov po hospitalizácii. Pacienti  sú na internú ambulanciu odosielaní všeobecnými lekármi so spádovej oblasti. Ordinačné hodiny ambulancie sú od  7:00 do 15:30, vopred sa pacienti neobjednávajú. Úlohou internej ambulancie je poskytovať preventívnu, diagnostickú a terapeutickú starostlivosť pre pacientov s chorobami týkajúcimi sa vnútorného lekárstva.

Interná príjmová ambulancia slúži pre pacientov, ktorí sú prijímaní na oddelenie alebo JIS, je súčasťou internej ambulancie.

Ústavná pohotovostná služba(ÚPS) je súčasťou internej ambulancie, ktorá je dostupná počas pracovných dní od 15:30 do 7:00 a počas víkendov a sviatkov nepretržite. Starostlivosť je poskytovaná pacientom odoslaným z ambulancie LSPP a pre pacientov privezených RZP a RLP.

Kardiologická ambulancia ošetruje pacientov s ochorením  kardiovaskulárneho systému. Pacienti sú na ambulancii vopred  objednávaní. Tieto vyšetrenia sa vykonávajú na odporúčanie všeobecného lekára a internistu. Súčasťou kardiologickej ambulancie je ECHO ambulancia – ultrazvukové vyšetrenie srdca, ergometria – záťažové testy a 24-hodinové monitorovanie tlaku a srdcovej činnosti.

Lekár: MUDr. Rudolf Kurian

Sestra: Mgr. Mária Nezvalová