Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

Pracoviská

Oddelenie dlhodobo chorých

Návštevné hodiny: 
PO - PI: 14.00- 16.00 
SO, NE, SVIATOK: 13.00- 15.00


Oddelenie dlhodobo chorých (ODCH) sa nachádza v budove Polikliniky (oproti Gymnáziu) na Hviezdoslavovej ulici č. 27 na 1. poschodí. Prístup na oddelenie je možný cez hlavný vchod po schodišti alebo z dvora výťahom (pre hypomobilných a imobilných pacientov), ku ktorému je ale potrebné mať kľúč (na požiadanie ho poskytne personál oddelenia). Vo vstupnom trakte sa nachádza príjmová ambulancia, ktorá zároveň funguje ako geriatrická ambulancia, kde sa realizujú príjmy pacientov a plánované kontroly. Je možnosť poskytovania aj ambulantných výkonov- aplikácia infúznej, injekčnej terapie, transfúzií a podobne.

Lôžková časť  oddelenia má 46 lôžok, z toho 6 lôžok na izbách so zvýšeným štandardom, kde sa pripláca za každý deň hospitalizácie 7 eur (tieto izby sú vybavené TV, skriňou, kreslom, majú vyčlenené sociálne zariadenie mimo izby a poskytujú väčší komfort pacientom a ich blízkym). Okrem uvedených priestorov je na oddelení preväzová miestnosť, sociálne zariadenia, kúpeľňa, jedáleň a kaplnka.

Na oddelenie sú prijímaní pacienti od 18 rokov z regiónu kežmarského, popradského a levočského okresu (v prípade potreby aj z iných oblastí Slovenska) na odporučenie obvodného lekára, špecialistu, alebo prekladaní z iných oddelení, resp. zdravotníckych zariadení. Klientelu oddelenia tvoria pacienti so známymi chronickými diagnózami, u ktorých sa nevyžaduje intenzívny diagnostický a liečebný proces a ich pobyt je zameraný na udržanie a zlepšenie celkového stavu, pohyblivosti, sebestačnosti a odstránenie, alebo zmiernenie príznakov a ťažkostí, ktoré im zhoršujú kvalitu života. Návštevy pacientov mimo návštevných hodín sú v mimoriadnych prípadoch  možné po dohovore s primárom oddelenia.

Príjmová ambulancia  funguje v pracovných dňoch od 7:00 do 15:00 hod., geriatrická ambulancia každý štvrtok od 7:00 hod. do 15:00 hod., lôžková časť nepretržite.  Dĺžka pobytu pacientov na ODCH je okolo 21 dní.

Na oddelení pracuje kolektív lekárov, sestier, praktických sestier, sanitárov a ďalšieho personálu, ktorého hlavným cieľom je dosiahnutie maximálnej spokojnosti pacientov aj ich blízkych. Za týmto účelom existuje aj úzka spolupráca s ostatnými oddeleniami kežmarskej nemocnice, špecializovanými ambulanciami a zdravotníckymi a sociálnymi zariadeniami v blízkom okolí. V rámci oddelenia sa poskytuje poradenstvo sociálnej sestry príbuzným pacienta pri vybavovaní potrebných záležitostí sociálneho charakteru.