Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

Pracoviská

Detské oddelenie

Návštevné hodiny:  PO - NE: 14.00 - 15.00 hod., na nadštandardných izbách od 14:00- 18:00 hod.


Detské oddelenie je umiestnené na 1. poschodí nemocnice.

Lôžková časť je rozdelená na oddelenia dojčiat a väčších detí, kde sú hospitalizované deti od 0 - 19 rokov s rôznorodými ochoreniami detského veku s možnosťou sprievodu matky ev. otca. Jedna izba je  so zvýšeným štandardom (pre 1 dieťa + sprievod alebo dve deti) a  2 izby sú nadštandardné (pre 2 deti a sprievody alebo dve deti) – nadštandard tvorí televízor, dovoz stravy, samostatná kúpeľňa a WC a možnosť predĺženia návštevných hodín. Na oddelení je jedáleň, ktorá okrem základnej funkcie slúži pre hospitalizovaných pacientov v dopoludňajších hodinách ako škola a v popoludňajších hodinách ako herňa. Poplatky za sprievod na oddelení a za pobyt na nadštandardných izbách je uvedený v cenníku nemocnice. 

Príjmová ambulancia (lekári detského oddelenia) je na prízemí nemocnice, ordinačné hodiny sú denne od 7,00 – 15,30 hod. Sú tu ošetrované deti odoslané z ambulancií praktických lekárov pre deti a dorast, prípadne špecialistov, takisto sú tu  prijímané deti, ktoré boli odoslané na hospitalizáciu.

V rovnakých priestoroch je detská pohotovosť (PAPS) v pracovné dni od 16,00–22,00 hod. a v soboty, nedele a sviatky od 7,00–22,00 hod. Po tomto čase sú pacienti ošetrovaní lekármi detského oddelenia po ich privolaní telefónom, ktorý sa nachádza v priestore hlavného vchodu nemocnice.

Detská neurologická ambulancia (MUDr. Jochová), ktorá sa nachádza na prízemí v ambulantnom trakte takmer oproti príjmovej ambulancii detského oddelenia, poskytuje odborné vyšetrenia deťom s neurologickými chorobami a EEG vyšetrenia v pondelok, štvrtok a piatok od 8,00 do 15,00 hod.

Detská nefrologická ambulancia (MUDr. Veselényiová), ktorá sa nachádza v rovnakých priestoroch ako detská neurologická ambulancia  poskytuje odborné vyšetrenia u detí s ochoreniami obličiek každú stredu od 7,00 do 18,00 hod, čas od 13:00 je vyhradený prevažne pre USG vyšetrenia uropoetického traktu a konziliárne vyšetrenia na detskom oddelení.

Detská gastroenterologická ambulancia (MUDr. Zahradníková) sa nachádza na prízemí v ambulantnom trakte vedľa chirurgických ambulancií, poskytuje odborné vyšetrenia u detí s ochoreniami gastrointestinálneho traktu a obezitou v stredu až piatok od 7:30-14:00 hod. (052/45 12 295)