Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

Pracoviská

Novorodenecké oddelenie

Oddelenie je umiestnené na druhom poschodí nemocnice.

Novorodenecké oddelenie je organizačne začlenené pod detské oddelenie a priestorovo je súčasťou pôrodného traktu, ktorý sa nachádza na druhom poschodí nemocnice.

Oddelenie má spolu 19 lôžok a je rozdelené na tri úseky: 8 lôžok tvoria fyziologickí novorodenci,  8 lôžok je priamo na šestonedelí ako rooming in a 3 lôžka tvorí novorodenecká JIS. Nadštandardné izby matiek sú zariadené tak, aby mamičky mohli mať svoje deti počas pobytu v nemocnici pri sebe.

Novorodenecké oddelenie poskytuje komplexnú liečebno – preventívnu a ošetrovateľskú starostlivosť o fyziologických a patologických novorodencov od narodenia až po prepustenie domov.

Novorodenecká JIS poskytuje špeciálnu starostlivosť v diagnostike, liečbe, ošetrovaní a aktívnom sledovaní novorodenca s nízkou pôrodnou hmotnosťou, vrodenými vývojovými chybami, s poruchami popôrodnej adaptácie a dýchania, resp. vyžadujúci špeciálne vyšetrenia.

Dôraz kladieme aj na edukáciu matky v starostlivosti o novorodenca. V roku 2006 sme obhájili titul BABY FRIENDLY HOSPITAL  (Nemocnica priateľská deťom).

V spolupráci s Nadáciou Križovatka na našom oddelení požičiavame monitory dychu Baby Sense, v prípade záujmu prosíme kontaktovať vedúcu sestru novorodeneckého oddelenia.

Ambulancia pre rizikových novorodencov (MUDr. Sterczová, MUDr. Jochová) poskytuje odbornú starostlivosť o deti z rizikového tehotenstva, pôrodu, resp. s patologickými stavmi v novorodeneckom veku.

Ordinačné hodiny na ambulancii sú v utorok: 8:00 - 15:00