Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

052 / 4512 111

Pracoviská

Detské oddelenie

"Chcela by som sa veľmi pekne poďakovať za starostlivosť, prístup a ochotu primárky, doktorov a sestričiek na detskom oddelení. Vynikajúci prístup k pacientom aj k rodinným príslušníkom, pomôžu a podporia ľudí v tých najťažších chvíľach s vynikajúcim a ľudským prístupom. Patrí vám veľké poďakovanie a s vaším prístupom človek aj lepšie znáša pobyt v nemocnici." Radka S.

 

Návštevné hodiny: 

Pondelok – Nedeľa 14:00 – 15:00 

Na nadštandardných izbách 14:00 – 18:00


Detské oddelenie je umiestnené na 1. poschodí nemocnice.

Lôžková časť je rozdelená na oddelenia dojčiat a väčších detí, kde sú hospitalizované deti od 0 – 19 rokov s rôznorodými ochoreniami detského veku s možnosťou sprievodu matky ev. otca. Jedna izba je so zvýšeným štandardom (pre 1 dieťa + sprievod alebo dve deti) a 2 izby sú nadštandardné (pre 2 deti a sprievody alebo dve deti) – nadštandard tvorí televízor, dovoz stravy, samostatná kúpeľňa a WC a možnosť predĺženia návštevných hodín. Na oddelení je jedáleň, ktorá okrem základnej funkcie slúži pre hospitalizovaných pacientov v dopoludňajších hodinách ako škola a v popoludňajších hodinách ako herňa. Poplatky za sprievod na oddelení a za pobyt na nadštandardných izbách je uvedený v cenníku nemocnice. 

Príjmová ambulancia (lekári detského oddelenia) je na prízemí nemocnice, ordinačné hodiny sú denne v čase 7:00 – 15:30. Sú tu ošetrované deti odoslané z ambulancií praktických lekárov pre deti a dorast, prípadne špecialistov, takisto sú tu prijímané deti, ktoré boli odoslané na hospitalizáciu.

V rovnakých priestoroch je detská pohotovosť (APS) v pracovné dni od 16.00 hod. do 22.00 hod. a v soboty, nedele a sviatky od 7.00 hod. do 22.00 hod. Po tomto čase sú pacienti ošetrovaní (ÚPS) lekármi detského oddelenia po ich privolaní telefónom (klapka 274), ktorý sa nachádza v priestore hlavného vchodu nemocnice.

Detská neurologická ambulancia (MUDr. Jochová), ktorá sa nachádza na prízemí v ambulantnom trakte takmer oproti rádiologickému pracovisku/USG ambulancii, poskytuje odborné vyšetrenia deťom s neurologickými chorobami a EEG vyšetrenia v pondelok, stredu, štvrtok a piatok od 8:00 do 15:00, v utorky poskytuje neurologické vyšetrenia v rámci ambulancie rizikového novorodenca v čase 8:00 – 15:00.

Ambulancia pediatrickej gastroenterológie, hepatológie a výživy (MUDr. Zahradníková) sa nachádza na prízemí v ambulantnom trakte oproti príjmovej ambulancii. Poskytuje odborné vyšetrenia u detí s ochoreniami gastrointestinálneho traktu a obezitou v stredu a piatok v čase 7:30 – 14:00 (052/45 12 249).