Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

Pracoviská

Jednodňová zdravotná starostlivosť

"Chcela som Vám i touto cestou veľmi pekne poďakovať za ochotu a osobitý prístup, ktorý je v dnešnej dobe priam nevídaný. Samozrejme som bola prekvapená i celým prístupom Vášho oddelenia chirurgie a kolektívom sestričiek. Často je to priamo závislé od vedenia oddelenia, čiže od Vás. Dobrý chýr o Vašom oddelení posielam ďalej." Juliana M. 

 

Leták JZS Kežmarok - ponúkané typy výkonov

Jednodňová chirurgia je moderným, efektívnym a diskrétnym riešením Vašich zdravotných komplikácií.
Pôvodným dôvodom prečo robiť chirurgické výkony v čo najkratšom čase bolo využitie poznatku, že čím kratší čas strávi pacient v zdravotníckom zariadení, tým menšia je pravdepodobnosť, že získa ďalšie ochorenie z tochto prostredia, tzv. nozokomiálnu nákazu. Tieto nákazy výrazne komplikujú proces hojenia a uzdravovania pacienta. Tým, že v rámci jednodňovej chirurgie sú tieto nákazy prakticky vylúčené vysoko sa eliminujú komplikácie, dochádza k rýchlejšiemu začleneniu pacienta do jeho bežnej činnosti a je tu aj vysoký ekonomický prínos, lebo sa nemusia liečiť uvedené nozokomiálne nákazy - spravidla antibiotikami. Poskytovanie jednodňovej zdravotnej starostlivosti (JZS) v rôznych medicínskych oboroch je súčasným celosvetovým trendom. Jednodňová zdravotná starostlivosť rieši chorobné stavy, ktoré nemožno vyriešiť jednorazovou návštevou ambulancie, ale zároveň si nevyžadujú ani niekoľkodňovú hospitalizáciu na lôžku.

10 Dôvodov prečo sa rozhodnúť pre jednodňovú chirurgiu v našej nemocnici

 • Rýchlosť - máte možnosť stanoviť si termín operácie, domov odchádzate v deň operácie, alebo na druhý deň
 • Profesionalita - Jednodňová chirurgia disponuje tímom skúsených lekárov sestier a inštrumentárok s dlhodobou praxou (viď špecializácie)
 • Zázemie - výkony robíme na troch operačných sálach, ktoré spĺňajú všetky normy materiálne - technického vybavenia
 • Osobný prístup - od začiatku až do 48 hodín po operácii sa Vám bude osobne a následne telefonicky venovať lekár, ktorého si vyberiete.
 • Vaša aktívna spoluúčasť - v rámci prípravy môžete konzultovať operačný postup, ak Váš zdravotný stav dovolí môžete si vybrať typ anestézie
 • Doprovod - môžete mať so sebou osobu, ktorú budete mať pri sebe počas doby hospitalizácie - mimo operačnú sálu.
 • Pobyt  - na oddelení jednodňovej chirurgie sú nadštandardne vybavené izby, môžete mať izbu iba pre seba, prípadne doprovod.
 • Komplexnosť - predoperačné vyšetrenia internistom, anesteziológom, rontgenové vyšetrenia, výkon a pobyt prebiehajú v jednej budove.
 • Diskrétnosť - v našej nemocnici sa budete cítiť bezpečne, zaručujeme anonymitu a diskrétnosť. O informáciach o Vašej nemoci rozhodujete iba Vy
 • Ďalšie služby - možnosť parkovania v areáli nemocnice zdarma, občerstvenie pre doprovodnú osobu formou automatov, denná miestnosť pre pacientov a doprovod, ústretový personál.

 

Postup pri riešení Vášho problému
Objednajte sa prostredníctvom mailu alebo telefonicky na konkrétnu dobu ku konkrétnemu lekárovi. Budete prijatý/tá v presnom čase v príjemnom prostredí a vyhnete sa tak prevádzke bežnej ambulancie.

 • Prebehne vyšetrenie, stanovenie diagnózy, návrh riešenia, stanovenie operačného postupu, výberu operatéra a termínu operácie. Ďalej ste v rámci edukačného rozhovoru poučený o predoperačnej príprave. 
 • V deň operácie prichádzate sám/sama, alebo s doprovodnou osobou priamo na oddelenie, (máte možnosť parkovať v areáli nemocnice a určenom mieste), na svojej izbe sa pripravujete na operáciu za asistencie lekárov a sestier. Ak to dovoľuje Váš zdravotný stav, možete si po konzultácii s anesteziológom vybrať typ anestézie.
 • Zvyčajne v dopoludňajších hodinách od 8:00 hod. do 13:00 hod. prebehne podľa operačného programu operácia. Doprovodná osoba na Vás čaká na izbe, môže využiť služby automatov.
 • Po operácii podľa typu anestézie ostávate istý čas na operačných sálach, alebo ste prevezený na svoju izbu.
 • Stále ste pod kontrolou tímu špecialistov.
 • Ako náhle umožňuje Váš stav komunikovať a lekárov program na sálach je skončený, prebieha lekárska vizita na izbe.
 • Podľa typu operácie a Vášho zdravotného stavu je rozhodnuté, či pôjdete vo večerných hodinách domov, alebo ostanete pod kontrolou personálu v nemocnici. Zvyčajne najneskôr druhý deň ráno ste prepustený/ná do domáceho ošetrovania. V prípade potreby Vám zabezpečíme službu Agentúry domácej ošetrovateľskej starostlivosti - ADOS.
 • Po dobu 48 hodín po opustení nemocnice máte možnosť kedykoľvek kontaktovať svojho lekára - operatéra prostredníctvom mobilného telefónu a konzultovať svoj zdravotný stav.
 • V dohodnutom termíne prichádzate na kontrolu buď k nášmu operatérovi, alebo Vášmu špecialistovi.