Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

052 / 4512 111

Pracoviská

Novorodenecké oddelenie

Oddelenie je umiestnené na druhom poschodí nemocnice.

Novorodenecké oddelenie je organizačne začlenené pod detské oddelenie a priestorovo je súčasťou pôrodného traktu, ktorý sa nachádza na druhom poschodí nemocnice.

Oddelenie má spolu 19 lôžok a je rozdelené na tri úseky: 8 lôžok tvoria fyziologickí novorodenci,  8 lôžok je priamo na šestonedelí ako rooming in a 3 lôžka tvorí novorodenecká JIS. Nadštandardné izby matiek sú zariadené tak, aby mamičky mohli mať svoje deti počas pobytu v nemocnici pri sebe.

Novorodenecké oddelenie poskytuje komplexnú liečebno-preventívnu a ošetrovateľskú starostlivosť o fyziologických a patologických novorodencov od narodenia až po prepustenie domov.

Novorodenecká JIS poskytuje špeciálnu starostlivosť v diagnostike, liečbe, ošetrovaní a aktívnom sledovaní novorodenca s nízkou pôrodnou hmotnosťou, vrodenými vývojovými chybami, s poruchami popôrodnej adaptácie a dýchania, resp. vyžadujúci špeciálne vyšetrenia.

Ambulancia pre rizikových novorodencov (MUDr. Sterczová, MUDr. Jochová) poskytuje odbornú starostlivosť o deti z rizikového tehotenstva, pôrodu, resp. s patologickými stavmi v novorodeneckom veku.

Ordinačné hodiny na ambulancii sú v utorok v čase 8:00 – 15:00.